Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] by P@CiO


pacioracing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników 4 kółek (na drodze i na masce:P).

Od jakiegoś już czasu czytam to forum i jakoś nie moge sie zabrać, żeby samemu coś napiać. Oprócz powitania jest to mój pierwszy post, w którym przedstawie mojego małysza. Kiedyś miałem min. A3 03r 2.0TDI, A4 B7 2.0 TDI (w którym ciągle miałem problemy to napinacz pompy oleju, sprężarka klimy,). Ostatnim autem przed B6 była Mazda 6 II 2009 2.0CitD 140km(O dziwo nigdy mnie nie zawiódł przez niecałe 2 lata). Ponieważ jestem w trakcie budowy domu postanowiłem nie trzymać samochodu za ponad 40k, ponieważ za 2 lata bedzie wart 20k. Mazdy szybko lecą z ceny. Od dawna jakoś zawsze ciągneło mnie do oooo, mimo zrażenia się B7 2.0TDI. Wybór padł na "Małysza", bo ponoć autko najchetniej kupowane na rynku wtórnym, ciągle dobrze wygląda i ponoć niezawodne. Hmmm..... i tutaj zaczyna się moja historia z "Małyszem".

Auto zakupiłem w listopadzie (2014)

2004 Rok 1.8T BEX 206000 przebiegu. Zadbane w środku, brak jakiegokolwiek zużycia jak na ponad 200k przebiegu. Szyby oryginalne, malowane z powodu obtarć zderzaki i po odpryskach maska oraz błotniki. Zawieszenie bez oznak zużycia, pukania itp. Ogólnie stan BDB.

Wyposażenie szału nie robi może, ale co ma mieć podstawowego to ma.

4xszyby

kolorowy FIS

RNS-E

tempomat

bixenon

zmieniarka

skrzynia HES

Z modów jakie do tej pory przeprowadziłem to:

- wymiana silnika.... :/ (goły słupek BEX) wiecej o całym zabiegu i jego powodzie napisze w dziele silniki, żeby nie zaśmiecać tego tematu

- kompletne sprzegło z dwumasa, rozrząd, filtry i olej

- postoje i wnętrze w ledy

Parę foto po zakupie:

c0034d0ba85a60femed.jpg

abc98f98ea622402med.jpg

c41cd3ca3b004feemed.jpg

f95d9e761e19ecdemed.jpg

a5eeef05300644a0med.jpg

09483130d197e951med.jpg

91911d8da9716d2dmed.jpg

caa012e08a79853emed.jpg

2af9e20ad1114ff3med.jpg

f92f35c52afe06d8med.jpg

Edytowane przez pacioracing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow identyczne z zewnątrz jak moje. Nawet felgi te same :). Tylko że ja mam diesla i nie mam z tyłu dwóch kominów

Nie narzekaj na wyposażenie bo masz jedne z lepszych. Navi, bixenon, 4 szyby w elektryce, PDC i kolorowy FIS to nie standard.

Dołożyłbym tylko fotele sport kubełki i dekory alu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow identyczne z zewnątrz jak moje. Nawet felgi te same :). Tylko że ja mam diesla i nie mam z tyłu dwóch kominów

Nie narzekaj na wyposażenie bo masz jedne z lepszych. Navi, bixenon, 4 szyby w elektryce, PDC i kolorowy FIS to nie standard.

Dołożyłbym tylko fotele sport kubełki i dekory alu.

Pozdro

Na razie foteli nie ruszam... po tym słupku musze sie ogarnać...

Ale dekory czemu nie. Jak znajde jakieś to wrzuce. Złożyłem już zamówienie na DP, potem TIP i program jakiś ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie piszesz program? Bex z dp jak turbo zdrowe to 230 można osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się stało z silnikiem? Co się posypało?

Wypadły półpierścienie oporowe na wale korbowym i powstał zbyt duży luz na wale korbowym wycierając podporę wału, blok, oraz porysowało czop głowny na wale korbowym. W każdym bądź razie nie ciekawie.. Wymiana najtaniej...

Gdzie piszesz program? Bex z dp jak turbo zdrowe to 230 można osiągnąć

Program robie u Tomka Wieczorka TMW electronic (ecuteam.pl). Robił mi już w 2 autach, co prawda były to diesle ale spisywały się dobrze. Teraz ponadto ma hamownię, wiec pójdzie testować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...