Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

"przesuwa" podczas maksymalnego skretu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Moj probem polega na tym, podczas maksymalnego skretu w lewo czy w prawo jest odczuwalne tak jak by przesuwało auto. Wymienilem wahacze (lenfoldera) magik powiedział ze takie sa wstawiane orginalne wiec w takie zainwestowałem ale problem jak był tak jest... Czego moze byc to przyczyna zeby nie wedzac sie w kolejne koszta... Zbierznosc tez byla ustawiana lecz tylko na przedniej osi. prosze o pomoc

Opublikowano

U mnie jest tak samo w a4 i u kolegi w a4 też. Warunkiem poprawności skrętu jest to, żeby promienie wodzące przecinały się w jednym punkcie, jeśli tak nie jest będzie dochodziło do uślizgu kół, aby ta zależność była prawdziwa koło wewnętrzne musi być bardziej skręcone niż koło zewnętrzne, tą zależność spełnia układ kierowniczy oparty o układ trapezowy Ackermanna jednak nie do końca, przy dużych skrętach jest błąd w okolicach 2-3 stopni.

Opublikowano

Czy problem występuje tylko jak się jedzie na gazie (rusza, przyspiesza), czy także jak samochód się toczy na luzie ze skręconymi kołami?

Edytowane przez poczekaj

Opublikowano
  • Autor

Czy problem występuje tylko jak się jedzie na gazie (rusza, przyspiesza), czy także jak samochód się toczy na luzie ze skręconymi kołami?

w obu przypadkach jest tak samo

Opublikowano

Ok, czyli coś innego niż u mnie, bo przy toczeniu problem nie występuje.

Opublikowano
  • Autor

Ok, czyli coś innego niż u mnie, bo przy toczeniu problem nie występuje.

a u ciebie co jest

Opublikowano

Też tak mam

Opublikowano

Też tak mam, ale tylko na szerokiej oponie :decayed: na 205/55/16 nie zauważam tego

zaczeło występować po tym jak obniżyłem auto

żeby wyjechać z podwórka muszę wyjezdzać max lewo lub prawo miedzy autami i kiedys myslalem ze zawadziłem inny samochód :huh:

Opublikowano
  • Autor

widze ze nie jestem z tym sam... ale wiem jedno ze to normalne nie jest kolega ma tez a4 tylko ze w s-line i cos takiego mu nie wystepuje. w sobote jade do magika wrazie czego dam znac co zdiagnozował. ale stawiam na przegłuby...:/

Opublikowano

Ok, czyli coś innego niż u mnie, bo przy toczeniu problem nie występuje.

a u ciebie co jest
Przy ruszaniu ze skrętem wiekszym niż ćwierć obrotu kierownicą i gazem większym niz minimalny do ruszenia to słyszę jakieś chrupanie/tarcie jak by opona szorowała zamiast się toczyć. Jak jadę na luzie ze skręconymi kołami to nic takiego się nie dzieje. Zawias 1BE.
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Mam podobny objaw, ale tylko przy skrecie w prawo wymienielem dolne tylnie wachacze bo mialy maly luz i mechanik stwierdzil ze nie trzymaly kąta. Problem po wymianie występuje nadal prawa opona z zewnetrznej strony strasznie sie wyciera

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Adamusik, proszę Cię :facepalm: ustaw sobie zbieżność i zmień mechanika.


widze ze nie jestem z tym sam... ale wiem jedno ze to normalne nie jest kolega ma tez a4 tylko ze w s-line i cos takiego mu nie wystepuje. w sobote jade do magika wrazie czego dam znac co zdiagnozował. ale stawiam na przegłuby...:/

Jeśli masz problem z przegubami to wrzuć wsteczny i na pełnym skręcie w lewo potem w prawo rusz, jeśli będą uszkodzone na pewno usłyszysz gruchotanie, ja bym szukał przyczyn w maglu.

Edytowane przez Grzegorz.D

Opublikowano

U mnie też to występuje przy toczeniu. Opony 225/40r18 i zawiecha 1be

Edytowane przez dean

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.