Skocz do zawartości
IGNOROWANY

po wymianie rozrzadu nie pali


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z rozrządem Dziś kumpel w swoim passacie b4 wymieniał rozrząd robił to pierwszy raz i zadzwonił do mnie ze mu sie nie zgadza na znaki No to podjechałem szybko do niego i zaczeliśmy razem ustawiac ogólnie troche namieszał ale dało się ogarnąc



Ustawiliśmy wałek rozrządu,pompę i wał na znaki pasuje obróciliśmy rzecznie wałem nic nie blokuje jest oki Kumpel zaczoł odpalac a Tu lipa samochód nie odpala nic nie puka kreci normalnie i a nie odpala i nie wiem czego to może byc przyczyna :(



Co do znaku na kole zamachowym to mam wątpliwości bo kiedyś jak wymieniałem w 1.9 d to na kole było zero narysowane a tu zera nie mogłem nigdzie znalesc była tylko narysowana kreska nic więcej z tą kreską też było ciężko bo słabo ją widac może tu coś jest nie tak ?



Wyczytałem na necie ze ma byc ustawione na zero na kole zamachowym a drudzy piszą że ma byc ustawione na tą właśnie kreskę


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tego zera szukałem i nie mogłem go znaleśc znalazłem tylko kreske


Jutro chyba wykręcę wtrysk i sam osobiście sprawdze GMP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie zgrywa sie wałek rozrządu z wałem to duże prawdopodobieństwo że uderzył by tłok w któryś zawór. Mi nie opdalał gdy wzdlędem wału i wałka była źle pompa, tłoczyła w złym momencie i nie zapalał. Jeśli nie mogliście trafić w 0 na wale trzeba było krecić starym rozrządem do momentu znaku na pompie i wtedy pilnować znaku na wale i dopiero ściągać stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja to robił sam osobiście to bym to zrobił tak jak trzeba wymieniałem w 3 autach i nie było problemu kumpel nie zrobił znaków i lipa


Wyczytałem też że po wymianie rozrządu powinno się ustawic kąt wtrysku czy vac-com da rade to zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne O będzie kreska lub kropka

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kąt wtrysku na pompie będziesz miał ustawiony blisko zera, to nie odpalisz auta. Podłącz Vaga i ustaw, wszystko jest na forum.

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana :D Rozrząd był zle ustawiony na pompie DZIĘKI ZA POMOC POZOSTAJE TYLKO JESZCZE USTAWIC KĄT WTRYSKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...