Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony budżetowe vs opony premium


main

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie z tymi dB trzeba uważać bo czasami 1-2 to istotna różnica dla rzeczywistego odsłuchu. Teraz już trochę za późno bo ceny poszybowały w górę, ale zimą warto poszperać i za dobre pieniądze kupić opony używane premium 1-3 letnie z bieżnikiem 6,5mm - 7,5mm. 1/3 - 1/4 ceny nowego kompletu a bieżnik głęboki także polata któryś rok. Robiłem tak kilka razy z letnimi, a raz nawet kupiłem zimówki 1-sezonowe i do tej pory jeszcze się nie naciąłem. Grunt żeby nie kupować opon 10 letnich z 8mm bieżnikiem chyba że do ogrodowej taczki :kox: Z nowych kuzyn, który ma warsztat poleca często klientom opony marki Uniroyal RainExpert. Mam w jednym z aut komplet letnich i polecam - ciche, dobre na deszcz, cena niewygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj, że uniroyale są tanie :D ceny mają całkiem niezłe. Ale nadal nikt nie odpowiedział mi na ten temat, który najbardziej mnie interesuje, czyli opon nankanga :naughty:


@gaciu

przeszukałem sporo oponeo i nawet jednej sztuki nie znalazłem choćby z indeksem 68 w rozmiarze 235/45/17 :facepalm:


@ edit

okaaaay :hi:

znalazłem dunlopy :Dhttp://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-01-235-45-r17-94-v-mfs#109435205

ale nie wiem czy chce dunlopy kupiłem rok temu nowe i po jednym sezonie bieżnik 5,5/6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach premium nie musisz się przejmować że jest mokro i nie musisz zwalniać na zakrętach, ewentualnie tylko trochę.

Wiele lat jeździłem na yokohama decibel - oponkach i moje wymagania teraz co do opon są na wysokim poziomie, bo nauczyłem sie że nie musze hamować przed zakrętem tylko pokonuje go z rozpędu. Skręcam kierownice i wszystko odbywa się bez żadnego problemu, żadnych niepokojacych oznak, w połowie zakrętu gaz i heja do przodu.

Jeźdząc do pracy mam kilku "znajomych" - w tym sensie że jedziemy razem w tym samym kierunku zawsze rano do pracy i wyprzedzamy razem wszystkich po drodze i widzę że duzo odpuszczają jak popada deszcz, a wiem na co ich stać w słoneczne dni i widzę różnicę.

Także wydaje mi się że to jest ta różnica - mokra nawierzchnia.

Nie oceniam takich aspektów jak ścieranie się bieżnika bo tu chyba trzeba by prowadzić labolatorium i testować wszystkie opony w tych samych warunkach.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezdzi ktos na Goodyear Eagle F1 GS-D3 ? 225-45-17 ?

Jakie maja trzymanie, czy sa glosne?

PS: ten typ opony:

195778d1294343932-fs-goodyear-eagle-f1-g

Miałem te opony w golfie IV i w pastuchu b6. Nie polecam:) na mokrym bardzo śliskie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...