Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Falowanie obrotów na gazie.


rozek

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz zdjecie wcześniej. Calego silnika. Masz na myśli ta plastikowa rurke z ktorej wychodza 4 weze ? Odnośnie gazu.... obniżył mi temp tak jak chciałem lecz jeszcze nie to samo. Przełącza sie po ok. 4 km. Ale obroty juz trzyma lepiej ale to tez nie jest to samo. Gazownik wyslal do Techa oscyloskop i czekamy na odpowiedz aby wyeliminować do konca problem.

Masz ustawione na 35º tak? A powiedz mi w momencie jak Ci się przyłączy na gaz to na wskazniku temp. silnika ile Ci pokazuje? Bo ja mam ustawione na 45º a w momencie przelaczania jest 65º.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam 35, a silnika wtedy jest niecałe 50 bez ogrzewania, weź pod uwagę, że jak włączysz jeszcze ogrzewanie w aucie to też jest kolejny odbiornik ciepła ;) więc na to bym nie patrzył. I temperatura gazu jest po ogrzaniu, a jak wiadomo z fizyki różnica temp. substancji ogrzewanej i ogrzewającej jakaś być musi.

Ta plastikowa rurka, to jest listwa rozdzielająca, przez dyszę ( jeśli o to pytasz) mam na myśli coś co jest na wyjściu wtryskiwacza, a przed wejściem do kolektora, u Ciebie nic takiego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Temp. Zostawie chyba na 45º.lepiej dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ciekawy temat i mnie dotyczył. Po założeniu gazu w A4 z silnikiem ALT w przeciągu 7 dni zauważyłem 2x na zimnym silniku, że mi obroty falują. Pojechałem natychmiast do gazownika bo i był problem z dawkowaniem przy zmianie biegów. Poinformował mnie, że falowanie może mieć związek z koniecznością przeczyszczenia przepustnicy, ale jak czytam ten wątek, to i takie zabiegi nie pomagały Wam. Jednak po tej regulacji, którą wykonał (jakieś tam mapowanie), a była ona robiona właściwie pod kątem wyeliminowania złego dawkowania gazu, szczególnie przy zmianie biegów, nie zauważyłem takiego falowania. Raz tylko przez chwile pojawiło się takie bardzo minimalne, no ale mówię tu już o okresie 2 miesięcznym. Dodam, że temperaturę przełączania na gaz miałem pierwotnie ustawioną na 50C, a teraz to nie wiem, ale nic gazownik nie wspominał o jej podniesieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 50º to trochę dużo...

Przelacza ci sie pewnie jak temp. silnika ma ok 70? Mój gazownik juz wszystko robil. Powiedział ze to wina auta bo ma problem ze sterowaniem silnika. jedzie teraz w czwartek do Techa i ma z nimi rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam tech-a i mam falujace lekko moze juz taka przypadlosc jest wczesniej mialem innej firmy i bylo ok moze tu lezy przyczyna nie wiem najpierw szukam u siebe lewego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukać. Wg. mnie to nie lewe powietrze. Ten typ tak ma chyba. Teraz w sumie jak zmienił parownik i wtryski jest w miarę dobrze. Jak zmusze do falowania pukajac w gaz to faluje ale nie tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w chwili obecnej zakładam LPG do swojego ALTa, chciałem założyć staga4 ale koleś mi doradził założenie techa bo jest nowszy i szybszy, do tego reduktor zawoli i wtryski barakudy, mam nadzieję że będzie ok, szczególnie jeśli chodzi o spalanie (piękne ceny gazu :D ) apropo falowania silnika na zimnym, nasze auta mają już swoje lata i dopóki nie złapią temperatury roboczej myślę że jakieś lekkie odchyły kultury pracy są do zaakceptowania, szczególnie na "nieoryginalnym" paliwie, no chyba że komuś gaśnie auto to już przegięcie, radzę sprawdzić filtr powietrza, świeczki i nieszczęsną gruchę i membranę w jej wnętrzu w celu sprawdzenia dawkowania powietrza, o tym tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/239150-zmulony-silnik-do-3500-obr-podpowiecie/page-3

szerokości :)

Edytowane przez Misiek1219
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak założysz.... u mnie juz tylko czasem faluja ale chwilowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...