Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna rada od speca od CO.Zna sie ktoś?


laki83

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie szukam kogos kto sie zna i może mi cos doradzić w sprawie grzejników i centralnego ogrzewania w bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że chcesz wymienić grzejniki żeberkowe żeliwne na jakieś panelowe.. W/g bardzo starych zasad przed ociepleniem bloków stosowano ściśle określoną liczbę żeberek do powierzchni pokoju przyjmując 105 wat na jedno żeberko. Wystarczy policzyć liczbę żeberek i przemnożyć przez 105 i wyjdzie jakiej mocy nominalnie należy kupić nowy grzejnik ,zachowując przy tym ten sam poziom grzewczy. Osobiście odradzam wszelkie panele stalowe Łatwo się obijają odpada farba i zaczyna się postępująca korozja. Polecam zdecydowanie" żeberka " aluminiowe. Wygląd przypomina panel a trwałość bez porównania. O ile chcesz zwiększyć temp. w pokoju dolicz ze trzy cztery elementy grzewcze i zastosuj głowicę termostatyczną a osiągniesz na pewno oczekiwany efekt. Elegancję i komfort. Nie wiem jak wysoki jest twój blok ale trzeba też sprawdzić kryterium ciśnienia roboczego nośnika cieplnego.Część paneli ma określoną wytrzymałość ciśnieniową i mogą nie spełniać wymaganej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za odpowiedz ale akurat mam problem z czymś innym...otóż mieszkam w 2 piertowym bloku na samej górze i kłopotem sa ciagle zapowietrzone kaloryfery.Średnio 2 razy w tyg musze je odpowietrzać.Głownie poznaje że coś nie tak po tym że w kaloryferze w sypialni słysze ciurkanie wody.jakby sie przelewała.Ogólnie mam w mieszkaniu 4 kaloryfery.Po jednym w sypialni,salonie,kuchni i w łazience.Jak je odpowietrzam a odpowietrzam je wszystkie to zawsze w 3 jest sporo powietrza a w łazience nigdy tego powietrza nie ma.Cholera nie wiem co jest grane z ta instalacją.wybieram sie do spółdzielni ale najpierw wole zasięgnąć jezyka żeby nie wcisli mi byle kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj małe automatyczne odpowietrzniki (cena ok 15-18 zł) i zapomnisz o problemie. http://allegro.pl/odpowietrznik-automatyczny-caleffi-1-2-i4888547230.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko to nie rozwiazuje ciągle pojawiającego sie powietrza w kaloryferach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo jeśli cos jest zj**..e w instalacji(za którą ja nie odpowiadam) że non stop pojawia sie tam powietrze to czemu ja mam sie w koszta zakupu tych odpowietrzników wciskac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś temat ,że trudno było wywnioskować o co ci chodzi. A jak już dochodzimy do sedna sprawy to wycofujesz się rakiem . W takim razie zgłoś do spółdzielni i nie zawracaj gitary. :closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawracam gitare?w temacie jak byk pisze że szukam kogoś co sie zna.zanim przedstawiłem problem(bo czekałem czy ktos sie odezwie)ty zacząłeś o rodzajach kaloryferów. w 2 pośce napisałem że wybieram sie do spółdzielni ale chciałbym żeby ktoś pomógł i podał mi mozliwe przyczyny żeby mi potem nie wciskali kitu typu to tak ma być lub takie sa uroki mieszkania na koncu całej instalacji CO itp.kolego choć nie znam sie na instalacji CO to co mi podałes te odpowietrzniki to fajny pomysł ale juz widze jak spółdzielnia mi pozwala rozszczelnić 3 kaloryfery i wylać z nich wode żeby te odpowietrzniki załozyć bo rozumiem że one wchodzą w miejsce odpowietrzników manualnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz walczyć ze spółdzielnią. Teraz wszyscy wszędzie szukają oszczędności i efektem tego jest źle działająca instalacja C.O.
Dowiedz się też czy jakiś baran (sąsiad) nie ma dojścia do węzła w piwnicy, może mu za ciepło i pogrzebał w zaworach.
Ogrzewanie jest z miasta czy macie kotłownie? Kiedyś mieliśmy podobne zgłoszenie, na miejscu okazało się, że właśnie miły sąsiad postanowił pogrzebać sobie w kotłowni i zamknął zawór dobijający wodę do instalacji.
Instalacja jest nowa czy stara? Dowiedz się jak najwięcej i sprawdź czy może macie zdalne sterowanie parametrami w kotłowni (o ile macie kotłownie :D )
I najważniejsze, nie daj się spławić. Działające ogrzewanie należy Ci się jak przysłowiowa buda psu, płacisz za to i to nie małe pieniądze, więc ma wszystko działać.
Jeżeli postawisz na swoim to ściągną odpowiednich speców, którzy wszystko ogarną.
A co do odpowietrzników to lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowietrznika automatycznego na pionie, ale znowu nie wygląda to zbyt schludnie jeżeli pion masz w mieszkaniu no i pojawia się problem spuszczania wody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku 2 klatkowym i z tego co wiem cała kotłownia lub piec jest w 1 klatce.do której nie mam dostepu a nie wiem jak z dostepem są lokatorzy z tamtej klatki. Ja mam mieszkanie w drugiej klatce i na koncu instalacji czyli górna prawa strona bloku.Rozumiem że ten pion to rura która nie tylko idzie do kaloryfera ale i wyżej tak?u mnie rurki do kazdego kaloryfera wchodzą z poziomu kaloryfera i nic wyżej.Żadna nie wystaje wyżej.Ponoć jakies spece maja przyjść w poniedziałek a w miedzy czasie spróbuje sie czegos dowiedziec choć bedzie to trudne bo mieszkam w Niemczech i to dopiero od roku a z sąsiadami z tej pierwszej klatki nie mam wogóle kontaktu wiec wpuszczenie mnie do ich piwnicy jest raczej watpliwe..ale może cos ciekawego mi powie sąsiadka z parteru bo ponoc mieszka tu juz ze 20 lat.Teraz mi sie przypomniało że w sumie juz raz mi znajoma zgłaszała ten problem bo ja wtedy jeszcze z niemieckiego nie kumaty byłem to był tu ten cały hausmajster i mówił że w pierwszej klatce wymieniają kaloryfery i że powietrze sie pojawi w instalacji i że jak bede słyszał ciurkanie wody w kaloryferze to mam sobie odpowietrzyć.Że to może z 2-3tyg potrwać ale bedzie dobrze.Tyle że trwa to juz ze 3 miesiące i przy odpowietrzaniu wcale nie słysze żeby tego powietrza było coraz mniej.Ja rozumiem że przy dolewaniu wody do instalacji w wodzie jest powietrze ale kurde wody nie dolewają co chwile żeby non stop powietrze tam było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest zbyt niski poziom wody w instalacji? Zwróć uwagę na grzejniki, czy wiszą tak jakby troszkę po skosie(odpowietrznikiem do góry) a jeśli tego nie widzisz to poziomica w łapę i paczać :) Odpowietrznik nie może być niżej niż zasilanie. problem występuje tylko u Ciebie? jest to układ zamknięty czy otwarty?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest tylko u mnie bo sasiadka obok na moim pietrze nie ma zadnych kłopotów.jutro pozycze poziomice i oblukam jak kaloryfery wiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka obok może być podpieta do innego pionu i możliwe ze tam parametry sa troche inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...