Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Falowanie obrotów na gazie.


rozek

Rekomendowane odpowiedzi

powiem ci kolego tak ja niedawno zalozylem gaz i po jego zalozeniu tez mi faluja czasami jak u ciebie instalacje mam tak jak ty techa za niedlugo bede wymienial wszystki weze podcisnienia i moze cos pomoze adaptowalm przepustnice i nic to nie dalo zadnych bledow nie mam wiec tez nie wiem co to moze byc. Tak ajk kolea wyzej pisze kup ten umulator ja go mam i 15tys zrobione i nie ma bledu kata. Jesli uporasz sie z problemem falujących obrotów to daj znać u mnie test sond wyszedl ok wiec nie wiem juz co robic. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica wyczyszczona na nowke i dalej to samo... nie wiem co jest. Blad od kata na razie znikł. Ale sie nie przejmuje nim. Ważniejszy jest te falujace obroty. Jadę jutro do gazownika znowu. Zobaczymy....

P.S. jaki masz emulator? Katowy czy zwykly? I gdzie kupiles bo podobno niektóre nie daja rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem na allegro i mam katowy bez wiercenia sie obylo ja tez czyscilem przepustnice adaptowalem ja i gaz to samo ale dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u gazownika i cos tam porobil.... zmienil jakas wartosc z 1.0ms na 0.5ms czy jakos tak alr nie wiem co to bylo... Ale i tak nie pomoglo... dzialaj tez i jak ci sie uda to daj znać. Ja sie nie poddam

Jak bede mial znow wolne to jade znowu i zostawiam na caly dzień bo najczęściej jak jest chlodny to sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jesli bedziesz wiedzial juz co to jest daj znac a powiedz mi kiedy wymieniales świece????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za mojej kadencji

... wczoraj je wyciagalem i wygladaly bardzo dobrze pomojajac fakt ze byly troche w oleju... chyba uszczelka pod deklem do wymiany....

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nie dziw ze ci przerywa mialem tak samo jak uszczelka mi puszczala olej na swiece i cewki siadaly wymien uszczelke najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj. Olej jest tylko na gwincie swiecy. A obroty szaleja tylko na gazie.

Jak chcesz to podaj email to ci fotke wysle.

Dzwonilem dziś do firmy lpgtech i powiedzialem co i jak...

Kupuje kabel do sterownika i mam wyslac im zapis oscyloskopu.

Oni zbadaja moja sprawę i pozniej przez telefon mi wytlumacza co i jak mam przestawić. Jak coś się poprawi to dam znać.

Edytowane przez rozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osoby której nie falują lekko obroty na LPG. Taki już urok instalacji LPG. U mnie też nieraz spokój a nieraz falują. Ale mam to głęboko w ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie. Gościu będzie robił aż przestana falowac a jak nie to kase odda. A co masz na myśli lekko? Bo mi czasen zgasnie bo tak nisko zejda, dusi sie i jechać sie czasami nie da.

Własnie odebralem auto od gazownika.. Jak on twierdzi "cos tam zrobił".

A dokładniej nie chciał powiedziec co mnie bardzo zdenerwowało lecz to nie była sprawa regulacji.

Założył mi takie coś :-/ Nie wiem co to jest i bardzo prosze jak ktos wie to niech sie wypowie, oprócz tego wydaje mnie sie ze cos jeszcze bo głębiej inaczej to wyglada a mialem normalna listwe AC.

unnamed.jpg

W ogole zobaczymy czy bedzie lepiej. Najgorzej bylo na zimnym...a oddał mi gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, u mnie aż tak żeby gasł nie falują, nieraz zawaha się z 700 - 1000 ale to rzadko, gasnąć nigdy nie gaśnie. Coś masz nie tak, gazownik spaprał swoją robotę. Najlepiej jedź do innego serwisu, i niech Ci to przepatrzą, jak się okaże że jest coś nie tak, jedź do niego i żądaj zwrotu kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem od niego auto ale ch.j mi przestawil temperaturę przelaczania na 65º. Ile Wy macie? Bo wg. mnie to trochę za wysoka. Wcześniej mialem na 40 i właśnie to sie działo tak do 70º. W poniedziałek znowu pojade i niech zmienia albo sam sobie zmienie i tyle... normalnie porazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty falują poniewaz ten silnik ma b.długie czasy wtrysku benzyny na zimnym silniku jest to po to zeby silnik sie szybciej rozgrzewał , zauważ ze na ciepłym jest to prawie nie widoczne chyba ze przy pełnym obciązeniu jeszcze troche szaprnie.Poczytaj troche na forum lpg-forum.pl na temat ''zimnego waga''. Bardzo mało jest w polsce gazowników którzy umia to zniwelować zeby jak najmniej falowało oraz mało która instalacja to ogarnia. Mając LPG techa spróbuj z czasami wtrysków na zimnym (ogranicz je go około 9ms) i temp. około 60-70 stopni powinno pomóc. Jeszcze polacy chyba nie wymyślili instalacji która to w 100% ogarnia i jest bezproblemowa z tym tematem. W 2.0 Alt masz sonde szerokopasmową i to dzięki niej najlepiej stroi sie instalacje każdy gazownik partacz popatrzy tylko na mapy i stwierdzi ze jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40 stopni to miałeś optymalnie, zimą się włączy po ok 3km, latem po kilometrze, u mnie jest 35 i to jest tak akurat, że mi na żadnym skrzyżowaniu nie będzie szarpał ;)

A co do gazownika, jak zrobi tak, że nie będzie gasnął - bo to jest niedopuszczalne, to ja bym już tematu nie drążył. Więcej się najeździsz za tym niż będziesz miał z tego pożytku. Mój potrafi zafalować jak stanę na światłach i wrzucę luz a jest ciepły, to jeszcze czasem denerwuje jak autem zabuja, ale nie widzę, żeby gdzieś brał lewe powietrze, a znów z gazu jestem zadowolony, bo jest bezobsługowy, tak więc... szkoda mi czasu na szukanie dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wydaje mi sie ze on przestawil na 65º ponieważ do tej temperatury gdzieś sie właśnie to dzialo a teraz sie nie dzieje bo ja podniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, żeby zrobił dobrze, ale nie podniesieniem temperatury, bo tak to każdy potrafi ;)

Swoją drogą, to jeszcze mi nigdy przez to nie zgasł, ale póki jest zimny, to ja znów staram się obchodzić z nim delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade do niego aby zmienil temperature. Jak na razie to zalozyl wtryski hana te banki oraz wymienil parownik. Zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hany zawsze spoko ;) Zielone ? A parownik na jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zielone. Napis i kreska dookoła jest pomarańczowa a parownik nie wiem bo nie pytalem. Spytam jak bede.

http://zapodaj.net/85645b814db2c.jpg.html

http://zapodaj.net/2eac03296f64d.jpg.html

Linki do parownika i wtryskow hana. Moze cos to powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to jest to Hana złota (uniwersalna), i jest zamontowana chyba bez dyszy redukcyjnej, więc zachowuje wydajność jak zielona - to dobrze ;) A parownika nie wywróżę z takiego foto ;) Jakiś progres w rozwiązywaniu problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...