Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania, wibracje, telepanie, trzęsienie


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

miałem już nic nie robić w swojej ale Ragga mnie zainspirował :decayed:

mam już dosyć wibracji - doznania są takie jakbym miał w bagażniku włączony młot pneumatyczny, czuje telepanie na kierownicy, lewarku i swoim tyłku przez fotel ... możecie polecić kogos konkretnego w W-wie kto oceni czy jest to wina:

- poduszek

- 2masa

- plecionki

- HGW..

Dodam że wydech na postoju wydaje lekki metaliczny ( rezonansowy dzwięk ), plecionkę ogladałem - nie ma peknięć, dziur etc..

Silnik przy zaciągnietym ręcznym + 1 bieg porusza się przód - tył ale to chyba norma przy obciążeniu

Lewarek podczas przyspieszania na 2,3 i 5 biegu porusza się do przodu, przy odjęciu gazu cofa się.

Przy pałowaniu na 3 biegu dymi na czarno jak cholera - na innych biegach jest spoko ( co dziwne :przebiegly: ) - oleju na 8.000 wziął 200 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zardzewiala plecionka tez przenosi drgania.

oczywiscie wymiana nie daje gwarancji usuniecia problemu. byc moze to jeden z krokow na drodze jego usuniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zardzewiala plecionka tez przenosi drgania.

oczywiscie wymiana nie daje gwarancji usuniecia problemu. byc moze to jeden z krokow na drodze jego usuniecia

może conieco rozjaśnię w temacie wydechu - zauważyłem dzisiaj że po 'butowaniu' ( wydech mocno rozgrzany ) słychać wyraźnie ten metaliczny renonans - włożyłęm rękę pomiędzu tylne koło i błotnik i docisnąłem puszke wydechu - brzęczenie ustało :naughty: po zwolnieniu docisku -> znowu brzęczał.

Na kanale ( akurat przegląd robiłem ) diagnosta obejrzał wszystkie wieszaki - są ok, nie ma zużycia ale cały wydech wibruje .... wydaje mi się że wibracje przenoszą się z silnika ( wiadomo że dieslu 1,9 mocno się trzęsie ) czy plecionka powinna to tłumić ? jeżeli tak to w tym przypadku ewidentnie jej wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób log 013. też mam awx. Nie będę sie zagłębiał w mój problem ale trzęsło<na potęge> i też dym;] 013 rozwieje wątpliwości co do pd;]

I co to bylo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było ich o logi prosić. Z doświadczenia wiem że komp czsem cuda pokazuje. Poczytaj pełno tego na forum. Mechanicy stwierdzają że to pompowtryski, wymieniają, kasa wywalona a problemy nie ustępuja......... Może to być okablowanie lub nieszczelność w komorze cylindra jak i 100 innych jeszcze poważniejszych rzeczy........ sam waliłem już ok 50tyś<silnik,turbo,zawory,filtry,robicizna> i teraz jeszcze pompki musze wymienić.... ręce opadają bo jak sie zaczyna sypać to konkretnie thumbdown jak to ktoś napisał " pełna diagnostyka a na koncu wymiana pompek> PoZdro;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w

Trzeba było ich o logi prosić. Z doświadczenia wiem że komp czsem cuda pokazuje. Poczytaj pełno tego na forum. Mechanicy stwierdzają że to pompowtryski, wymieniają, kasa wywalona a problemy nie ustępuja......... Może to być okablowanie lub nieszczelność w komorze cylindra jak i 100 innych jeszcze poważniejszych rzeczy........ sam waliłem już ok 50tyś<silnik,turbo,zawory,filtry,robicizna> i teraz jeszcze pompki musze wymienić.... ręce opadają bo jak sie zaczyna sypać to konkretnie thumbdown jak to ktoś napisał " pełna diagnostyka a na koncu wymiana pompek> PoZdro;]

witam w klubie ... ja w swoim AJM wzmienilem juz dwumas i sprzeglo a nadal trzesie i teraz czeka mnie wymiana pd ;( i w tym momencie przestaje wierzyc w niezawodnosc 1.9tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Michallo33

witam w klubie ... ja w swoim AJM wzmienilem juz dwumas i sprzeglo a nadal trzesie i teraz czeka mnie wymiana pd cry i w tym momencie przestaje wierzyc w niezawodnosc 1.9tdi

To ja witam w klubie;]]]] Odszukaj na forum mój przypadek to dopiero zobaczysz Co sie z moją niunią<a4 b6 1.9tdi awx130+Chips na 160kkucyków> Działo :thumbdown: Mam nadzieję że jak wymienię pompki to już wszystko sie ustabilizuje i bedę mógł w końcu spokojnie spać :gwizdanie: Ale i tak przez ten samochodzik straciłem już jakieś 2-7lat życia :sick3: POZDRO ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie ... ja w swoim AJM wzmienilem juz dwumas i sprzeglo a nadal trzesie i teraz czeka mnie wymiana pd ;( i w tym momencie przestaje wierzyc w niezawodnosc 1.9tdi

Paliwo też zmieniłeś ?

Ja, jak przywiozłem swoja Niunie z niemcowni tez miałem taki problem.

Telepało silnikiem, gałka "latała" jak "Żyd po pustym sklepie".

Zalewam tylko V-POWER i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie ... ja w swoim AJM wzmienilem juz dwumas i sprzeglo a nadal trzesie i teraz czeka mnie wymiana pd ;( i w tym momencie przestaje wierzyc w niezawodnosc 1.9tdi

Paliwo też zmieniłeś ?

Ja, jak przywiozłem swoja Niunie z niemcowni tez miałem taki problem.

Telepało silnikiem, gałka "latała" jak "Żyd po pustym sklepie".

Zalewam tylko V-POWER i problem zniknął.

no dobra ale nie każdy jeździ na VP i mimo wszystko wibracji nie maja. Ja tankuję tylko na BP ( nie słyszałem żeby mieli lipne paliwo ) silnik pracuje równiutko ale za to buda drży i czujesz mrowienie na kierownicy, drążku i siedzeniu :cool1: Siedziałem w innych 1,9 i widamo - traktor to traktor jednak u nich poziom wibracji jest niemal niewyczuwalny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale nie każdy jeździ na VP i mimo wszystko wibracji nie maja. Ja tankuję tylko na BP ( nie słyszałem żeby mieli lipne paliwo ) silnik pracuje równiutko ale za to buda drży i czujesz mrowienie na kierownicy, drążku i siedzeniu :cool1: Siedziałem w innych 1,9 i widamo - traktor to traktor jednak u nich poziom wibracji jest niemal niewyczuwalny ..

Masz rację, wszystko się zgadza.

Myslę jednak, że trzeba wyeliminować jakość paliwa na początku walki z tym problemem.

Nie ingerujesz wówczas w nic mechanicznego (koszt też nie jest wielki) , a efekt, jak w moim przypadku, może być satysfakcjonujący.

Lepiej to zrobić niż wymieniać wszystko i nic nie osiągnąć.

Jak widać po wątkach na forum przyczyn jest tak wiele i są tak trudne do zdiagnozowania (nie są jednoznaczne), że trafienie w sedno problemu to prawie cud. Zaczynajmy od podstawowych rzeczy

Uważam też, że dobre paliwo nie jest związane w 100% bezpośrednio z marką a raczej z marką i konkretną stacją.

VP też można przecież "zgnoić"

Jeszcze (zapomniałem się "odnieść") jedno.

Zgodzę sie też, że nie każdy jedzie na VP a problemu takiego nie ma.

Tylko, że może poprzednik jeździł na "normalnym" paliwie i układ się nie zasyfił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję tylko na BP ( nie słyszałem żeby mieli lipne paliwo )

No wlasnie, to malo slyszales Adam :decayed:

BP niestety mocno spadlo na jakosci. Kiedys lalem ultimate'a, ale to totalny syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...