Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie podczas zmiany biegow,dodanie/odjecie gazu


v-tec44

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nastepujacuy problem w b5 1.8t quattro,gdy dodaje gazu lub odejmuje jest mocne szarpniecie jakby luz w okolicy walu,podczas zmiany biegow gdy puszczam sprzeglo jest to samo,musze sie bardzo starac zeby jezdzic plynnie trzeba powoli puszczac sprzeglo i delikatnie operowac gazem,lapiac wal przy skrzyni jest duzy luz osiowy ok 1/4 obrotu,gora dol niema takze podpora raczej odpada,i teraz pytanie czy to skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływke oblukaj

nieee kolego silnik chodzi dobrze,to ewidetne luzy w przeniesieniu napedu tylko gdzie? jak szybciej puszczam sprzeglo tzn normalnie to jest mocne uderzenie ale bez stuku gluche uderzenie,dlatego musze przeciagac puszczanie sprzegla gdy zmieniam bieg zeby nie walilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam ten sam problem tylko w b5 1.9 TDI AJM QUATTRO . podczas płynnej jazdy przy raptownym puszczeniu lub dodaniu gazu słychac stuknięcie a także przy zmianie biegów . ,dodam jeszcze że w ostatnicz czasie zaczeło sie odzywac łozysko najprawdopodobniej w tylnym lewym kole. Z góry dziękuje za podpowiedz. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odboj silnika w pasie przednim bym sprawdził

Dokładnie, sprawdzić czy tzw. "Jabłko" jest na swoim miejscu ew. wyregulować wysokość tej blachy w którą wchodzi owe jabłko. Ja miałem u siebie to samo i dodatkowo dziwne wibracje i stuki podczas ruszania, przyśpieszania czy odpuszczaniu gazu, wpadłem na to gdy ruszyłem dość gwałtownie i na masce pojawiła się wypukłość (górna osłona paska rozrządu próbowała wyjść przez maskę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ma być wyregulowana poduszka przednia? Chodzi mi o to czy ma się stykać z tą ramką którą się przykręca do sinika czy ma się jakoś opierać albo może luźno centralnie na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...