Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Pytanie dotyczące BIOPaliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rozmawiałem z kolegą pracuje na orlenie: powiedział, że bio jest tańsze ale oszczędność jest pozorna bo silnik więcej spala na setkę... do tego powiedział, że częściej trzeba zmieniać filtr paliwa czyżby producenci bio mieli gorsze sitka :wink4: ??

Przekopiuję mojego posta z pl.misc.samochody:

Używałem w A4 1,9TDI 1997r (motor AHU - zwykły na pompie VP) (chyba

zatankowałem ze 3 zbiorniki -> około 200l) i:

- silnik jakby bardziej miękko pracował (nie tak metalicznie)

- zapach spalin ciekawy ;-)

- przyspieszenie podobne, osiągi chyba też ale ........

- zużycie paliwa większe - średnio pali mi 6,0l zwykłej ropy a tego

Esteru 6,5-6,6 (czyli 8-10% więcej)

Więc skalkulowałem sobie

ON -> teraz cena 4,15 PLN/l (zwykły nie żadna Verva czy coś) -> pali

6,0 -> koszt paliwa na 100km -> 24,9zł

BIO ESTER - 3,99 PLN/l -> pali 6,6 -> koszt paliwa na 100km -> 26,34

zł -> DROŻEJ!!!

Niestety chciałem jeździć na BIO ale cenowo jest to kicha... bo

wychodzi drożej niż żeby mnie przekonać musiałoby to kosztować

jakieś 20% taniej od ON.

BTW: specjalnie do testów wybrałem czas kiedy jeździłem na tych samych

trasach, styl jazdy ten sam....

Opublikowano

i co do ekonomii to mamy jasność, a co do słuszności zastosowania .... :gwizdanie:

Opublikowano

Rozmawiałem z kolegą pracuje na orlenie: powiedział, że bio jest tańsze ale oszczędność jest pozorna bo silnik więcej spala na setkę... do tego powiedział, że częściej trzeba zmieniać filtr paliwa czyżby producenci bio mieli gorsze sitka :wink4: ??

hmmm ciekawe bo ja ostatnio przy okazji wizyty w warsztacie kazalem wymienic filt paliwa wlasnie bo byl juz jego czas a jezdzilem od wiosny na rzepaku a tu mi mily pan z obslugi zadzwonil czy filtr ten tez ma wymieniac bo jego stan jest jak nowy ... hmmmm to tez powiedzialem, zeby zostawili ... no i pojawia sie pytanie czy to przez te mieszanke rzepakowa czy cos innego...

Opublikowano
  • Autor

no to mam zonka bo nie wiem wkoncu co robic tankowac bio czy nie... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano

Tankuj - daj zarobić mechanikom i producentom części. Oni też mają domy,rodziny,dzieci i muszą je za coś utrzymać :tongue4:

Uważam,że temat jest bezsensu, bo skoro auto pali o tyle więcej na bio , że koszty przejechania 100km są wyższe to jaki ma sens lania tego do baku ??

Opublikowano

no to mam zonka bo nie wiem wkoncu co robic tankowac bio czy nie... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

to zatankuj na probe, sprawdz ile spala i jak stwierdzisz, ze sie oplaca to tankuj dalej a jak ci wyjdzie, ze wiecej to lej cos innego ... proste :)

Opublikowano

jak miałem OPLA 1,7 TDI to wlałem opałowy i bruździł bez problemu, ale rzeczywiście AFN to troszkę wyższa sprawa więc nie będe ryzykował

a tak na marginesie kolega do najnowszego HDI zalał olej roślinny bo mu brakło pod marketem i szedł jak wściekły :naughty::decayed: AFN wszystko strawi :kox:

TaK HDI :polew: :polew: :kox:

To był DTL, czyli Diesel Opla z 1995 roku :kox: :kox:

Opublikowano

TaK HDI :polew: :polew: :kox:

To był DTL, czyli Diesel Opla z 1995 roku :kox: :kox:

taaaa proszę Pana......c4 ma silnik opla :wink4: :oklaski: :polew::D

Opublikowano
  • Autor

hmm i teraz nie wiem co zatankowac bo akurat robi mi sie pusty zbiornik :D

Opublikowano

TaK HDI :polew: :polew: :kox:

To był DTL, czyli Diesel Opla z 1995 roku :kox: :kox:

taaaa proszę Pana......c4 ma silnik opla :wink4: :oklaski: :polew::D

HDI to ktos inny wymyślił, nie ja :kox: :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.