Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Clon RNS-E, Wince 6.0 Arm11


witold2452

Rekomendowane odpowiedzi


niestety ma dwa minusy, słabo ściąga fale radiowe i jakość muzy słaba

Ja mam odwrotne spostrzeżenia z odbieraniem fal w chińczyku (w porównaniu do ori radia z diveristy), choć perfekcyjnie nie jest. Może jakiś dobry egzemplarz mi się trafił :wink:

Jakość muzy dla mnie jest taka sama na zestawie BOSE (ori vs. chińczyk). Choć nie jestem audiofilem, to mimo wszystko jestem w stanie odróżnić granie Altusów od porządnego zestawu stereo :)

A w technice car-audio odróżniam granie zestawu BOSE w A4 vs. Dynaudio w Golfie 6.

Tam (w Golfie) to jest dopiero JAKOŚĆ. Może nie przepaść ale różnicę słychać gołym uchem. W A4 wąskim gardłem jest system BOSE i moim zdaniem żadne Clariony, Alpiny i inne markowe radia nie poprawią tego systemu.

Gratuluję słuchu absolutnego jeśli jesteś w stanie w ślepym teście wskazać które radio w danej chwili gra na fabrycznych głośnikach w naszych A4 :hi:

Masz w ogóle BOSE czy standardowe nagłośnienie (i korzystasz z końcówek mocy radia)?


radio głośno i wyraziście gra ale brakuje mu jakby to nazwać basu przestrzennego,,, niestety dla fanów dobrej jakości muzyki radio nie zda egzaminu.

Hmmm, jeśli ilość basu komuś determinuje jakość to mówię pas... Ale każdy ma jak widać inne priorytety brzmieniowe. Basu dla mnie nie może być za dużo, przede wszystkim musi być czysty, punktowy, uderzający poprzez najniższe rejestry a nie wchodzący w częstotliwości (czy też ilości) "przestrzenne". Tego BOSE nie potrafi. Nie, względem moich oczekiwań co do tego pasma częstotliwości (w porównaniu do sprzętu w domu) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bose. miałem styczność z wieloma radiami z Chin. Na androidzie, Windowsie nowym i starszym.

Montowałem te radia w bmw, audi a4 a3, oplu, fordzie, mazdzie i vw. żadne radio nie dorównuje jakości grania starego radia, fabrycznego.

plus to bajery które te radio ma.

a jeśli chodzi mi o bass to nie o moc basu itd tylko o jakość.

te typowe chińskie radia mają głuchy bass a seryjne radia mają głęboki piękny bass. jak ktoś zwraca uwagę na takie podstawowe rzeczy to może się zawieść tym radiem.

Nie piszę tu żeby zniechęcić do zakupy chińskich radii ale niech wszyscy wiedzą co mogą się spodziewać po tym produkcie. ma on plusy i minusy.

Jak można pisać że przekonasz się jak wydasz 2tys.......

Powtórzę, radia są bardzo fajne i musze stwierdzić że bardzo dobrze wykonane z dobrych plastików ale jakością grania odbiegają nawet od starych fabrycznych sprzętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie zamierzam się dalej spierać co do subiektywnych odczuć, choć moje są z deczka inne :)

Skoro masz standardowe nagłośnienie to przednie kanały masz napędzane przez wbudowaną w radio (skromną w chińczyku) końcówkę mocy, jedynie tylne kanały i subwoofer pędzisz przez wyjście liniowe (resztą zajmuje się ori wzmacniacz) - które w chinolu gra ciszej o 6dB niż to samo wyjście w ori radiu. Będzie to powodowało przesunięcie sceny dźwiękowej na przód i osłabienie natężenia dźwięku z suba.

Najlepszym wariantem jest korzystanie tylko z wyjść liniowych radia, tak właśnie ma ori system BOSE, wtedy do minimum ogranicza się wpływ radia na brzmienie całości :)



Jak można pisać że przekonasz się jak wydasz 2tys.......

Jeśli istniej opcja zwrotu bez podania przyczyny to mieści się to jeszcze w granicach przyzwoitości :wink:

PS. Mój chinol ma też swoje wady (jak na obecne standardy)... WinCE, starej generacji ekran dotykowy, procek 600MHz, brak wejścia na kamerę rejestratora trasy, brak info na FIS-ie, średnio raz na miesiąc-dwa trzeba go zresetować bo nawigacja iGO8 nie chce się uruchomić (być może to wina systemu plików exFAT na karcie SD - chyba wrócę do FAT32)... te nowe, na Andku i pojemnościowym ekranie wysokiej rozdzielczości, są znacznie bliżej mojego ideału :D

Ogólnie jestem zadowolony, radio spełnia powierzone zadania poprawnie. Po dwóch latach użytkowania nie widzę śladów zużycia.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ma on plusy i minusy.

A istnieje coś takiego co am same plusy ? ;)

A co do Radia łapie fale bez problemu chińczyk. Więc nie wieżę że ci nie łapie No chyba że wrzucisz filmik na dowód że nie łapie ci radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co do Radia łapie fale bez problemu chińczyk. Więc nie wieżę że ci nie łapie No chyba że wrzucisz filmik na dowód że nie łapie ci radia

Chętnie bym też taki filmik obejrzał... i obowiązkowo porównanie jak w tej samej okolicy/miejscu radzi sobie ori radio by było obiektywnie :exclamation:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam filmików już. miałem wcześniej bo wysyłałem filmiki do serwisu że tak powiem chińskiego. to zaproponowali mi wzmacniacz na szybę. kupiłem i dalej to samo, może trochę lepiej. w sumie na systemie Android było lepiej ale na Windowsie gorzej. ja mieszkam na wsi.

w mieście każde radio będzie łapało większości stacji gorzej na wiosce itd. nie raz po montażu radia klienci dzwonili i pytali się co jest grane.

są lepsze chinole i gorsze, ja miałem głównie styczności z firmą Erisin i wiem co mówię.

kumpel ma radio Gms, podejrzewam że to też chińczyk i tu radio ściąga lepiej fale fm niż stare oryginalne.

ale nie raz słyszałem że radia erisin, eonon i dynavin mają problem z falami FM.

chociaż jak bardzo chcecie to mogę nagrać filmik jak t brata radio ściągać fale. ma radio w oplu ale na Windowsie. a tu podpisuje się cały czas o androidzie bo o systemie Windows nie mogę powiedzieć że ma piękny ekran, mnóstwo aplikacji i bajerów:-)

sory za literówki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Radia łapie fale bez problemu chińczyk. Więc nie wieżę że ci nie łapie No chyba że wrzucisz filmik na dowód że nie łapie ci radia

Chętnie bym też taki filmik obejrzał... i obowiązkowo porównanie jak w tej samej okolicy/miejscu radzi sobie ori radio by było obiektywnie :exclamation:

Ja nie mieszkam w mieście tylko 20km od miasta Więc nie wiem czemu u mnie działa :)

ma radio w oplu ale na Windowsie. a tu podpisuje się cały czas o androidzie

Bebechy Windy CE a androida dual core są inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...