Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zablokowany zacisk hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

łozyska masz w tarczy a jaki kolor ma tarcza ? piekny czerwony czyli jakies 550-600 stopni

smaru w łożyskach juz nie ma wiec same łożyska i ich uszczelnienia baj baj

Opublikowano
  • Autor

Co polecasz? jak to najlepiej ogarnać?

wiem że wymianą, ale masz może coś do zaproponowania i nie drogo? :decayed:

Opublikowano

teraz to masz do wymiany juz wszystko :facepalm:

tarcze, klocki, łozyska, pierscienie ABS, płyn i zacisk do regeneracji, który jest spalony w środu z zatartym tłoczkiem którego bedzie trzeba wykrecać metrową żabą

i jak widzisz co tanio to bardzo drogo

Opublikowano
  • Autor

i jak widzisz co tanio to bardzo drogo

no święta racja, ale czasem tak niestety trzeba.

Ale powiem Ci że wtedy tot ak samo wyglądało, tylko że nie pomyslałem zeby fotke zrobić


pierscienie ABS też? czemu one też?

płyn to i tak chciałem zmienić, ten zacisk i tak regenerowac by trzeba było.

najbardziej bolą tarcze i klocki bo to wymieniane na nowe w wakacje :/

Opublikowano

fotkę to miałes zrobic ale zacisku

Opublikowano
  • Autor

Koniecznie tarcza do wymiany? i czmeu dokładnie


fotkę to miałes zrobic ale zacisku

wiem, ale nie miałam czasu rozebrać. planowałem zrobic to w sobote, bo na tyg robote koncze po 16 później już sie nie chce nic robić

Edytowane przez przemek11

Opublikowano

tarcza jest juz przegrzana, straciła swoje własciwosci, przy jednym dobrym hamowaniu pęknie a Ty zaliczysz pieknego pirueta w rowie albo na jakims swierku

Opublikowano
  • Autor

Bałem sie aby mi teraz nie pierd..eła... ale musiałęm zjechac do domu te 3km


a miałbyś tam u siebie jakieś tarcze, koronke, łozyska? zebym nie musiał u siebie kombinowac i wbijać pod prasą?


Dev, daj mi jakiś kontakt do siebie to dogadalibyśmy się może co do regeneracji tego zacisku, jakieś GG czy coś :)

Opublikowano

info ponizej

Opublikowano
  • Autor

haha, a ja patrze i nie widze :decayed:

powiedz mi ile by mnie kosztowała regeneracja takiego zacisku? bo nawet nie wiem o jakich cenach rozmawiam


juz nie chodzi mi z proszkowaniem i malowanie, samo doprowadzenie do funkcji życiowych

Opublikowano

z jarzmem od 150zł w góre, rok gwarancji i tak bedzie wyglądać

3yv66zea.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jestem po "regeneracji" zacisku i wymianie łożyska.

Nie było tak tragicznie jak mówił Dev, czyli łożysko rozwalone (nie było tragedii, a smar był nadal) zacisk do kompletnej regeneracji i że tłoczek trzeba będzie wykręcać kluczem francuskim.

wyszedł bez najmniejszego problemu 'kręcąc' dzwignią od ręcznego. żadna uszczelka nie była stopiona czy cokolwiek, jedynie gumowa osłona tłoczka była rozerwana całkiem, ale tłoczek nie był skorodowany. gładź była nadal.

qqe7tbn9.jpg

wymieniłem mu wszystkie elementy gumowe, oraz nowy tłoczek. Ale okazało się po założeniu zacisku i wciśnięciu pedału hamulca że płyn wycieka na zewnątrz z tyłu koło mechanizmu ręcznego. Czyli ponowne rozkręcanie, rozbieranie zacisku a winowajcą okazała się mała uszczelka uszczelniająca mechanizm ręcznego z tyłu. W zakupionym zestawie naprawczym była delikatnie mniejsza niż ori :angry:

zobaczymy co się teraz będzie działo, mam nadzieje że będzie już ok. pozostała mi tylko wymiana płynu, i gdzieś lekko chyba sie zapowietrzył układ.

jedynie musiałem lekko ztuningować szczypce do pierścieni segera

wqm5t7ig.jpg

Opublikowano

Miałeś stary zestaw autofrena, w nowych oring jest juz grubszy.

Opublikowano
  • Autor

Bardzo możliwe, nie przywiązywałem uwagi do nazwy więc Ci nie powiem :)

wiem ze bardzo mnie to wkurzyło :/

ale patrząc na ten zacisk, do tej pory nie wiem dlaczego mi blokowało go.

ani mechanizm ręcznego nie jest skorodowany ani nic podejrzanego.

ładnie chodził nic nie przycinało

Edytowane przez przemek11

Opublikowano

.

Cza bylo linke sprawdzic

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor

tzn?

jak miałem zdjętą linke z zacisku ruszałem nią i normalnie bez oporu wchodziła i wychodziła.

a wtedy co mi zblokowało 2 razy to wcześniej ręcznego nie uzywałem w ogóle

Opublikowano

Dev, zestaw autofrena D4845C będzie miał już tą odpowiednią gumkę uszczelniającą oś dźwigni ręcznego?

Opublikowano

po zmianie tego oringu na grubszy nr nie zmienili. Jest ten sam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie da się przejść z zacisku żeliwnego na alu, gdzieś obiło mi się że w którąś stronę klocki podchodzą bez problemu ?

ew. czy samą ośkę ręcznego da się zamienić ?

Opublikowano

A u mnie ludziska przechodzą z alu na żeliwo. ...

Oske podmienisz bez problemu :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.