Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia biegow a4 b6 2.5 tdi quattro a 1.9tdi quatto.roznica?


RySio_LKR

Rekomendowane odpowiedzi

Tak aczkolwiek trzeba kupić specjalny dystans aby sprzęgło weszło, jutro po południu postaram się udostępnić tutaj nr takiego dystansu :)

Swoją drogą w AVF występuje on fabrycznie, w AWX ze względu na mniejsze sprzęgło już ponoć nie, ale pewności nie mam.

Ogólnie w a4 b6 bodaj wszystkie skrzynie pod względem mocowan są uniwersalne, różnią się tylko przełożeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień do 2004 rok o nr 01E103551B, po 2004 01X103551. Dodatkowo tulejki prowadzące 01E301153G. Te elementy trzeba dodawać jak się stosuje skrzynię 6 biegową zamiast 5, czyli w AVF powinny już być. Dodatkowo w przypadku zmiany sprzęgła na 240 mm trzeba zmieniać rozrusznik. Tematy zmian skrzyń z 5 na 6 są lepiej rozpracowane na forum passata.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że skrzynia pójdzie do 1.9 też quattro? W profilu masz FWD, FWD na skrzyni od quattro nigdzie nie pojedzie. Do quattro musiałbyś mieć dyferencjał o pasującym do skrzyni przełożeniu, nie wiem czy 1.9 i 2.5 mają takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie prędkości na 6 biegu? U mnie w 1.9avf quattro na 6 biegu 4000tys. i 200km/h a max jedzie 220 i ani km więcej :( a np. W 2.5tdi przy 3800 jest 200km, u kolegi w avf bez quattro przy 4tys. Ma 220 to juz sam niewiem jak to jest. W każdym bądź razie brakuje mi tych 200 obrotów żeby to można było jakoś przełożyć sam 6 bieg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odgrzebie starego kotleta ale informacje się przydadzą komuś.

W B6 z Quattro 1.9 były wkładane skrzynie z rożnymi przełożeniami i najszybszymi skrzyniami były o oznaczeniach HCG,FYC które posiadają przełożenie 37/10.

Ja mam GBC i przełożenie 37/9 i przy prędkości 140km/h mam prawie 3tys. obr/min koła to 18" 225/40 i zaczyna się robić dość głośno

W B7 przełożenie 37/10 mają :

-JEE(2.0/140BPW),

-JMJ(3.0/232 ASB),

-HXQ(3.0/232 ASB)

W obu przypadkach do przełożenia 37/10 pasuje dyfer EUB

Edytowane przez Jog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...