Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osłona na amortyzatory


nuzip

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem zmieniać opony na zimowe, a mechanik powiedział, że muszę zmienić osłony na amortyzatory tylne, bo gdy dostanie się tam piasek, to mogą się zniszczyć. Powiedział, że u niego wymiana to dwa razy 35 zł., ale muszę kupić te osłony. Nie chcę ponosić zbyt dużych kosztów, dlatego pytam, co wy na to. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy na to.

rób co mechanik każe bo niebawem koszty zwiększą się o amortyzatory

Nie chcę ponosić zbyt dużych kosztów

bez przesady, jakie koszty :?:

poza tym koszty ogranicza się w kaszlakach a nie w Audi :619:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, gumowe osłony rozpadły się na kilka części. Naprawa wydaje się mało skomplikowana, więc chyba sam wezmę się za ich wymianę - ale... nigdy wcześniej tego nie robiłem stąd moje (banalne) pytania do znawców tematu: czy uda mi się zdemontować amorek bez jakiś specjalnych narzędzi (ściągacze, itp.)? Na co zwrócić uwagę przy demontażu, aby potem można było to wszystko "sensownie" poskładać? A może... jest to tak proste jak budowa cepa :?: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze do mojego tematu. Mechanik mi coś nawijał, że są drożdze, tańsze, że lepiej kupić droższe. Może coś napiszcie o cenach, producentach. To ważne, jakie mam kupić. Nawiązałem również kontakt ze sklepem i na poniedziałek zostaną sprowadzone. Nie chcę zrobić złego zakupu. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam tych osłonek i sie tym martwiłem a teraz w d*pie to mam a jak :D

Wiem, wiem, ogrzewam...

Tez to mialem w d*pie, a teraz mam amora do wymiany, krwawi, jak cholera, a samochod plywa po drodze (a moze by do jesieni dotrwal z oslonami).

Teraz beda nowe z oslonami. Musze tylko poszukac, co najlepiej kupic.

zdravim

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie iwem co z tymi amorami jest - w starych autach osłon na tłoczyska nie było i oj rzadko się zdarzało żeby z tego powodu coś się działo - fakt tłoczysko było odsłonięte tylko przy max wyhyleniu koła w innych położeniach jest to zasłonięte rurką amora.

Ktoś coś więcej na ten temat wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprowadzilem ostatnio auto kombi z holandii i tez przypadkowo zajrzalem w tylne amortyzatory a tam gumki wytrzepane, co z tym zrobić przed zimą lepiej to naprawić!. Skad wziąść te gumy gdzie mozna je zamawiac?Czy jest problem żeby je samemu zalożyc?? Poprosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...