Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Ręczny hamuje z rana po mrozie...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Juz drugi raz zdarzylo mi sie, ze rano po odpaleniu auta po ruszeniu..nadal hamuja mi tylne hamulce...

Nie tak mocno jak jest zacisniety reczny, ale bardzo odczuwalnie hamuje...

Dodam ze gajga ręcznego od poziomu zero w gore lata sobie tak o 2 cm...dopiero po jakims czasie (odcinku) jak cos tam sie pewnie nagrzeje hamulec puszcza...i gajga wykazuje opor od poziomu zero...

Co to moze byc? Cos przymarza? :/

Pozdrawiam.

Opublikowano

Masz zapieczone cięgło wypychające tłoczek w zacisku. Sprężyna jest zbyt słaba aby je odciągnąć, linka pozostaje luźna i stąd ten jałowy luz. Kiedy zamarznie linka w panerzu to nie ruszysz.

Opublikowano

Najlepiej rozłącz linki i zobacz czy chodzą luźno jeśli tak to szukaj przy tłoczku może być tak jak pisze slawek66 :)

Opublikowano

Dodam że mróz i ręczny nie idą w parze , tym bardziej przy dłuższym postoju lepiej zostawiać tylko na biegu.

Opublikowano

A nie zdarzyło ci sie tuż przed odstawieniem auta w jakąś wodę wjechać? może przypadek i przymarzło.

Opublikowano

Najlepiej w zimie nie zaciągać ręcznego i nie powinno być problemów, chyba że jakieś jazdy bokiem, to wtedy ewentualnie.

Opublikowano

Wymień linki ręcznego na nowe. Jak masz stare OK to znaczy że się woda dostała - psiknij na łaczeniu linki z hamulcem WD-40 w oplot linki. Jak to nie pomaga, rusza pare razy w tył, przód, w tył w przód, powinien ręczny puścić. W zimie nie zostawiaj nigdy na ręcznym bo na 100% przymarznie. W zeszłym roku w Przełeczy Jugoskiej z przyzwyczejenia tak zrobiłem i potem bokami zjeżdzałem po śniegu przez pare kilometrów (do tyłu nie mogłem się bujnąc bo pod górke na ręcznym 1.9 tdi nie poszedł :) ).

Opublikowano

zawsze zaciągam ręczny, nawet w największe mrozy, wspomagając zaciągnięcie wciśniętym pedałem hamulca-dzięki temu wciąż jest sprawny

nie zaciągając całą zimę na wiosnę można się trochę ździwić

widziałem kiedyś ( choć teraz już nie ta generacja silników ) jak doszło do samozapłonu diesla w wyniku zsuwania się z lekkiego wzniesienia-ktoś oszczędzał ham. ręczny

pamiętam też do dziś opartego o mój wóz vw paska na parkingu- bo ćwok z tego paska nie zaciągnął ręcznego

no i na koniec: kilka tygodni temu w Zakopcu zsunął się z Gubałówki samochód zabijając 12-letnią dziewczynkę z Izraela- ciekawe czy szofer wysiadając z auta zaciągnął ręczny :?: :?: :?:

Opublikowano
zawsze zaciągam ręczny, nawet w największe mrozy, wspomagając zaciągnięcie wciśniętym pedałem hamulca-dzięki temu wciąż jest sprawny

nie zaciągając całą zimę na wiosnę można się trochę ździwić

widziałem kiedyś ( choć teraz już nie ta generacja silników ) jak doszło do samozapłonu diesla w wyniku zsuwania się z lekkiego wzniesienia-ktoś oszczędzał ham. ręczny

pamiętam też do dziś opartego o mój wóz vw paska na parkingu- bo ćwok z tego paska nie zaciągnął ręcznego

no i na koniec: kilka tygodni temu w Zakopcu zsunął się z Gubałówki samochód zabijając 12-letnią dziewczynkę z Izraela- ciekawe czy szofer wysiadając z auta zaciągnął ręczny :?: :?: :?:

Zsunął się bo niby mu bieg wybiło. Ja mam bear lock więc mi biegu nie wybije - silnik też na pych nie odpali. Co innego MB W123 2.0 D, tym to można jeździć bez akumulatora.

Zamiast zaciągać ręczny cały rok wystarczy od czasu do czasu przy prędkości 30-40 na godzine na suchej jezdni zaciągnać mocno ręczny oczywiście z wciśniętym guzikiem (bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac).

Opublikowano
Zamiast zaciągać ręczny cały rok wystarczy od czasu do czasu przy prędkości 30-40 na godzine na suchej jezdni zaciągnać mocno ręczny oczywiście z wciśniętym guzikiem (bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac).

Nie wiem co to za dziwna teoria śmiem powiedzieć co ma piernik do wiatraka, a stwierdzenie "bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac" to napewno tak sie stanie bo zaskoczy na zapadkę :diabel2:

Co moge dodać co do linek hamulca ręcznego że jak się go nie używa nonstop to tak sie dzieje zgodnie z teorią "narząd nie używany zanika ;)"

Opublikowano
Zamiast zaciągać ręczny cały rok wystarczy od czasu do czasu przy prędkości 30-40 na godzine na suchej jezdni zaciągnać mocno ręczny oczywiście z wciśniętym guzikiem (bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac).

Nie wiem co to za dziwna teoria śmiem powiedzieć co ma piernik do wiatraka, a stwierdzenie "bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac" to napewno tak sie stanie bo zaskoczy na zapadkę :diabel2:

Co moge dodać co do linek hamulca ręcznego że jak się go nie używa nonstop to tak sie dzieje zgodnie z teorią "narząd nie używany zanika ;)"

Chodzi że się zablokuje dźwignia i jej nie spuścisz.

W jakim celu mam uzywać ręcznego w quattro?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.