Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHL 1.6 odpalanie


evo_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda tak:

1.6 AHL B+G

Wymienione kable(NGK), świece(Bosch), nowy czujnik temperatury.

Rano czy -10 czy 0 odpala bez problemu przez chwile ma lekkiego zamula w sensie jak dodaje gazu to nie wkręca się na obroty ale po kilkunastu sekundach jest wszystko ok. No i tak jak jadę do sklepu czy coś wystarczy 1km gaszę auto odpalam wszystko jest dobrze przelącza się na gaz itd itp książkowo.

Ale gdy odpalę i wyjadę tylko z garażu i zgaszę to np po godzinie dwóch jak chce odpalić to zalewa go trzeba dość długo kręcić rozrusznikiem ok minuty dwóch i odpala i chodzi na 200 obr/min potem odpala i jedzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie puszcza reduktor. Podejrzewam że tak. Temat opisywany wielokrotnie ale trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie puszcza reduktor. Podejrzewam że tak. Temat opisywany wielokrotnie ale trzeba poszukać.

reduktor ma 100tys km zrobione raczej nikt tam nie zaglądał a jak go sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściąg przewód z reduktora do wtrysków i zaślep , albo zakręć dopływa gazu i wypal cały gaz z reduktora tak żeby gasł na gazie (tak jak by nie miał gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie tak:

po zakręceniu gazu przy butli i wypaleniu całego gazu (zdjąłem przewód co idzie do wtryskiwaczy gazu)

odpalam i nadal czuję że autko przez chwilę po odpaleniu ma za bogatą mieszankę bo przy ostrym dodaniu gazu go dusi delikatnie za jakąś godzinkę dwie pójdę i sprawdzę czy odpali normalnie czy coś będzie nie tak ale pytam od razu czy macie jakieś kolejne propozycje co sprawdzić.

pompa paliwowa jest na 100% sprawna ciśnienie sprawdzane jest dobrze.

Pytanie techniczne czy po podpięciu pod komputer można zmienić mieszankę paliwowo powietrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez gazu pędzie zalewać to pewnie wina sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po próbie bez gazu dalej go zalewa.

Dodam że mam gaz sekwencję stag

Kiedyś podpinając pod jakiś taki malutki komputerek do diagnostyki byl bląd z sondy lambda ale gość mi powiedział ze przy gazie tak może byc

Co myślicie?

Podepnę go w przyszlym tygodniu pod kompa i zobaczymy czy cos jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, wymieniłem czujnik temperatury ( czteropinowy ) i jak ręką odjął ;) koszt był chyba ok 40 zł plus jakaś szklanka płynu i 20 minut roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak że już wymieniłem i nic to nie zmieniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam objaw, często również przy wilgotnym powietrzu. jak już uruchamiałem samochód to starałem się aby chodził nie krócej niz ok 2 minuty (nawet wyprowadzając go tylko z garażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura sonda przy gazie też ma chodzić prawidłowo, a mechanik po prostu jest niedouczony. Przerabiałem to i też mi tak mówili, i byli w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu podepnę się pod kompa i zobaczymy czy coś będzie. A jaką sondę polecacie kupić? Z używanego czy jakiś zamennik na alledrogo widziałem z Bosch'a.


i są też jakieś getze czy coś takiego warte to jest tych 100zl?


No i jeszcze jedno ważne pytanie czy można sonde sprawdzić np multimetrem?


ali1983 czy rozwiązałeś ten problem jeśli tak to co było przyczyną?

narazie trochę mam zamęt i brak czasu dlatego nie podpiąłem jeszcze audika pod kompa

Macie jakieś pomysły/ odpowiedzi na ww?


No i sprawa wygląda tak że błędów żadnych nie ma.

Dowiedziałem się też że sonda zaczyna działać jak osiągnie temp spalin 100 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...