Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bardzo słabe światła przednie , krótkie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam serdecznie mam taki problem, w moim aucie zauważam coraz większe pogorszenie świecenia krótkich swiateł.

Ostatnio dzieje się cos takiego że jadąc przed wieczorem lub kiedy robi sie szarówka to dosłownie światła świecą bardzo słabo do tego stopnia że max. predkośc to 50 km/h bo szybciej to strach jechać.

Lampy jakie posiadam to Lampy zespolone Valeo soczewkowe, wsytepujace fabrycznie w audi a4 b5 po lifcie.

Czy wiecie może jak zaradzić czemuś takiemu ( słabym swiatłom) oraz czy ma ktoś jakąś instrukcję rozbiórki lampy w audi a4 b5 bez jej rozklejania

Opublikowano

Możliwe że masz wypalony odbłyśnik i dlatego słabo świeci. W tym wypadku masz dwa wyjścia.1 nowe lampy, 2 regeneracja twoich.

Opublikowano

Mam ten sam problem.
Ale mam w lampach fabrycznie żarówki H7 i nie chciałbym xenonów. Czyli zostaje tylko wymiana albo regeneracja?

Opublikowano

Dokładnie tak jak piszesz.

Opublikowano

Mam identyczny problem. Nic nie wykombinujesz.
Ma ktoś może tanie lampy (około 400zł za komplet) firmy DEPO? Szybko się wypalają?
Oryginał Valeo to ok 500zł za sztukę :kwasny: zatem nieco przekraczają mój budżet...

Opublikowano

mam podobny problem.zakupiłem audi a4 b5 z 1999r i okazało się że słabo świecą światła krótkie. lampy z soczewką i xenon.

Opublikowano

Mam identyczny problem. Nic nie wykombinujesz.

Ma ktoś może tanie lampy (około 400zł za komplet) firmy DEPO? Szybko się wypalają?

Oryginał Valeo to ok 500zł za sztukę :kwasny: zatem nieco przekraczają mój budżet...

ja mam depo roczne dzielne od s4 kupione za 650zł oddam za 450zł

Opublikowano

Ja miałem tak samo. Wykręciłem lampę, wyjąłem soczewkę i ją przeczyściłem. U mnie odbłyślnik jest ok, a kurzu na soczewce w 14-letnim aucie może się troche zebrać. Taki zabieg + nowe H7 (jakies mocniejsze najlepiej) u mnie załatwiły sprawe.

Proponuję najpierw taki zabieg, jeśli nie pomoże to wtedy można pomyśleć o nowych lampach...

Opublikowano
  • Autor

Ja miałem tak samo. Wykręciłem lampę, wyjąłem soczewkę i ją przeczyściłem. U mnie odbłyślnik jest ok, a kurzu na soczewce w 14-letnim aucie może się troche zebrać. Taki zabieg + nowe H7 (jakies mocniejsze najlepiej) u mnie załatwiły sprawe.

Proponuję najpierw taki zabieg, jeśli nie pomoże to wtedy można pomyśleć o nowych lampach...

a w jaki sposób wyjąłeś soczewkę , masz b5 czy b6

Opublikowano

też mnie to ciekawi więc jak byś mógł napisać to też bym ją przeczyścił...ostatnio kupiłem żarówki philips x-trame vision za 90zł a efekt świecenia i tak marny trzeba halogenem doświetlać drogę

Opublikowano

Również mam ten problem i powiem szczerze że już różne żarówki kupowałem i różnice znikome i tak bardzo słabo świecą . Zostaje wymiana lamp albo regeneracja .

Opublikowano

Ja miałem tak samo. Wykręciłem lampę, wyjąłem soczewkę i ją przeczyściłem. U mnie odbłyślnik jest ok, a kurzu na soczewce w 14-letnim aucie może się troche zebrać. Taki zabieg + nowe H7 (jakies mocniejsze najlepiej) u mnie załatwiły sprawe.

Proponuję najpierw taki zabieg, jeśli nie pomoże to wtedy można pomyśleć o nowych lampach...

Odkręciłeś śrubki mocujące i wyszło przez dekiel/pokrywkę z tyłu? Czy rozklejałeś lampę do tej operacji?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Niech ktoś opisze czyszczenie soczewki w valeo bo u mnie odblyśnik jest ok. Tylko soczewka słabo puszcza, nawet wymiana żarówek nie pomogła zbytnio..

Opublikowano

W lampach poliftowych wypadają się odblaski w samych soczewkach.jeśli ktoś ma farta to wystarczy przeczyszczenie.jeśli odblask jest juz wypalony to trzeba wymienić soczewkę.wymiana żarówki nic nie da bo im mocniejsza się założy tym szybciej sie niszczy odblask Z racji większej temperatury.

Opublikowano

Jak to rozebrać?

Opublikowano

Wymiotuj lampy.później od strony dekielka będziesz widział soczewkę przykrecona do odblasku czterema środkami,odkrec je i wyciągnij soczewkę.powinna wyjść ale dokładnie nie pamiętam.

Edytowane przez booolek

Opublikowano

zapomniałeś dodać fakt ze oryginalne lampy liftowe do tego audi nie są rozklejalne.są w klejone na twardy silikon a raczej masę uszczelniająca ,która jest bardziej odporna na temperatury niż puszka.

rozkleić da się jedynie zamienniki czyli lampy firmy depo lub tyc.

zajmuje się naprawą lamp samochodowych od 12 lat także troszkę o tym wiem.

Edytowane przez booolek

Opublikowano

kupcie u gwertego odbłyśnik z soczewką - wychodzi u niego koło 50 zł za komplet więc w 100 zł się mieścicie i macie dwie lampy świecące jak nowe :)

wymiana to kilkanaście minut roboty - wyjąc lampę z auta, odkręcacie śruby łączące odbłyśnik z soczewką i wyjmujecie najpierw odbłyśnik (trzeba go obrócić - wychodzi pod kątem) a potem soczewkę i nic nie trzeba rozklejać ;)

Edytowane przez dliwski

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.