Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciekawy przypadek świec Denso IK20. Ku przestrodze


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik przedstawia oryginalne świece Denso po przebiegu mniej więcej 5-6 tyś na benzynie. Dodam ,że przy wymianie świec wymieniłem też przewody (BERU) oraz cewkę (HELLA) na nowe.

Silnik miał złą kulturę pracy. Wypadanie zapłonów itp. Efekt potęgował się z czasem. Wczoraj coś mnie tknęło na zdjęcie pierwszej fajki na pracującym motorze (nie lubię tego robić ze względu na brak obciążenia cewki). Zaglądam w otwór a tam rdzeń świecy buja się na boki o jakieś 2-3mm w rytm suwu tłoka. Aż mi łeb odskoczył ze strachu ,że dostanę tym w cymbał. Pierwsza myśl to niedokręcona świeca. Po demontażu okazało się coś innego.

W tej sytuacji nie wiem już jakie świece kupować skoro NGK i DENSO to shit.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj to na reklamację :) Podobno najlepiej spisują się świece bosh ale niestety troszkę kosztują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o beru myślałem w pierwszej kolejności.


Oddaj to na reklamację :) Podobno najlepiej spisują się świece bosh ale niestety troszkę kosztują :)

Świeczki wymieniane w czerwcu. Paragon poszedł w piz..u.

Jaki dokładnie model boscha masz na myśli? Denso też tanie nie są. Bynajmniej IK20

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U to szkoda że paragonu nie masz :) Ale zgadzam się teraz że części robią bardzo słabe kiedyś jak się kupiło część znanej marki to chodziła bez problemu przez dłuższy okres czasu a teraz to loteria czasami działają gorzej niż najtańsze zamienniki a czasami jak stare dobre części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi ta świeca w łeb walnęła albo maskę w aucie załatwiła to nie wiem. Muszę poszukać w transakcjach na allegro od kogo je brałem.


a gdzie to kupiłeś w jakims małym sklepiku, na zamówienie ściągane było????

Z allegro ale są ori. Porównywałem po zakupie świeczki i pudełko w sklepie. Dałem bodaj 32-35zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na alegro to zadzwon do gościa i powiedz o co chodzi tylko delikatnie i czy moze by dało radę wyslać je do reklamacji, bo jak powiesz ze od razu chcesz nowe to moze sie upierać przy paragonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę znaleźć tą transakcję. Zamawiane u kolegi na koncie. Pewnie i tak sprawa nie wypali. Ogólnie wisi mi wymiana. Liczy się fakt ,że to super hiper denso 2x droższe od normalnej świecy , a wyszły takie jaja.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to że wyjałeś je w porę to duże szczęście, koszt świecy sobie odpuść, ważne, że nie zrobiły spustoszenia w silniku, to byłaby inna sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet bez paragonu towar możesz reklamować.

A ori z allegro, tutaj bym był ostrożny :)

Podeślę Ci beru, najważniejsze że wyjechały już z silnika tak jak mówi Łukasz i obyło się bez mega przykrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na początku NGK'i i nie mialem problemu ale teraz zakładam beru dla pewności bo o ngk też różne opinie słyszałem. Więc polecam BERU. A swoje świece reklamuj muszą wiedzieć że popełnili jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki by nie był producent to i tak raz na jakiś czas trafi się wadliwa część. Ja osobiście złego słowa powiedzieć nie mogę o ngk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja przerobiłem dziesiątki ngk i nie polecam. Często zdarzały się odpady. Dla mnie na tą chwilę zostały tylko Beru z jedną elektrodą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI Mesiah, że w którymś temacie polecałeś te IK20, i ja je kupiłem, i pojeździłem na nich całe dwa tygodnie, po tym czasie nie dało sie na nich jezdzić, i musiałem wrócić do starych NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem w filmiku denso już nie polecam. Co się działo u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A praktycznie to samo co u Ciebie, plus strzały z wydechu(chyba z wydechu) przy mocniejszym naciśnieciu gazu. Na Pb jeszcze jakoś jechał, ale na gazie to była masakra. Dokładnie nie pamietam bo to było we wrześniu ubiegłego roku. Od tej pory nie bawie się w świece jednoelektrodowe. Aktualnie mam założone Denso K20PBR-S10 3 elektordy. Zobaczymy jak się bedą spisywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Ogólnie z tymi ik20 było wszystko ok zaraz po wymiane. Kultura silnika bdb. Z czasem się spierdzieliło. Wcześniej były ngk z 3 elektrodami i na nich było gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...