Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Pływające obroty


Teodor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Nadal walcze z pływającymi obrotami biegu jałowego oraz przyduszaniem się silnika gdy podczas jazdy wcisne sprzegło.

Czyściłem przepustnicę , robiłem adaptacje ręczną . Wszystko było fajnie przez 3 dni , nastepnie problem powraca.

Obroty faluja , po zapaleniu na ssaniu , po kilku sekundach zdarzają mu się nagłe spadki obrotów do 400 , a nastepnie powrót do normalnych.

Po odłaczeniu akumulatora na kilka minut i ponownym podłączeniu i zrobieniu adaptacji jest jakby dobrze.

Zauwazyłem że po tych 3 dniach samochód jakby gorzej zapala , po zapaleniu z wydechu leci jasny dym , jakby para.

Wczoraj gdy tak było , ponownie rozłaczyłem aku i po jakimś czasie ponowna adaptacja . Po tym manewrze dymienie ustaje , tylko minimalny dumek.

co z nim jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie na pewno problem z przepustnica Całkiem niedawno przechodziłem podobne cyrki i problemy z odpalaniem (identyczne jak twoje tylko silnik mniejszy). Na początek podłącz vaga wykasuj wszystkie błędy (jeśli w pamięci sterownika są błędy to przepustnica się nie zaadoptuje) odłącz akumulator najlepiej na całą noc i wtedy dopiero możesz zabrać się za adaptacje. Potem wystarczy zrobić kilkanaście km aby silnik na nowo ustawił sobie mapy benzyny. U mnie po tych czynnościach wszystko powróciło do normy obroty trzyma ładnie nie ma falowania czy puszczania bąków przy odpalaniu

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam także problem z pływającymi obrotami na zimno (900-1200)... ale przyduszenie gazu pare razy likwiduje problem praktycznie odrazu.... moze ktos miał z tym do czynienia. zaznaczam ze niema problemu z odpalaniem,dymieniem itp... logi wyszły szałowe jak na ten silnik i przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...