Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miałem RNS-E ale teraz nie mam, także zamka w drzwiach


kamilola

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczaki nawet nie myślałem, że cos takiego może byc.

Dla mnie antena to antena jest i już,ale podłączymy,obadamy,posłuchamy.

Napiszę po sprawdzeniu jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napiszę po sprawdzeniu jaki będzie efekt.

Witam, i jak odbierają stacje? Piszę, ponieważ mam podobny dylemat z wyborem radia - jakiś czas temu pozbyłem się nawigacji RNS-E wraz z szybą kierowcy. Zdecydowałem się na dedykowanego do audi a4 chińczyka (pełno bajerów, android, dotykowy ekran, praktycznie nieograniczone możliwości), jednak tragicznie odbierało ono stacje radiowe. Pomimo wielu prób z innymi antenami, wzmacniaczami, separatorami nie przyniosły one zadowalających rezultatów i nawigacje oddałem wraz ze zwrotem pieniędzy. Teraz zastanawiam się nad kupnem Concert III i stąd pytanie, jak będzie współgrało z wbudowanym modułem bluetooth, sterowaniem w kierownicy i wyświetlaniem informacji z radia na wyświetlaczu między zegarami? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać, a po zmianie wzmacniacza antenowego na 100% nie będzie problemów z odbiorem radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać, a po zmianie wzmacniacza antenowego na 100% nie będzie problemów z odbiorem radia.

No i niespodzianka... Kupiłem concerta III wymontowanego z audi a4 b7, podłączam u siebie i ...nic. Radio kompletnie nie reaguje, ani na stacyjkę, ani na żadne guziki, a i vcds nie wykrywa go w ogóle. Pomyślałem, że dałem się zrobić w "balona" i gościu wysłał uszkodzone radio, jednak gdy wpiąłem je do podobnego rocznika Audi A3 8P znajomego ( gdyż do niego miałem dostęp), Radyjko odrazu po włączeniu poprosiło jakby nigdy nic kod pin. Po wielu bezskutecznych próbach zdecydowałem się pojechać z tym do dobrego(??) mechanika zajmującego się głównie elektroniką samochodową. Po jego diagnozie, jednoznacznie stwierdził ze to radio nie będzie działać gdyż jest za stare do tego modelu :kwasny: Twierdzi że było ono montowane w rocznikach do 2004 czyli rozumiem, że w b6. Totalnie zgłupiałem, i nie miałem wystarczającej wiedzy aby móc udowadniać swoją rację. Stąd pytanie do Was, czy to możliwe? Jakie radia były w takim razie montowane w końcówce produkcji B7, prócz RNS-E?? Które numery na obudowie radia mówią nam o roku produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio miales wczesniej? Jaki numer ma radio ktore kupiles? Moze jest z a3 tylko ma zmieniony panel? Tak czy inaczej radio recznie powinno sie wlaczac. Pamietaj ze Concert musi miec staly plus na 15 i 16 pinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio miales wczesniej? Jaki numer ma radio ktore kupiles? Moze jest z a3 tylko ma zmieniony panel? Tak czy inaczej radio recznie powinno sie wlaczac. Pamietaj ze Concert musi miec staly plus na 15 i 16 pinie.

Kilka postów wyżej pisałem - Na poczatku było RNS-E ale ukradli, pózniej chwile miałem chińczyka na androidzie, a teraz chciałem włożyć concerta. Jutro sprawdzę jak z tym zasilaniem na 15 i 16 pinie. A jakie powinny być napięcia na przewodach CanL i CanH ?

Jeśli chodzi o numery to jest napisane ze pochodzi z B7, poniżej dorzucam zdjęcia :)

IMG_20150815_184332.jpg
IMG_20150815_194004.jpg
IMG_20150815_194053.jpg
IMG_20150815_194116.jpg
Edytowane przez maciekcie1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś rns to nie masz zasilania na pinie 16. Poza tym trzeba przełożyć pin K-line, było o tym wiele razy na forum, wystarczy poszukać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś rns to nie masz zasilania na pinie 16. Poza tym trzeba przełożyć pin K-line, było o tym wiele razy na forum, wystarczy poszukać :)

Racja szeryf, po tym jak ostatnio napisałeś, że concert potrzebuje stałego napiecia na dwóch pinach, popróbowałem i uruchomiło się! Dziwi mnie, że takich rzeczy nie wiedzieli dwaj elektronicy u których byłem. Pinu K-line narazie nie przekładałem, spróbuje znaleźć wątek, poczytać i dowiedzieć się co daje ta zmiana. Sorki, trochę szukałem, ale pewnie pod złymi hasłami. Jeszcze raz dzięki za pomoc! Pozdrawiam:)

Edytowane przez maciekcie1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś rns to nie masz zasilania na pinie 16. Poza tym trzeba przełożyć pin K-line, było o tym wiele razy na forum, wystarczy poszukać :)

Racja szeryf, po tym jak ostatnio napisałeś, że concert potrzebuje stałego napiecia na dwóch pinach, popróbowałem i uruchomiło się! Dziwi mnie, że takich rzeczy nie wiedzieli dwaj elektronicy u których byłem. Pinu K-line narazie nie przekładałem, spróbuje znaleźć wątek, poczytać i dowiedzieć się co daje ta zmiana. Sorki, trochę szukałem, ale pewnie pod złymi hasłami. Jeszcze raz dzięki za pomoc! Pozdrawiam:)

Jak nie przełożysz pinu k to nie zakodujesz radia.

Ten pin słuzy do połaczenia radia z programem do kodowania, więc raczej odrazu go przełóż bo będziesz musiał zakodować radio pod swoje wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś rns to nie masz zasilania na pinie 16. Poza tym trzeba przełożyć pin K-line, było o tym wiele razy na forum, wystarczy poszukać :)

Racja szeryf, po tym jak ostatnio napisałeś, że concert potrzebuje stałego napiecia na dwóch pinach, popróbowałem i uruchomiło się! Dziwi mnie, że takich rzeczy nie wiedzieli dwaj elektronicy u których byłem. Pinu K-line narazie nie przekładałem, spróbuje znaleźć wątek, poczytać i dowiedzieć się co daje ta zmiana. Sorki, trochę szukałem, ale pewnie pod złymi hasłami. Jeszcze raz dzięki za pomoc! Pozdrawiam:)

Jak nie przełożysz pinu k to nie zakodujesz radia.

Ten pin słuzy do połaczenia radia z programem do kodowania, więc raczej odrazu go przełóż bo będziesz musiał zakodować radio pod swoje wyposażenie.

A co mogę jeszcze zakodować? Z tego co zauważyłem to raczej wszystko mi teraz działa, info na fisie, sterowanie z kierownicy, bluetooth, automatyczne włączanie radia itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś rns to nie masz zasilania na pinie 16. Poza tym trzeba przełożyć pin K-line, było o tym wiele razy na forum, wystarczy poszukać :)

Racja szeryf, po tym jak ostatnio napisałeś, że concert potrzebuje stałego napiecia na dwóch pinach, popróbowałem i uruchomiło się! Dziwi mnie, że takich rzeczy nie wiedzieli dwaj elektronicy u których byłem. Pinu K-line narazie nie przekładałem, spróbuje znaleźć wątek, poczytać i dowiedzieć się co daje ta zmiana. Sorki, trochę szukałem, ale pewnie pod złymi hasłami. Jeszcze raz dzięki za pomoc! Pozdrawiam:)

Jak nie przełożysz pinu k to nie zakodujesz radia.

Ten pin słuzy do połaczenia radia z programem do kodowania, więc raczej odrazu go przełóż bo będziesz musiał zakodować radio pod swoje wyposażenie.

A co mogę jeszcze zakodować? Z tego co zauważyłem to raczej wszystko mi teraz działa, info na fisie, sterowanie z kierownicy, bluetooth, automatyczne włączanie radia itd...

No to wygląda na to że poprzednie auto miało takie samo wyposażenie jak Twoje. Ten pin służy do połaczenia z radiem programów diagnostycznych węc jak go nie przełozysz nie zmienisz kodowania i nie wykonasz diagnostyki radia. Jego przełożenie to 5 minut roboty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...