Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALT wycie w okolicy wałków rozrządu


uris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mojego ALT coś dopadło a konkretnie to piszczenie ,wycie z okolicy wałków rozrządu, według mnie ewidentnie słychać to z okolic świec zapłonowych i jak to zwykle bywa na zimnym słychać to mocno ale jak silnik dobrze się rozgrzeje to praktycznie nie słychać .

Silnik pracuje normalnie ,nie stracił na mocy pracuje równo ,odpala bez problemu ,dodam jeszcze że rozrząd na 100% jest ok i odgłosy nie pochodzą z tej części silnika .Jestem pewien na 90% że z okolic wałków rozrządu czy tam jakieś łożyska mogły się skończyć ? poniżej AUDIO z owym dźwiękiem ,

https://www.dropbox.com/s/6hw0khrkek7koja/G%C5%82os%20001.m4a?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w głowicy nie ma żadnych łożysk . Jedyne co by moglo piszczec to przycierajacy sie wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też o tym myślę że któryś wałek się przyciera nagrałem jeszcze raz w lepszej jakości.Jeżeli okazało by się że to któryś z wałków to dużo jest roboty żeby to ogarnąć ?

https://www.dropbox.com/s/rr4v6uo5oizcvoc/G%C5%82os%20002.m4a?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk nasila się po przy gazowaniu?

Ja bym stawiał na któraś z rolek.

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd + wszystkie rolki powymieniane robiłem to już przy okazji ale z nadzieją że właśnie to jakaś rolka .Ciężko powiedzieć czy się nasila ale np jak rano odpalę ( silnik zimny ) to wyje i jak puści ssanie to dźwięk też zmienia częstotliwość .Mam podejrzenie jeszcze co do skrzyni biegów Multi.. ostatnio coś inaczej pracuje i teraz bądź mądry .

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stetoskop w łapę i dojdziesz co Ci wyje. Najlepszy sposob:wink:

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie coś wyje , wyjmij osłone plastikowa rozrzadu uruchom i wtedy moze bardziej uda Ci sie wykluczyć elementy rozrzadu, moze to alternator wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ja nie jeździłem autem od dobrego miesiąca i dokładnie nie wiem co się przez ten czas działo ,auto użytkowała moja kobieta . Gdy wsiadłem i odpaliłem od razu coś mi nie grało ,audi jest dosyć dobrze wyciszone no i zawsze radio się włącza to czasem ciężko coś wychwycić no ale ten pisk nie sposób nie usłyszeć .Rozrząd wymieniałem jak już piszczało także na 99% to odpada .Nie mam plastikowej osłony rozrządu z resztą ten pisk/wycie jest bardzo głośne i według mnie pochodzi z okolicy wałków rozrządu a jak przyłożę ucho przy kolektorze wydechowym to już ewidentnie to słychać .Dźwięki mogą się pewnie różnie rozchodzić także moje przypuszczenia mogą być mylne .Silnik jak się rozgrzeje to pisk ustępuje i praktycznie go nie słychać ale jak dodam gazu i obroty spadają to przez chwilkę zapiszczy i znowu cisza .W tygodniu może uda mi się ustalić przyczynę piszczenia to dam znać .

Co może jeszcze tak piszczeć ,pompa wspomagania,klima ? alternator regenerowałem około 1,5r temu

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz za bardzo napięty pasek rozrządu. Z twojego opisu wynika że może to być to. Każdy silnik nawet jak ma ciut mocniej napięty pasek będzie wył w okolicy wałka rozrządu. Nie raz się z tym spotkałem. Np. w silniku 1,9 tdi o oznaczeniu BLS musiałem napiąć troszkę słabiej niż punkty fabryczne i wtedy dopiero była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grami121 szczerze powiem możesz mieć racje bo dzisiaj słuchałem to piskanie i ono dochodzi z okolic tego koła dużego co lata na nim rozrząd ( to przy wałkach rozrządu i teraz pytanie czy tam mogło paść łożysko ? no bo jak wytłumaczyć że przed wymianą rozrządu też piszczało pasek by się sam nie naciągnął ! prawda ?

41_1275648970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...