Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo słabe światła przednie , krótkie


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałeś dodać fakt ze oryginalne lampy liftowe do tego audi nie są rozklejalne.są w klejone na twardy silikon a raczej masę uszczelniająca.

rozkręcić da się jedynie zamienniki czyli lampy firmy depo lub tyc.

zajmuje się naprawą lamp samochodowych od 12 lat także troszkę o tym wiem.

W poradniku wykorzystałem moje lampy oryginalne Valeo, obie z tego samego tygodnia września 1999 roku bez żadnych śladów wcześniejszego rozklejania, więc była tam oryginalna masa uszczelniająca.

Więc oryginalne lampy są rozklejalne, trzeba tylko trochę się pomęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić ja nie mówię że nie ale trzeba mierzyć chęci przez możliwości.to jest grą nie warta świeczki.bo tak jak kolega napisał soczewki wychodzą z puszki pod kątem i nie trzeba nic rozklejac.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie sam taki zabieg przeprowdzalem tylko ja jeszcze probowalem obrocic odblysnik bo jakims cudem z jednej strony byl bardziej wypalony i poprawe uzyskalem ale nie o to mi chodzilo tylko ze mozna to zrobic bez rozklejania lampy troche checi i da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjęcia lamp nie musze sciągać zderzaka? Bo coś mi się wydaje że chyba będzie trzymał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjęcia lamp nie musze sciągać zderzaka? Bo coś mi się wydaje że chyba będzie trzymał :(

Nie musisz

Dwie śruby od góry, jedna od wewnątrz przy migaczu. Zdejmij dekielki i ją zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze uważać przy wyciąganiu i wsadzaniu soczewki czy wchodź ona byle jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytam czy obojętnie potem jak wsadzę soczewke czy jest np roznica przod/tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo masz wybór, jak źle włożysz to nie przykręcisz odbłyśnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć tylko uwagę na przesłonę żeby Ci potem nie świeciły odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłona będzie oddzielnie miedzy odblysnikiem a soczewka albo będzie połączona z odblysnikiem. Po prostu zanim wyjmiesz z lampy to sprawdź jak jest ustawiona żebyś potem włożył tak samo. A jak włożysz odwrotnie to tez od razu zauważysz po włączeniu świateł i najwyżej wtedy poprawisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa domyśliłem się. Proszę o ocenę odbłyśnika.

b41c6dcf05d0025455b1d296ac8b3d01.jpg

4d36b53aba31aa3074a5c9116feee47e.jpg

Druga sprawa to basen w lampie. Wylałem ten szlam ale co dalej? Jak to wyczyścić? Chyba rozklejanie no nie?

57cd523f9f3d5b7ae21882980f85b9a0.jpg

de2af03720746a5ce49f84570b07062c.jpg

b30f210bb728c5cb0d13027c3b389ae2.jpg

822dade01b8173b717919b882f07fe5e.jpg

9a02ab5d0c6b24ded93145eceb0b45d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnik nie wyglada najgorzej. U mnie był pokruszony i matowy. O lampach poszukaj na forum - ktoś wlewał do środka jakiś płyn i to pomagało w jakimś stopniu. Plusem jest to ze nie trzeba rozklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozklejałem, wypucowałem wszystko ładnie. Szkło, odbłyśnik i korpus, lampy wyglądają jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem wode z ludwikiem, wylałem wszystko i teraz położyłem na osuszaczu powietrza który ma dużą wydajność. Mam nadzieje ze do rana wszystko wyschnie :) zobaczymy czy czyszczenie coś pomogło. Jeśli nie to zamówię nowe u Gwertego

Edytowane przez largovinch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem wode z ludwikiem, wylałem wszystko i teraz położyłem na osuszaczu powietrza który ma dużą wydajność. Mam nadzieje ze do rana wszystko wyschnie :) zobaczymy czy czyszczenie coś pomogło. Jeśli nie to zamówię nowe u Gwertego

Jakiej wody używałeś? Najlepsza do tego typu zabiegów to woda destylowana nie pozostawia zacieków (w halfords za groszę 5L można kupić )

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Andrzej07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody z kranu, coś tam przeschło i już widać delikatne zacieki. Jutro poprawię destylowaną tak jak mówisz :)

Lewa lampa wyschła po plukaniu i czyszczeniu soczewki z odbłyskiem. Oto rezultat, moje pierwsze wrażanie jak bym długie właśnie włączył, ale jednak nie - to efekt czyszczenia! Jutro zabieram się za prawą lampę tylko dorwę wykrętaki bo mi jedna śruba trzyma.

71657574cdf36ec641aa3a976b15bf4b.jpg

ec6ae492dfcbc05ad01cd0f9ecb4f161.jpg

67f2b4084dadaa35ae441a513fc0dc27.jpg

Ps. Popełniłem błąd o ktorym było wspominane. Przesłona jest odwrotnie, lewa lampa swieci po drzewach. Jutro wrzucę poprawione zdjęcia.

Edytowane przez largovinch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś sobie angielską wersje.heh.jeśli chodzi o mycie to możesz myć woda z kranu i ludwikiem.dobrze jest wrzucić trochę ryżu do środka podczas mycia ,lepiej wtedy się brud zbiera.ale na sam koniec musisz wszystko wypłukać woda destylowana i przedmuchac powietrzem.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...