Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana kierownicy - montaż z 99 r do 95 r


marioog1

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: na pewno będziesz potrzebował przejściówki, bo różnią się wielkością wielokliny. Miałem ten sam problem. Dopiero od '98r wielokliny są jednakowe. Powiem Ci tylko ze ciężko dostać tą przejściówkę. Ja swoją z niemiec ściągałem, zapłaciłem 30 euro. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawanie 30 Euro za tą przejściówkę to przegięcie - najlepiej szukaj z trójramiennej skórzanej S-line z auta modelowo starszego niż 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30euro to przegina :polew:.na allegro przejsciowki sa za 30-50zl :> za 30euro na allegro kupisz kolumne kierownicy od a4 po 99. sruby pasuja i wystarczy przykrecic stacyjke.

tu przykladowa aukcja z przejsciowka:http://moto.allegro.pl/item493034478_tulejka_redukcyjna_kierownicy_vw_audi_seat_bcm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze śrubą mocującą?

To jeszcze nic, największy problem jest z taśmą, stara nie pasuje a nowej nie ma jak włożyć.

Pomimo tego, że przełączniki świateł, wycieraczek i kierunkowskazów z zewnątrz wyglądają podobnie, to jednak ich wymiana jest konieczna. Kombinacji przy instalacji, kostkach i poduszce też nie da się uniknąć. Lepiej już zamontować trójramienną z S-line`a niż rezać zwykłą od 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem szykac anglika i przekładać kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rzeźby... taśmę musisz zmienic i przelutować przewody najlepiej gdybyś miał wtyczki od tej nowej taśmy, kolory powinny być identyczne ale dla pewności sprawdzasz, żebyś sobie później poduszki klaksonem nie zdetonował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dla mnie i powiedzcie mam 1996r i jakiś baran nie wiem czy kiere szlifował czy zrywał skóre ciort wie wygląda jak idź stąd . I tu pytanie z tego co doczytałem to tylko ta od s4 tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dla mnie i powiedzcie mam 1996r i jakiś baran nie wiem czy kiere szlifował czy zrywał skóre ciort wie wygląda jak idź stąd . I tu pytanie z tego co doczytałem to tylko ta od s4 tak???

Ta od esy albo zwykła, obie na mały wielkoklin :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najważniejsze aby rozpocząć rozkęcanie kiery należy nabyć torxa 30 długości minimum 7 cm co też uczyniłem kupiłem odrazu cały zestaw bo się przyda :) ostatnio subwoofera nie mogłem rozkręcić miał tak głeboko torxy.

Zostanę przy starej kierownicy szkoda mi kasy na s-kę, drogie jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jest to do zrobienia nawet jeżeli zostawisz stare manetki da się nową taśme ułożyć trzeba tylko lekko obudowe wyrezać albo założyć z polifta i wtedy zostanie kwestia podpięcia Air baga i klaksonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zcy ta kiera podejdzie do mojej a4 z 96r.

czy oprocz wieloklinu musze cos przerabiac

http://moto.allegro.pl/item922060625_kierownica_do_audi_a4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...