Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne włączanie świateł po zapaleniu silnika


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś tu kiedyś pisał że jakiś kabel/kable zmostkował odpowiednio we włączniku świateł i automatycznie zapalały się halo bez postojówek tylko same halo przód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie to trudno ;) wyrezam sobie DRL w drogowych jak w temacie zrobił Ucho :) dzięki za rozwianie wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzebujesz moduł. Ale to jest chyba najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaznajamiam się z nowo nabytą b6 i nie do końca jestem w temacie. Mam MCE F (high), włącznik świateł A. Rozważam montaż włącznika B (z AUTO) bez czujnika zmierzchowego i moje pytanie jest następujące czy przy włączonym włączniku świateł w pozycji AUTO po przekręceniu zapłonu oświetlenie załącza się od razu, czy dopiero po zapaleniu silnika? Kodowanie na skandynawie mi nie odpowiada, bo zaraz po zaponie świeci oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AUTO światła włączają się po przekręceniu zapłonu, ale nie wiem, czy i jak on zadziała bez czujnika zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włącznik AUTO który odpala same halogeny po uruchomieniu silnika. Zastosowałem przekaźnik sterowany napięciem.

Jest tak ustawione, że na samym zapłonie nic się nie dzieje. Dopiero po uruchomieniu silnika gdy alternator podniesie napięcie włączają się halogeny czyli moje światła dzienne. Oszczędzam bixy i jeżdżę tak pół roku. W międzyczasie miałem przegląd - zero pytań.

Oczywiście halogeny gasną przy włączeniu pozycji i mijania. No i można włączyć tradycyjnie halogeny razem z mijania.

wysłane z Commodore 64

Edytowane przez elmer80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre rozwiązanie. Ja mam podobnie, tylko na module pod żarówki H7 (30% mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włącznik AUTO który odpala same halogeny po uruchomieniu silnika. Zastosowałem przekaźnik sterowany napięciem.

Jest tak ustawione, że na samym zapłonie nic się nie dzieje. Dopiero po uruchomieniu silnika gdy alternator podniesie napięcie włączają się halogeny czyli moje światła dzienne. Oszczędzam bixy i jeżdżę tak pół roku. W międzyczasie miałem przegląd - zero pytań.

Oczywiście halogeny gasną przy włączeniu pozycji i mijania. No i można włączyć tradycyjnie halogeny razem z mijania.

wysłane z Commodore 64

A jak to połączyłeś? bezpośrednio do halogenów przez diodę prostowniczą żeby napięcie nie szło do MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie z przekaźnika pod kable idące z wlacznika AUTO do halogenow. Żadnej diody nie dawałem bo nie ma takiej potrzeby. Chwila z miernikiem i wszystko jasne ;-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...