Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] "Zamulony" automat


djbinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki oto problem: Często gdy wyprzedzam jakiegoś typa (skrzynia ustawiona na D) i chcę przyśpieszyć (prędkość 80-100 km/h), daję gaz do dechy i skrzynia mi nie redukuje biegu, tylko audiczka powoli przyśpiesza do np 140km/h. Gorzej jak jadę z kimś, we 2 -3 osoby, wtedy naprawdę ma z tym problemy. Nie wiem teraz, czy to wina skrzyni biegów, czy może turbiny w silniku? Kilku mechaników "bawiło" się tym, jednak nikt nie jest w 100% pewien o co chodzi, bo rzadko maja do czynienia z automatem. Może zbyt wiele wymagam?

P.S. Gdy ręcznie zmieniam biegi, czyli startuje z 1 potem 2, 3 i wrzucam na D, audiana idzie jak przeciąg (w 13 sek do 100km/h :P). I jeszcze takie pytanko, czy pod czas jazdy na D mogę zredukować podczas wyprzedzania na 3 i ponownie na D po zakończeniu manewru? Czy skrzynia nie dostaje po pupie?

Samochodzik to Audi A4, 1997 rok, 1,9 TDI , 90 koni

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam tez ahu w automacie, skrzynia bodajże dmv, i jak docisnę gaz do dechy to robi sie po chwili kickdown czyli raptowna redukcja biegu i obroty wtedy ciągnie maksymalnie, a podpinałeś vag? wywala jakieś błędy? a ta redukcja na 3, te biegi 3.2.1 są po to aby z górki hamować, tzw blokowanie biegu, ale nie powinno nic sie stać, oczywiście w granicach jakiś prędkości, np nie przy 140 na 3:) bo to może źle sie skończyć:) a wymieniałeś kiedyś olej w skrzyni i filtr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz wrzucić z 3 D bez żadnych konsekwencji - gorzej jak z D wrzucisz N a pozniej jeszcze raz D, ale to osobna historia.

Musisz koniecznie podpiąć komputer i zerknąć czy jakies błędy sie zapisały.

Pytanie kiedy ostatnio zmieniałeś olej w skrzyni ?!

Może być tak że jeden z czujników prędkości obrotowej padł , może również być to wina czujnika położenia pedału gazu.

mozliwosci jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys AHU 90km w manualu i nie było zbyt dynamicznie, a co dopiero automat.......pomysl o wirusie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...