Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bose pierdzi - video


Tyrath

Rekomendowane odpowiedzi

Mam standardowy problem z przednimi głośnikami BOSE - pierdzą.
Zastanawiam się czym to charakterystyczne pierdzenie jest spowodowane.
Wymontowałem głośniki i zaobserwowałem dziwną rzecz.
Przy uginaniu membrany słychać skrzypienie, nie wiem czym jest to spowodowane, może po prostu starość?
Poniżej filmik, może ktoś zna temat i podpowie czy da się jeszcze je uratować?

https://onedrive.live.com/redir?resid=EF9517BC545BCEDC!8143&authkey=!AH9uXniGPzO1qz8&ithint=video%2cmp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje, ktoś wcześniej musiał mocno banglać. Niby jest coś takiego jak wymiana cewek, membran itd. ale nie słyszałem, żeby bose robiło zestawy naprawcze, a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, i co kolego wymieniłeś ten głośnik ? bo u mnie też pierdzi prawy przód bose i zastanawiam się czy mam szukać używanego z allegro czy można zastosować jakiś nowy 13 cm tak żeby pasowało bez cięcia lutowania itp hehe na jakie parametry zwrócić uwagę żeby wszystko pasowało i grało jak należy jak się ma system bose ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, kupiłem nawet używane głośniki, po zamontowaniu okazało się, że też pierdzą i musiałem odesłać. Niestety mega ciężko dostać takie głośniki w dobrym stanie, póki co olałem temat, bo mam dużo ważniejszych rzeczy do ogarnięcia w aucie. Może jak doprowadzę samochód do fajnego stanu to rozejrzę się za jakimiś nowymi zamiennikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia, ja odpuściłem bo wyskoczyło mi kilka ważnych rzeczy do zrobienia przy aucie. Gdybyś się rozeznał i znalazł coś sensownego to podziel się wiedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo na fabrycznych 13cm BOSE. Pierdział mój lewy. Wyjąłem i jak ruszałem membraną to było słyszalne i wyczuwalne ocieranie cewki o magnes.
Wymieniłem na Phonocar Alpha 66/123 na normalnych plastikowych dystansach i bangla jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo na fabrycznych 13cm BOSE. Pierdział mój lewy. Wyjąłem i jak ruszałem membraną to było słyszalne i wyczuwalne ocieranie cewki o magnes.

Wymieniłem na Phonocar Alpha 66/123 na normalnych plastikowych dystansach i bangla jak trzeba.

i co wszystko pasowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a dlaczego miałoby nie pasować?

nie wiem, pytam bo nie zaglądałem tam jeszcze i nie wiem czy przy ori głośnikach jest jakaś wtyczka czy wsuwki, przy klamkach mam jeszcze takie "syczki" i ogólnie się zastanawiam jak to wszystko będzie działać.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simonJVC, tam są normalne wsuwki (konektory) jeden mniejszy, a drugi większy i nie ma problemu z podłączeniem.
Maciej 6001 - oryginalnie fakt głośniki i wzmacniacz są 2ohmowe ale podłączając do 2 ohmowego wzmaka głośniki o większej impedancji nic się nie stanie ponieważ z prawa Ohm'a popłynie przez nie mniejszy prąd. Zazwyczaj nowe głośniki 4 ohmowe mają większą skuteczność od ori więc wypadkowa to taka sama wydajność głośnika a wzmak mniej obciążony i wszyscy sa zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czerwcu oddaje głośnik do naprawy, jeśli membrana jest cała . Pan piwiedział że resztę wymieni na nowe części a membranę zostawi żeby nie naprawiać dwóch głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie oddajesz? Jestem ciekaw jakiegoś sprawdzonego punktu ponieważ wooferowy mam delikatnie uszkodzony na zawieszeniu górnym a on jest 1 ohmowy i bardzo nietypowego rozmiaru i nie da się tam nic innego wstawić więc chcę to naprawić zanim poskładam tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do Wrześni tam była kiedyś fabryka Tonsila i oni to własnie robią. A jak trzeba to membrany też wymieniają nie ma problemu.

A jeszcze jak pytałem o cenę to feact powiedział że najgorsza opcja to 100 zł. Aż cieszko uwierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym się zdecydował na jakiś nowy zamiennik to może być coś takiego:

http://allegro.pl/nowe-glosniki-phonocar-alpha-66-023-moc-60-wat-rms-i5274387908.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro musisz wpisać głośniki audi a4 b5 .

Pojawią się głośniki z dystansami plastikowymi do montażu , takich musisz szukać[emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...