Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewacz chłodziwa


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Orientuje się ktoś czy w B5 występowało coś takiego jak grzanie wstępne wody czy podgrzewacz wody? Bo u ojca w Octavii z 2002r. jest coś takiego i chciałem u siebie coś takiego założyć :D

Poniżej zdjęcie z jakiegoś Ruskiego forum Skody. Jest u nas w Polszy coś takiego dostępnego albo występowało to w ori? Bo ja się nie orientuję

99dfbdafd640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 jest coś takiego:

http://img35.olx.pl/images_tablicapl/68192177_1_1000x700_podgrzewanie-podgrzewacz-wody-plynu-audi-a4-a6-vw-passat-19-tdi-b5-chelm.jpg

Z tyłu silnika w głowicy to ustrojstwo siedzi, są 3 świece podgrzewające płyn, grzeją go do 60st bodajże i załączają się gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 5st. Jedna świeca zaczyna grzać chwilę po odpaleniu silnika, pozostałe 2 załączają się po ok minucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tego zamontowanego w 1Z a przydało by się

send from HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednych byly w innych nie.

mozna dołożyć gorzej z uruchamianiem, trzeba dodatkowy wlacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij tam z wlacznikiem bo można go jakoś tak skitrac albo wkomponować gdzieś ale musiał bym poszukać jak to wszystko podłączyć żeby np. nie spalić elektryki (jaki przekaznik i bezpiecznik)

send from HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kij tam z wlacznikiem bo można go jakoś tak skitrac albo wkomponować gdzieś ale musiał bym poszukać jak to wszystko podłączyć żeby np. nie spalić elektryki (jaki przekaznik i bezpiecznik)

no tak.... ja chyba odłożę to na puzniej :) teraz muszę vaga jakoś ogarnąć i immo przekodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym się można wzorować i zrobić to tak, żeby działało w miarę automatycznie :) Wszystko przez przekaźniki oczywiście. Dodatkowo jako sygnał do przekaźnika można wykorzystać moduł świateł dziennych, który zapala je dopiero gdy napięcie wzrośnie powyżej 13,4V a nie po zapłonie. W zestawie jest czujnik temperatury, który przy 50st wyłącza świece :) Miałem tak robić u siebie, tylko wykorzystując ori podgrzewacz ponieważ nie załączał mi świec przez błąd w sterowniku spowodowany wadliwym regulatorem napięcia, po wymianie regulatora świece grzeją a graty do instalacji zostały :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz auto w temp ok 0 st i macasz świeczki, uwierz mi ze poczujesz że robią się gorące. Sam sprawdzałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Interesuje mnie sprawdzenie tego podgrzewacza w temp powyzej 5 stopni. Jaki czujnik temp odpiać i czy będą grzac zaraz po włączeniu auta czy dopiero po jakims czasie. Bo jakiś czas temu gdy byl mroz to probowka na szybko testowalem i prad do nich dochodzil a teraz chcialem sprawdzic to dokladniej a jest cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzeje temat bo u mnie chyba podgrzewacz przestał działać , Sprawdzałem próbówką i wychodzi że nie ma prądu. Przy jakiej temp powinien się załączyć ten podgrzewacz i gdzie jest przekaźnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Interesuje mnie sprawdzenie tego podgrzewacza w temp powyzej 5 stopni. Jaki czujnik temp odpiać i czy będą grzac zaraz po włączeniu auta czy dopiero po jakims czasie. Bo jakiś czas temu gdy byl mroz to probowka na szybko testowalem i prad do nich dochodzil a teraz chcialem sprawdzic to dokladniej a jest cieplej.

Odłączając czujnik obstawiam że i tak się nie załączą. Bo wywali błąd od czujnika, i komp ich po prostu nie uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzeje temat bo u mnie chyba podgrzewacz przestał działać , Sprawdzałem próbówką i wychodzi że nie ma prądu. Przy jakiej temp powinien się załączyć ten podgrzewacz i gdzie jest przekaźnik ??

Przeczytaj

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/290996-warunki-zalaczenia-sie-swiec-do-podgrzewania-plynu-chlodzacego/

Edytowane przez maciucha512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...