Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Wtryski 216 do AFN Wasze Opinie


pilargsx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam audi a4 b5 z silnikiem AFN z przebiegiem ponad 300tys klm i od jakiegos czasu mysle nad wymiana wtrysków na wieksze poniewaz moje dotychczasowe wtryski powoli bedz sie konczyc,moje pytanie brzmi co myslicie na temat wtryskow sprzedawanych na allegro za cene 590zl za komplet przy zwrocie starych wtryskow,czy gosc opisujacy aukcje nie przesadza z moca +30koni?Poza tym nie sa to oryginalne koncowki boscha tylko zamienniki bo oryginaly kosztowalyby ponad 1000zl z wymiana i ustawieniem,wiem to bo mam znajomego pompiarza i tyle mi wyliczyl.Link do aukcji ponizej a was prosze o opinie co myslicie na temat tych wtryskow czy warto je kupic czy dolozyc i sprawic sobie wtryski na oryginalnych koncowkach boscha???

http://allegro.pl/0-216-nowe-wtryski-1-9tdi-leon-alhambra-sharan-216-i5038914921.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samych wtryskow nic ci nie da może z 5 KM i zadymę z tyłu musisz po zmianie wtrysków zrobić program wtedy bedziesz miał około 150 KM i 350 wszystko zależy od kondycji silnika pompy opis modyfikacji jest w dziale czip tuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi, bez korekty dawki to na pewno bedzie kopcił.

Jesli wtryski beda miały ustawione te same cisnienia to kąta wtrysku nie trzeba ustawiac bo nie powinien sie jakos drastycznie rozbiec.

Co do korekty dawki paliwa, po założeniu 216 ustawiasz dawkę taką jaką miałeś na starych wtryskach i zadnego kopcenia nie ujrzysz z rury.

Spalanie powinoo się zmiejszyć pod warunkiem że stare wtryski lały.

Jedyną różnicą którą bedzie można usłyszeć, choć i tak nie zawsze to mniejsze/miększe klepanie silnika, bo przez większe otworki przepłynie dawka paliwa nieco szybciej - szybciej zostanie napełniona komora.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przy moiej poprzedniej A4 z 1995 roku z przebiegiem 300 tys kupiłem wtryski 216 na allegro za około 700zł plus mechanik wzią 100zł za wymiane i 50 elektronik za zmniejszenie dawki paliwa ale samochód dostał takiego kopyta że aż miło sie jezdziło w porównaniu z mułowatym jakim był przed wymianą spalanie było około 0.5 litra wieksze niż normalnie ale sama przyjemność z jazdy.Obecnie mam też A4 z 1998 r samochód z belgii i też bym mu wymienił wtryski ale poprzedni własciciel musiał zrobić coś programowo lub cos innego bo zbiera sie tak jak AFN lub lepiej tak stwierdził mój mechanik gdy go kiedys do niego zaprowadziłem.Gdyby był mułowaty odrazu zakładam 216 z allegro gosc co od niego kupiłem ustawił mi cisnienie na wtryskach 190bar mówił że można 220 ale nie chciałem wiekszego tylko 190

Edytowane przez vox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej 80 z silnikiem 1z też kupiłem 216 i po programie wypluł 120 kucy i 320 momentu więc te 30 kucy jest bardzo realne do osiągnięcia ale oczywiście zależy to od kondycji silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...