Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ściągnąć dolną zewnętrzną listwę drzwi?


myrmex

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na szczęście po demontażu listwy (łatwo zeszła, bez wysiłku) okazało się że ta rdza jest na samej listwie, miedzy stelażem a plastikiem. Nie trzeba było nic malować, bo listwa z zewnątrz nie posiadała oznak korozji tylko pnapuchła i wewnątrz miała pruchno, całe drzwi zdrowe. Udało się wyczyścić całą rdzę na tyle ile dało się wjechać wiertełkiem i wydłubać, praktycznie wszystko :) Lakiernik zabezpieczył listwę specjalnym preparatem i skleił klejem do szyb. Jest delikatnie odkształcona, nie wygląda jak nowa, ale w porównaniu do tego co było wcześniej to teraz jest pięknie :) No i całość wyniosła 100zł więc za tyle nawet używanej listwy bym nie dostał.

Efekt jest na tyle zadowalający, że zostawiam tak jak jest, no chyba że trafi mi się okazyjnie listwa w moim kolorze gdzieś przypadkiem.

Kilka fotek, na zdjęciach na drzwiach to brud i kurz a nie rdza, dodatkowo odczyściłem i posmarowałem tawotem pod listwą.

https://goo.gl/photos/U3jQ2MMxmeLoyX6x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po 20 za szare, lakierowane to czy się uda trafić w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł? :) Pokaż mi gdzie :) Może te środkowe listwy, albo na tylne drzwi. Niestety ale wszystkie listwy przednie dolne które znalazłem nie kosztowały mniej niż 120zł. A jak już jakieś się trafiały w lepszej cenie, to praktycznie szroty paździerze nienadające się do ponownego montażu, skorodowane z obu stron, gdzie moja była w lepszym stanie.

Zazwyczaj jeśli ktoś ma korozję juz na drzwiach, to lepiej kupić całe drzwi za 300-350zł bo są w lepszej cenie z osprzętem i żaden sprzedawca Ci ich nie rozkompletuje.

A jak znajdziesz mi listwy s-line w dobrym stanie 400zł za komplet to biorę od strzała :)

Edytowane przez ShatyMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla potomności - listwa składa się jakby z 3 części: prowadnicy, metalowej blaszki i zewnętrznej

prowadnica dzięki której montujemy listwy na drzwiach jest jakby owinięta blaszką i zgrzana z drugą plastikową części zewnętrzną

jak się uprzeć to można to oddzielić i dobrze wyczyścić a później skleić

ja swoją molestowałem dremlem, wyrwałem co zeżarła ruda i zalałem klejem silikonowym. Nic nie odstaje, listwa wygląda z zewnątrz ok, od środka wiadomo widać klej (ale przecież jak jest założona na aucie to tego nie widać).

Mogę tylko powiedzieć dla potomnych, żeby zamiast rozrywać to jakimiś śrubokrętami i się szarpać od razu lepiej ciąć delikatnie od miejsca w którym się wybrzuszyła całą dookoła. Kolejna rzecz, nie wycinać za dużo, żeby później wnętrze weszło w stare miejsce (i spasowały się dwie dziury którymi listwe przykręcamy do drzwi auta). I uważajcie na lakier bo ja swój troszkę porysowałem jak na początku się szarpałem i próbowałem rozerwać listwę na siłę (po paście polerskiej 95% zeszło, ale lepiej to jakoś zabezpieczyć i listwę trzymać na czymś miękkim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam problem z dolną listwą drzwi P.P. Potrzebuję trochę na gwałt, ale oczywiście jak na złość nie ma. Praktycznie same tylne do B6 albo do B5 przód i tył, a ja potrzebuję do B6 prawe przód. Znalazłem parę aukcji, ale nie warto brać, bo już skorodowane, spuchnięte albo 1 zdjęcie z daleka na którym nie widać stanu listwy do tego brudna. Wie ktoś gdzie można jeszcze dostać tą listwę albo ma ktoś z forum na zbyciu? Piszę, że na gwałt, bo w przyszłym tygodniu auto idzie do lakiernika i chciałbym mieć tą listwę żeby nie zostawiać auta 2x ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, co się dzieje z tymi prawymi przednimi listwami :) Deficyt :)

Szukaj jakiegoś rozbitka anglika, może ktoś Ci wykręci z drzwi.

W Aso ta listwa z uchwytami montażowymi kosztuje ponad 500zł i do tego trzeba doliczyć malowanie, więc na szybko chyba tylko całe drzwi dostaniesz i będzie najszybciej.

Kumpel ostatnio do B8 kupił kompletne drzwi z osprzętem za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle szukam jak tylko mam wolną chwilę, ale jak na razie to lipa ;] Dokładnie. Wczoraj dzwoniłem żeby zapytać z ciekawości ile ta listwa w ASO i zaśpiewali mi 490 do sprowadzenia... o0 Na szrocie kolo miał akurat listwę, ale oczywiście lewy przód :/ Jeśli ktoś by się natknął na prawy przód to proszę o info. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego da się zreanimować czy szukać nowej listwy? Sytuacja dotyczy obu przednich drzwi:

98z7emux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej opłaca się wymienić na używkę. Szarej nawet nie trzeba malować

Wysłane z mojego SM-G901F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że mam listwy w kolorze drzwi ale jednak są szare. Czy ten szary jest ogólny czy są jego odcienie? Jeśli będzie tak jak pisze MariuszKK to zacznę szukać. Chociaż na allegro nie ma wielkiego wyboru..

Edytowane przez windus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja tez potrzebuje takiej PRZEDNIEJ LEWEJ DOLNEJ listwy koloru SZAREGO. Zrobiło mi się to samo co kolega wyżej zdjęcie wstawil. Ma ktoś do sprzednia w dobrym stanie taką listwe ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam set listew z A4 B7 w LZ9Y czarny fantom perła-metallic (spokojnie do zwykłego czarnego też można założyć).

Stan znakomity!

Gotowe do założenia !

Atrakcyjna cena:

http://allegro.pl/listwy-drzwi-dolne-komplet-audi-a4-b7-8e-lz9y-bdb-i6646604786.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie troche z innej beczki a mianowicie nie orientuje się ktos czy jest mozliwosc wymienienia samych zaczepow z listew ? Mam zwykle listwy i kupilem sline jednak zaczepy w kupionych listwach sa w duzo gorszym stanie jak moje oryginalne. Z tego co patrzylem to tam sa jakies zatrzaski itp jednak nie silowalem sie z tym zeby nie polamac nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...