Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy


BartiOG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż jakiś tydzień temu samochód zaczął szarpać, szarpie na wszystkich biegach, z reguły przy obrotach koło 1700-2000. Na zimnym silniku problem był mniej widoczny im cieplejszy tym bardziej. Wczoraj natomiast po trasie niedługiej ( 60km) strasznie szarpał oraz nastąpił prawie całkowity brak mocy. Czy ktoś może z was orientuje się co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Kolego egra, bo może on powoduje te szarpania, jeśli sie nie zamyka to będzie odczuwalny spadek mocy. Poszukaj na forum bo jest tego sporo na temat szarpania w tym przedziale obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filtr powietrza i paliwa bo były już w delikatnie mówiąc nie najlepszym stanie. Co do egr to przczytałem cały ten temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/242914-szarpie-podczas-przyspieszania/. Jako, że jestem dość "świeży" nie jestem pewny który to ten egr, poniżej dodaje foty jakby ktoś mógł zaznaczyć to byłbym wdzięczny.

11hxwgg.jpg

15yjf4l.jpg

11qn5fo.jpg

Czy mi się wydaje, że widać na silniku mieszanine sadzy z olejem, czyli to o czym wspomniano w tamtym temacie, czy to tylko siła autosugesti? W każdym bądź razie olej skądś leci.

Edytowane przez BartiOG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 zdjęciu kolo bagnetu masz egra połączonego z przepustnicą. Ten pierwszy od kolektora to właśnie nieszczęsny egr;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki, ja go szukałem po lewej stronie. A jeszcze powiedz mi są jakieś większe problemy z jego demontażem ? :)

Btw, A ropą można go wyczyścić żeby się jeszcze dziś przejechać czy poczekać do poniedziałku i kupić specjalny preparat ?

Edytowane przez BartiOG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to większego problemu nie ma, jak dobrze pamiętam to są 3 ampule i 1 torx. Wyjmowałem razem z przepustnicą.

Wymieniłem filtr powietrza i paliwa bo były już w delikatnie mówiąc nie najlepszym stanie. Co do egr to przczytałem cały ten temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/242914-szarpie-podczas-przyspieszania/. Jako, że jestem dość "świeży" nie jestem pewny który to ten egr, poniżej dodaje foty jakby ktoś mógł zaznaczyć to byłbym wdzięczny.

11hxwgg.jpg

15yjf4l.jpg

11qn5fo.jpg

Czy mi się wydaje, że widać na silniku mieszanine sadzy z olejem, czyli to o czym wspomniano w tamtym temacie, czy to tylko siła autosugesti? W każdym bądź razie olej skądś leci.

Zastanawia mnie jedna rzecz na 3 fotce, czemu tam nie ma gruchy sterującej klapki kolektora??, mam ten sam silnik i ta grucha jest!. Dobrze było by jak ktoś mądrzejszy by się wypowiedział:-/

Btw, A ropą można go wyczyścić żeby się jeszcze dziś przejechać czy poczekać do poniedziałku i kupić specjalny preparat ?

Zawsze czyściłem benzyną ekstrakcyjną, ale wydaje mi się że ropą też będzie dobrze:-)

Edytowane przez kamiltgk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mam pojęcia czemu jedyne co było przerabiane to w pruszczu gdańskim rozwiązanie pompy olejowej na to z 1.9 tdi ale to chyba nie ma nic do rzeczy, jutro rano postaram się to zdemontować i dam znać jak mi poszło. Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mam pojęcia czemu jedyne co było przerabiane to w pruszczu gdańskim rozwiązanie pompy olejowej na to z 1.9 tdi ale to chyba nie ma nic do rzeczy, jutro rano postaram się to zdemontować i dam znać jak mi poszło. Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

Nie ma nic do rzeczy ;) bo u mnie też jest przerobiona od 1.9 i grucha jest. Ostatnio walczyłem z tą gruchą, miałem dziurę w membranie i stąd ta ciekawość :wink:.

Daj znaka jak ci poszło z tym egrem :decayed:

Pozdrowionka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor z klapami wirowymi ma silnik z dpfem.

Zajrzyj do egru

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grucha steruje ciśnieniem turbo. Czy podczas tego szarpania, autko dymi mocno na czarno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiaj rano zdemontowałem egr, zasyfiony nieziemsko, zresztą tak jak wszystko dookoła. Teraz będę go czyścił:

m7fdrs.jpg

14m9xcy.jpg

1fb.jpg

Teraz parę pytań, jako że chce mieć wszystko zrobione jak trzeba, a kto pyta nie błądzi :)

Czy to wystarczy wyczyścić czy wymienić na nowe ?

2ll1wsk.jpg

A ten element czy można wyrzucić i zastąpić go aluminiową płytka o grubości 1,5mm i otworze fi 9 ? :D

2z7k7le.jpg

A to myślę tylko wyczyścić bez demontażu, czy może radzicie coś jeszcze zdemontować i porządnie wyczyścić ? Może też na coś konkretnego zwrócić uwagę, np. żeby nic nie powpadało do środka ? :)

htu4op.jpg

oqx5yf.jpg

qox0ev.jpg

Sory za taki spam zdjęciami, ale chyba nikomu to nie przeszkadza a pozwala łatwo rozeznać się w sytuacji :)

Jeszcze do czyszczenia mam płyn do kominka to on powinien się nadać idealnie

64driver

Tak jak się przygazuje to dymi

Edytowane przez BartiOG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zapeklowany masz ten egr, mój aż tak nie był :decayed:, wyczyść wszystko tylko uważaj tam przy kolektorze żeby nic nie wpadło. Jeśli chodzi o zaślepke z otworem fi 9 możesz odrazu zakładać nie zaszkodzi :wink: , ja zrobiłem to ze 3miesiące temu i jest malina, miałem szarpanie delikatne wiadomo w jakim zakresie obrotów. Założyłem coś takiego

3d454e2bedee8898med.jpg

tylko musiałem te dwie uszczelki dać, bo mi się egr blokował o zaślepke, a wtedy zero mocy :facepalm:

Edytowane przez kamiltgk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już miałeś egr wymontowany to trzeba bylo go spr-ośke pod kontem luzu poprzecznego a za miast zaslepiać go mogłeś odkręcić dekielek i wyjąć zębatke środkową aby nie było napędu na ośke.

To jaką funkcje pełni u mnie ta grucha? skoro ja nie mam dpfa.

no to dałem ciała...to nie wiem czemu jeden ma inny nie ma. Ja w brd już ich nie mam wogóle została sama poruszająca się ośka.

Jak auto nie ma dpfu to nie trzeba wiercić otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamiltgk zamówiłem podobny zestaw z allegro są dwie płytki jedna 1,5 mm i druga 4mm, tylko tą 1.5 mm zakładałeś ?

SotoM a dlaczego nie wiercić otworów ? To wtedy na dobrą sprawę mógłbym po prostu odłączyć egr i nie stosować żadnych zaślepek? Z tym, że to podobno obciąża turbosprężarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zakładalem tą 1.5mm i wywierciłem otwór fi 9,

Grzesiu a powiedz mi jak bym wyciągnął tą zębatke środkową, to nie będzie żadnego checka albo błędu?

Wtedy zaślepka idzie pełna i będzie dobrze.

Nie wiem jak jest z turbo gdy zaślepiony egr, ale ja przez egra mialem takie sceny, dymił szarpał jak wściekły i takie dziwne dzwieki szurania były:-/, pojeździłem tak z pół roku i vnt czyściłem bo zaczął przeładowywać. Później z wyłączoną kostką i było ok, oprucz checka:-), a teraz zaślepka z otworem.

Edytowane przez kamiltgk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwór sie rozwierca tylko ze wzgledu jesli w aucie jest DPF a jesli BLB nie ma dpfu to nie bedzie sypał błedem.

jak masz zaslepke to pewnie tez masz czały czas bład (nie zapalajacy kontorlek) zapisany w pamieci ESU silnika o zbyt niskiem przepływie spalin - to z winy ze przepustniczka egru otwiera sie i sie blokuje o zaslepke, w tym momencie jest opór dla silniczka (modułu zaworu EGRu) podaje sygnał do ECU silnika bo nie wykonuje pełnego zadanego ruchu - OTWÓRZ a jak wyjmiesz ten trybik to silniczek bedzie pracował w pełnym zakresie ale nie bedzie sie przepustniczka otwierac - ona jest i bedzie cały czas zamknieta (to tosamo co bys miał włozoną zaslepke aby spaliny nie dochodziły do kolektora ssacego)wiec juz dodatkowo zaslepka jest nie potrzebna.

moje filmiki przy sprawdzaniu EGRu - mi auto tez sie zmuliło i postanowiłem poszukac przyczyny wiec winowajca okazał sie EGR - takie były jego usterki - dostała nowy EGR.

- wytarty kanał i pierscien uszczelniający - klapa nie szczelna non stop spaliny dostaja sie do dopalenia

- w 0:25 wyrabia sie tulejka przez która przechodzi ośka Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść wszystko i poskładaj z powrotem.

Jeżeli będzie występowało poszarpywanie tylko podczas delikatnego przyspieszania w zakresie obrotów 1600-2200, to wtedy zaślepka z otworem powinna pomóc.

Jeżeli będzie szarpało także w innych sytuacjach plus brak mocy, to na próbę zaślep całkiem dopływ spalin do EGR-a, jak pomoże, to EGR do wymiany, albo zostawić zaślepkę i soft do korekty , bo błąd EGR-a pewny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwór sie rozwierca tylko ze wzgledu jesli w aucie jest DPF a jesli BLB nie ma dpfu to nie bedzie sypał błedem.

jak masz zaslepke to pewnie tez masz czały czas bład (nie zapalajacy kontorlek) zapisany w pamieci ESU silnika o zbyt niskiem przepływie spalin - to z winy ze przepustniczka egru otwiera sie i sie blokuje o zaslepke, w tym momencie jest opór dla silniczka (modułu zaworu EGRu) podaje sygnał do ECU silnika bo nie wykonuje pełnego zadanego ruchu - OTWÓRZ a jak wyjmiesz ten trybik to silniczek bedzie pracował w pełnym zakresie ale nie bedzie sie przepustniczka otwierac - ona jest i bedzie cały czas zamknieta (to tosamo co bys miał włozoną zaslepke aby spaliny nie dochodziły do kolektora ssacego)wiec juz dodatkowo zaslepka jest nie potrzebna.

moje filmiki przy sprawdzaniu EGRu - mi auto tez sie zmuliło i postanowiłem poszukac przyczyny wiec winowajca okazał sie EGR - takie były jego usterki - dostała nowy EGR.

- wytarty kanał i pierscien uszczelniający - klapa nie szczelna non stop spaliny dostaja sie do dopalenia

- w 0:25 wyrabia sie tulejka przez która przechodzi ośka

To ładnie miałeś tego egra podjechanego, muszę swojego jeszcze raz wyjąć i sprawdzić tak jak na filmiku.

Dobry patent z tym trybikiem, sprawdzę czy będzie lepiej się zbierał z zamkniętym egrem. Ciekawe jak jest ze spalaniem, bo jak miałem odpiętą kostkę od egra i był check to wiecej palił i czy przy zamkniętym całkowicie egr spalanie nie wzrasta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie trybiku to to samo co zaślepka jak będę miał okazję to wezme egr ten uszkodzony i nagram filmik (odgapię od piotrsob1) z tym że tez z wymontowanym trybikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...