Skocz do zawartości
IGNOROWANY

emulator Drugiej sondy lambda EM.035


woltek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę w tym dziale ponieważ mam na myśli wurzycenie kata a nie instalacje lpg.

Czy ktos już montował u siebie w/w emulator?

Jestem po wycince katalizatora, wymianie pierwszej sody lamda (Po przejechaniu ok 40km wyskakiwał check, mechanior zmierzył i okazało się że ma zwarcie do masy, założyłem nówkę z boscha),

teraz po przejechaniu kilku kilometrów wyskakuje mi check, pewnie z powodu braku kata na drugiej sondzie) mimo że mam założony emulator na niej (standardowa wkrętka)

co myślicie czy jest to jakieś rozwiązanie? czy szukać czegoś innego czy wypłacić wiekszą kasę czego bym nie chciał za usunięcie jej kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej radzi, u siebie od razu pozbyłem się drugiej sondy, choć checka mi na tej tulejce nie wywalało :decayed: W pakiecie z usunięciem drugiej sondy dobrze jest zrobić program bo koszt niewiele większy a auto zyska drugą młodość.

Warto wyłożyć kilka dukatów i mieć ogarnięte auto a nie bawić się w druciarstwo.

Jak zrobisz program to zobaczysz, że będziesz żałował każdego dnia jazdy serią do tej pory :naughty:

Edytowane przez Marc!n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam coś takiego http://allegro.pl/katowy-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiezny-i4966293170.html. Póki co nalatane jakieś 300km i brak checka, więc spełnia swoje zadanie. Jak będę robił chipa na pewno wyłącze drugą sonde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip jest już na tapecie, tylko chce mieć pewność że silnik zdrowy 100%

A błedy mi wyskalują takie:

16523 sonda lamba wolna odpowiedź (strona 1 czujnik 2)

17522 regulacja lambda strona 2 - podgrzewanie za wysokie

17536 mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długotwrminowa

Mam wkręcony taki emulator jak radeksc tylko prosty a nie kątowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tematu logòw jeszcze nie znam ale wujek google już mnie wtajemnicza, jak już będą wyniki to założę nowy temat bo tu się już odchodzi od głównego tematu. Ja już wiem że wkrętki czy emulstora nie założę, o wkrętkach jest masa opini, ale o tym elektronicznym emulatorze nic nie pisze,że ktoś tego używał. A będzie więcej ludzi to pewnie interesowało to meże ten post odpowie na pytania.

Ja dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry elektryk niech ci przy sterowniku pokombinuje, koszt 200-300zl i po kłopocie...

http://ecuteam.pl/content/16-nasz-warsztat

Gość ogarnia naprawdę ciężkie przypadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2015 o 21:08, Radeksc napisał:

Ja u siebie mam coś takiego http://allegro.pl/katowy-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiezny-i4966293170.html. Póki co nalatane jakieś 300km i brak checka, więc spełnia swoje zadanie. Jak będę robił chipa na pewno wyłącze drugą sonde :)

ile udało sie jeżdzić z emulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...