Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciekający płyn spryskiwaczy tylnej wycieraczki


bercik636

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 b5 avant mój problem polega na tym że jeśli używam tylko spryskiwaczy na przednią szybę wszystko jest ok, lecz po czasie garażowania samochodu stan płynu wynosi zero. Jeśli chcę użyć spryskiwacza na tylną szybę płyn nie dostaje się do tylnej wycieraczki, powoli kapie z otworu zaślepionego gumą (poniżej dodam zdjęcie z internetu ) sprawdzałem i w środku sucho dodam tez ze znajomy kiedyś psiknął powietrzem w tylni otwór w wycierace i od tamtej pory tak sie zaczeło dziać, spodziewam się że węzyk doprowadzający płyn mógł się rozczelnić . Dziś chciałem rozberać i zobaczyć lecz nie dałem rady z plastikami . Pytanie do was czy ktoś miał taki problem i jak sie dostać do tego otwory by zobaczyć z kond cieknie

http://obrazki.elektroda.pl/1670346700_1371294372.jpg

Edytowane przez bercik636
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę pierwsze łączenie wężyka takie przez które można dmuchnąć i bardzo ważne żeby sprawdzić szczelność jest w bagażniku po prawej stronie nad pompką od centrlanego, ja tym połączeniem czyściłem dyszę w B5, co do braku płynu - widzisz gdzieś jakieś plamy po postoju na parkingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płynu to sobie przypomniałem że wypsiukałem przed zima bo nie pamiętałem jaki jest, a co do cieknącego płynu to muszę lewy bok rozebrać i sprawdzić co i jak tylko nie mam pojęcia jak się dostać może ktos wie gdzie są te zatrzaski i jak je bezpiecznie podważać bo srub to wcale nie widzę by zdjąć lewy bok tak by muc odchylić dywanik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cały przewód w którym idzie płyn. Zacznij od tylnej klapy i idź za przewodem aż do zbiorniczka. Pewnie gdzieś cieknie na łączeniu. W moim przypadku ciekłokrystaliczny na łączeniu przy prawym zawiasie klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw prawą stronę i tył samochodu, z przodu to łączenie jest z lewej strony pod kostkami w słupku, plastiki są na spinkach, jedyne co ci mogę doradzić to wyczucie w ręce do ich odpięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...