Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju napęd quattro


KamisG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry koledzy!

Szukałem tematu, ale nie znalazłem. Podejrzewam, że kiedyś pewnie się przewinął, ale po 15 min szukania postanowiłem założyć nowy.

Temat wygląda następująco. Oczekuje na przybycie nowego auta w rodzinie, Audi A4 B8 2.0 TDI 170 PS Quattro. Przebieg 208 tyś. Pierwsze co trzeba w tym aucie zrobić to serwisówka olej, filtry, rozrząd. I tu pojawia się moje pytanie.

Czy wymienia się olej w napędzie quattro?

Podejrzewam, że tak, ale to będzie pierwsze auto w rodzinie z napędem quattro, więc jestem zielony w temacie i wolę się upewnić.

Jak tak to czym go zalać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w ASO Audi na przeglądzie nie wymieniali i nic nie gadali o wymianie. Auto miało 121 tyś przebiegu. Kazali przyjechać za 30 tyś do aso na przegląd, to może coś wtedy ...... ale nie wiem

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju nie musisz wymieniac, wystarczy uzupełnic

ale jak chcesz to możesz wymienic, nie ma zadnych przeciwwskazan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki panowie za info....czyli podobnie jak z olejem w manualu...w BEX mam w książce wpisane kontrola stanu tylko.....B8 ma 208 najazdu więc na chwilę obecną porobię rozrząd olej silnikowy i filtry,a temat oleju w quattro zostawię na cieplejsze dni.
Jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odgrzeję temat, bo zainteresowany jestem napędem quattro w A4b8, trochę poczytałem i widzę sprzeczności...

W tym wątku czytam, że w b8 Q nie trzeba wymieniać oleju a na innym forum audi piszą że olej w Haldexie wymienia się co 30tys. km.

Z tego co się orientuję B8 ma dołączany napęd na tylną oś czyli jest to napęd Quattro Haldex tak ? Czy jest inaczej?

Jak jest z napędem Quattro w A4 B8 ? Jest obsługowy czy bez obsługowy? Jakie są zalecenia Audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odgrzeję temat, bo zainteresowany jestem napędem quattro w A4b8, trochę poczytałem i widzę sprzeczności...

W tym wątku czytam, że w b8 Q nie trzeba wymieniać oleju a na innym forum audi piszą że olej w Haldexie wymienia się co 30tys. km.

Z tego co się orientuję B8 ma dołączany napęd na tylną oś czyli jest to napęd Quattro Haldex tak ? Czy jest inaczej?

Jak jest z napędem Quattro w A4 B8 ? Jest obsługowy czy bez obsługowy? Jakie są zalecenia Audi ?

W B8 gdzie silnik jest wzdłużnie występuję torsen, jest to stały napęd na cztery koła, w normalnych warunkach 40% przód i 60% tył. Teoretycznie jest to bezobsługowy napęd ale wymiana/uzupełnienie oleju po jakimś większym przebiegu czy to w torsenie czy tylnym moście napewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Zabiello.

Z tym, że nadal nic nie wiem :) Tzn, że w b8 występują oba napędy Quattro czyli może być Haldex lub może być Torsen? Zależne jak zamontowany jest silnik tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i sprecyzowanie tematu, wszystko już jasne i wszystko się zgadza :) Teraz wiem o co kaman... ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...