Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka silnika (wtrysków) i telepanie samochodu.


bronti

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w przypadku uszkodzenia cewki np na 1 cylindrze komputer odetnie pierwszy wtryskiwacz i paliwo nie będzie wytryskiwane na ten cylinder, miałem kiedyś awarię cewki, do domu ok 20 km a zapasowej nie miałem, wiec trzeba było się doczołgać, zaraz po powrocie do domu nie mając jeszcze vaga chciałem sprawdzić na którym cylindrze będzie mokra świeca od paliwa, jak się okazało wszystkie 4 świece były suchutkie.

Wiec moim zdanie w przypadku uszkodzenia cewki paliwo jest odcięte na danym cylindrze po to aby nie dostało się ono do wydechu i nie uszkodziło katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak jest, jak chodziłem do szkoły nie było takich cudów :) potem zmieniłem zawód i tyle słyszeli o mechaniku :)

Jednak zawsze wydawało mi się że sterownik może odciąć wszystkie wtryski, a nie odcinać je pojedyczo, gdyż silnik pracuje na pozostałych, grzeje się i wg a wtrysk nie ma chłodzenia :P

Ciężko coś znaleźć na ten temat, a nie ukrywam zaciekawił mnie.....

Może napisze jakiś fachura jak jest ? :) mam nadzieję że autor tematu też da znać jak sprawa z jego autem stoi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachurą, ale benzyna jest pewnie wydmuchiwana dzięki kompresji przez zawory a mokra swieca moment wysycha na rozgrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata będzie widać.

Joziek ale wtrysk pośredni nie musi mieć chłodzenia co innego bezpośredni tam sytuacja może wyglądać inaczej.

Chodź jednak nie jest to żadne potwierdzone info tylko zdanie przyszłego mechanika :D Trzeba było by to sprawdzić czy dochodzi jakieś napięcie do wtrysku gdy odłączymy mu cewkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego problemu to już dawno rozwiązany : do wymiany była cewka i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...