Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.9 tdi-Rozrusznik pali tylko na krótko z akumulatora.


bastian77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Opiszę swój jak dla mnie wielki problem dot. rozruchu mojego pojazdu.

Od 4 dni męczę się z problemem odpalania pojazdu. Objawia się to w następujący sposób:

1. z pilota rozbrajam i centralny zamek otwiera mi drzwi;
2. wkładam kluczyk do stacyjki przekręcam (włączają się świece i inne wskaźniki i gasną - jest ok);
3. gdy już przekręcam na rozruch (odpalenie), niestety słyszalna jest błoga cisza;
4. wychodzę, podnoszę maskę od silnika i na krótko kabelkiem z rozrusznika dotykam + do akumulatora i rozrusznik kręci a pojazd mi opala.
5 szczęśliwy, że już go odpaliłem wyruszam w drogę.

Nadmienię, że:
A. odpalał na zimnym i ciepłym silniku;
B. po około 2 tyg. odpalał tylko na zimnym;
C. później już w ogóle nie odpalał;
D. wymieniony został przekaźnik pomiędzy akumulatorem a rozrusznikiem oraz wymieniony został automat rozruchowy przy rozruszniku i dodatkowo sam rozrusznik tez został sprawdzony i jest w porządku jak również wszystkie kable zostały sprawdzone i prąd dochodzi;
E. po wymianie w pkt D. sprawdzałem czy pali i uruchamiał się z kluczyka za każdym razem;
F. na drugi dzień, z rana, ja kluczyk w stacyjkę, przekręcam a tu ...? błoga cisza i znów na krótko do aku i odpala;
G. moje obecne odpalanie odbywa się tylko na krótko (kabelek z rozrusznika do + akumulatora) z przekręconym kluczykiem na rozruch;
H. rozrusznik był sprawdzony i działa.

Jaka może być przyczyna odpalania tylko z kabelka pod aku ?

W ostateczności myślałem o kostce pod kolumną kierowniczą... ?

Proszę Wasz Szanowni forumowicze o porady.

Edytowane przez bastian77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kabelek od kostki stacyjki do rozrusznika,lub kostka stacyjki. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kabelek od kostki stacyjki do rozrusznika,lub kostka stacyjki. Sprawdź.

Czyli kostka nie daje prądu "+" do rozrusznika nawet gdy jest przekręcony kluczyk na rozruch.

Może jakiś schemat wizualny...?

Edytowane przez bastian77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka stacyjki wyjmij ją na wierzch i zobacz np śrubokrętem czy zapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka stacyjki wyjmij ją na wierzch i zobacz np śrubokrętem czy zapali

Ok, ale jak wymieniłem elektromagnes to akurat kostka zadziałała. Paliłem go z kluczyka z kilka razy i było ok.

Niestety po przejechaniu około 30 km po mieście (nie gasząc silnik) na drugi dzień musiałem już odpalać go z akumulatora (na krótko). Normalnie z kluczyka nie dało rady :(

Jest jakaś zasada dotycząca działania kostki po wymianie elektromagnesu, że nagle zadziałała (bez jazdy samochodem) nawet po kilkukrotnym odpalaniu silnika z kluczyka a już po przejechaniu kilkudziesięciu km, po zgaszeniu silnika jest błoga cisza i trzeba na krótko z aku go odpalać ...? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostkę a nie sugeruj się tym że była dobra. Wiesz jak jest - wszystko jest sprawne do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostkę a nie sugeruj się tym że była dobra. Wiesz jak jest - wszystko jest sprawne do czasu.

Ok jacek70 sprawdzę kostkę. Jak najbardziej po sprawdzeniu napiszę co i jak.

Kostka jeszcze nie wymieniona - w poniedziałek ze znajomym będziemy walczyć.
W piątek tj. 13.02 wracając z pracy odstawiłem auto na parking i spróbowałem go odpalić z kluczyka (stacyjka) - moje zdziwienie - ODPALIŁ nawet 4 razy.
W sobotę tj. 14.02 po nocce - nie odpalił z kluczyka. Ale już na "ciepłym" silniku - odpalił.
Albo 13 piątek tak zadziałał albo najprawdopodobniej coś w stacyjce bo już nie mam żadnych pomysłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie palić to zobacz probówką czy jest stały prąd na elektromagnes i czy po kluczyku na rozruch jest na tym cienkim plus, jesli nie ma to kostka padła. Jeśli jest to uszkodzony elektromagnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie palić to zobacz probówką czy jest stały prąd na elektromagnes i czy po kluczyku na rozruch jest na tym cienkim plus, jesli nie ma to kostka padła. Jeśli jest to uszkodzony elektromagnes.

Elektromagnes był wymieniany 2 tyg temu.

Stary był niesprawny w 90%. Nowy podłączony do rozrusznika z kabla na krótko odpala za każdym razem. Ze stacyjki bardzo rzadko odpala na ciepłym, ale czasami się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki, częsty problem Passata b4 lub gdzieś coś nie łączy.

Ciekawe jakie błędy w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki, częsty problem Passata b4 lub gdzieś coś nie łączy.

Ciekawe jakie błędy w kompie.

Błędów żadnych nie było.

Dziwi mnie tylko to, że na ciepłym silniku odpala z kluczyka :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepły silnik to i w aucie cieplej jest, jakis element stacyjki pod wpływem ciepła sie delikatnie rozszerza i załacza rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :banan:

Okazało się, że to kostka stacyjki. Popalona była cała.

Nie kupujcie kostki "na ślepo". Najlepiej jest wymontować zrobić zdjęcie aby wiedzieć jaka ma być właściwa do Waszego modelu pojazdu.

W moim przypadku była taka (zdjęcie poglądowe):

i-kostka-stacyjki-audi-a4-b5-sdn-94-98-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki, częsty problem Passata b4 lub gdzieś coś nie łączy.

Ciekawe jakie błędy w kompie.

Dokładnie, brat w pasztecie b4 w zeszłym roku 2 razy wymieniał kostkę stacyjki :facepalm:

A ogólnie w ciągu prawie 5 lat już jedzie na 3 kostce... taki urok tych aut :decayed:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki, częsty problem Passata b4 lub gdzieś coś nie łączy.

Ciekawe jakie błędy w kompie.

Dokładnie, brat w pasztecie b4 w zeszłym roku 2 razy wymieniał kostkę stacyjki :facepalm:

A ogólnie w ciągu prawie 5 lat już jedzie na 3 kostce... taki urok tych aut :decayed:

Ciekawy jestem co powoduje ich "palenie się" ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...