Skocz do zawartości
IGNOROWANY

16" czy 17"


gardom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem b6 1.8 T avant

aktualnie jeżdżę na 195/65/15 i zastanawiam się jakie koła kupić na lato - rozważam 16" np. 205/55/16 oraz 215/50/17

Nie ukrywam, że oprócz wyglądu liczy się dla mnie też komfort jazdy.

Stąd moje pytanie czy będzie duża różnica w komforcie pomiędzy 15" a 17" oraz 15" a 16" ? Dodam, że chciałbym jakąś org. s-line felgę do tego zakupić.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większe koło tym mniejszy komfort ,a lepszy wygląd :wink: - bardzo prosta zależność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zimę 195/65/15, a na lato 225/45/17 i nie narzekam, ale będę zmieniał konfigurację na 205/55/16 i 235/45/17. Na 15" B6 wygląda trochę balonowato... Mogę się mylić, ale oryginalna felga S-line to 17". Wszystko zależy od tego, jakie masz drogi, bo jeśli nienajlepsze, to korzystniej byłoby przeskoczyć tylko na felgi 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ale ciekaw jest o ile mniejszy :P

wiem, ze temat był wałkowany ale z reguły zmiany były na mniejsze np. z 18" na 17" - więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

A ja chcę z małych 15" na coś większego - teraz jeździ się komfortowo i nie chciałbym tego za bardzo stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień się z kimś na spocie ...zrobisz 5-10 kilometrów po mieście i od razu będziesz wiedział ,czego oczekujeszi co Ci bardziej podchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zostanę na 15" :D

ma ktoś 15" na zimę i 17" na lato ? Jak to u was wygląda ?

a może założyć 215/55/17 ? - wykraczają poza 2% widełki ale jeśli chodzi o wskazania prędkościomierza to i tak standardowo to prędkość jest trochę zawyżona, poza tym jeśli się zmieszczą, to jakie jeszcze mogą być problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci napisałem, że ja mam 15" na zimę i 17" na lato. 215/55/17 to zły rozmiar - weź 215/50/17 jak już, a najlepiej to ukierunkuj się na 205/55/16 - kompromis pomiędzy nienajgorszym wyglądem a w dobrym komfortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry jak pisałeś drugiego posta to i ja pisałem kolejnego :P


masz rację, chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby przetestować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205/55/16 na zime i 225/45/17 na lato

personalnie, 17 "to klocki, naprawdę czuje róźnice :D Teraz śmigam przez tory tramwajowe aż miło na 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gardom, miałeś już może okazję przetestować 16" i 17"? Albo zdecydowałeś się na któryś wariant?

Też zastanawiam się nad takim wyborem na lato. Z tego co patrzyłem, to jakieś fajniejsze używane felgi są w podobnych cenach, za to cena opon 17 znacznie odbiega od 16 - mniej rozpowszechniony rozmiar.
Na 17 auto na pewno będzie lepiej wyglądać, ale obawiam się o komfort jazdy po mieście (koleiny, dziury itd.) - z drugiej strony na gumie 215/50 ponoć jest w miarę dobrze.

I sam już nie wiem... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gardom, miałeś już może okazję przetestować 16" i 17"? Albo zdecydowałeś się na któryś wariant?

Też zastanawiam się nad takim wyborem na lato. Z tego co patrzyłem, to jakieś fajniejsze używane felgi są w podobnych cenach, za to cena opon 17 znacznie odbiega od 16 - mniej rozpowszechniony rozmiar.

Na 17 auto na pewno będzie lepiej wyglądać, ale obawiam się o komfort jazdy po mieście (koleiny, dziury itd.) - z drugiej strony na gumie 215/50 ponoć jest w miarę dobrze.

I sam już nie wiem... :decayed:

który 205/50/17 czy 225/45/17 ??

:decayed: jest ich od groma...i jednych i drugich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele droższe... Moim zdaniem nie są w ogóle warte tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie testowałem ani 16" ani 17" wiec tak na prawdę nie wiem czego się spodziewać .

Na ten sezon raczej wezmę 16" później może spróbuje na 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jeżdżę więc jeśli miałbym wybierać między komfortem a wyglądem to postawiłbym na komfort.

Tylko pytanie jak duża jest równica w komforcie między 16" a 17" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wyżej, co Ans napisał... :arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/310385-16-czy-17/?p=4400634 (post nr 10)...

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 16 205/55 teraz mam 17 215/50 Różnica w komforcie bardzo mała jedyna różnica to cena za 215/50. Można by było założyć rozmiar 215/45 opona tańsza ale też profil wiele niższy a co za tym idzie komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...