Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy tył LED


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem jakis rok temu samochod i mam problem ze swiatlami tylnymi. Podejrzewam ze lampy zostały wymienione ze zwykłych na ledy bo zlacze jest inne, sciezki zmostkowane itd. Wszystko byloby ok gdyby nie to ze ma w komputerze wyskakuje blad tylnych swiatel (ktory juz przestal sie wyswietlacz bo odlaczylem i podlaczylem akumulator). No i mam problem ze swiatlami przeciwmgielnymi mianowicie opisze na zdjeciach jaki mam problem.

Pozycja wyglada tak ze świeci sie caly obszar w zielonej ramce (wlacznie z paskiem w srodku ktory na tym zdjeciu jest nie podswietlony)

2nitdon.jpg

Stop wyglada tak ze do pozycji dochodzi jeszcze dół

v4uxdu.jpg

Przy wlaczeniu przeciwmgielnych pojawia sie problem, mianowicie jesli chodzi o lewa lampe wyglada to tak ze oprocz tego co swiecilo wczesniej wlacza sie dol lampy na klapie

10f95vs.jpg

I teraz gwozdz mojego problemu, w prawej lampie przy wlaczeniu przeciwmgielnych sytuacja wyglada tak ze swieci sie dol lampy tak jak z lewej strony, natomiast gasnie cała gora bez srodkowej czesci ktora jest w ramce - i ta wlasnie czesc miga :/

13yialf.jpg

Co tu robic aby naprawic to co ktos przede mna schrzanil ?


To co było zmostkowane rozlutowalem zeby bylo fabrycznie bo podejrzewam ze jakis domorosły mechanik porobił tak zeby było na sztywno bez adaptacji bo w komputerze było wszystko dla starych lamp i swiecilo wszystko wlacznie z srodkowym paskiem od stopu. Problem sie czesciowo rozwiazal, mianowicie przelutowalem zlacze i teraz lampa swieci przy pozycji jak na zdjeciach (przeciwmgielne juz dzialaja normalnie). Inna sprawa jest to ze po wlaczeniu kierunkowskazu ktoregokolwiek miga pomaranczowa czesc tak jak powinno ale zewnetrzna czesc lampy przygasa (tak jak w amerykanskich samochodach) na przemian z kierunkowskazem. Ostatnim problemem jest swiatło wsteczne, po wrzuceniu wstecznego zamiast zapalic sie biale swiatło zapala się czerwony pasek który zapala się przy wcisnieciu stopu. Chce jeszcze dodac ze cały proces adaptacji wykonalem zgodnie z pierwszym postem tego tematu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/240512-zmiana-lamp-tyl-avant-zarowkowych-na-led-przedlift/ .

Edytowane przez nedwed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest instalacja złe zrobiona, musisz podjechać do kogoś blisko kto to ogarnie. Np ostatni problem ze wstecznym, kolego ten kto to robił widocznie coś popieprzyl z kablem od wstecznego, tego kabelka przy ledach sie nie dotyka on pozostaje w module komfortu tak jak bym od początku, gdyż wsteczny jest zarowkowy. Jeszcze raz powiem kabli od żarówek sie nie zmienia i nie dotyka, ledy przedliftowe dotyczą tylko świateł stop mijania postojowe tyle dziękuje dowiedzenia.

Edytowane przez Dikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto w wojewodztwie łódzkim moglby mi to poskładać ? Albo w ktorys weekend w lubelskim ? Tylko ze problem nie wystepowal na starym kodowaniu oraz na zmostkowanych dwóch ściezkach w lampie i wsteczny działał normalnie, wiec to raczej nie jest problem kabli tylko kodowania

Edytowane przez nedwed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pewno zrobi ci to ta firma w aleksandrowie
Ale jeśli masz kompa i znasz się na lutowaniu to może warto spróbować miernikiem przestrzelic kable z komfortu do lamp i porównać ze schematami i sam dojdziesz o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, juz wszystko porobiłem. Zaczne od tego ze teraz dziala mi wszystko jak przy fabrycznie zamontowanych ledach. Po zakodowaniu z tematu ktory wymienilem wczesniej przy swiatlach pozycyjnych nie swiecil sie srodkowy waski pasek tylko na lampie w klapie bagaznika i wlaczal sie po wcisnieciu stopu natomiast w lampach zewnetrznych swiecil sie caly czas a po wcisnieciu stopu swiecił mocniej, wiec co zrobilem aby bylo jak fabrycznie zeby przy pozycji caly pasek i na klapie bagaznika i na zewnetrznych lampach byl zgaszony i zapalal sie tylko po wcisnieciu stopu ? Wypialem pin odpowiedzialny za to swiatlo i podpiąłem je do górnego światła stop w szybie. Wszystko hula jak nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jakiś czas temu kupiłem lampy zamiennik dectane led. W standardzie były zwykle lampy moje pytanie czy da się podłączyć światła stop na klapie bo lipnie to wygląda...da się np pociągnąć kable od lamp na błonnika czy kodowanie? Fakt jest taki że niewiem czy te ledy obsługują światła stóp na klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, przeciez napisalem w tym temacie co trzeba zrobic, poczytaj najpierw troche u góry zanim zaczniesz takie pytania zadawac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...