Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

K03S(H) 228KM / logi + błąd 17535 (mieszanka za bogata)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka w ten piękny dzień :-)

dokładnie tydzień temu wleciały u mnie następujące graty:

1) K03S (hybryda z wkładem 2080H)

2) Wtryski Saab 373cc@3bar 0 280 156 023

3) FMIC

4) DP (kat out)

5) Nowy filtr paliwa + pierdołki jak filtr powietrza + olej motul 5w40 itd…

W ostatni czwartek byłem na strojenie tego wszystkiego.

Po kilku próbach wyszedł wynik (PB 98): 228KM i 340 NM (w sumie mało jak na te graty).

Link do wykresu: https://www.facebook.com/1431232843778695/photos/pcb.1611455912423053/1611455399089771/?type=1&theater

Tuner mówił że więcej nie da rady, bo zaczyna się spalanie stukowe, cofa zapłon i EGT rośnie (tuner wspominał coś, że to może być słaba pompa paliwa). Pokornie i w sumie zadowolony wróciłem do domu.

W piątek po południu auto jechało jakby miało z 150 koni (masakra). Nie przerywał ani nic takiego, ale po prostu nic nie wgniatało w fotel.

Check enigine się NIE świecił. VAG pokazał jeden błąd w ecu:

17535 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Rich

P1127 - 002 - Lower Limit Exceeded

Skasowałem błąd i znowu było wszystko super. Pełna moc. W sobotę to samo, znowu muli i znowu ten sam błąd.

Usunąłem błąd i postanowiłem logi zrobić w dniu dzisiejszym.

O to i one:

115 + 118: http://vaglog.pl/log_207636.html

002 + 033: http://vaglog.pl/log_207635.html

034 + 020: http://vaglog.pl/log_207637.html

Proszę o Waszą ocenę + pomoc. Czy ktoś potwierdzi mi, że „słaby” wynik oraz błąd wynika z słabej pompy paliwa i za małe ciśnienie na listwie (za małe ciśnienie i pompa leje na maksa)?

Niestety nie znam żadnego mechanika w Bydgoszczy który by mi zmierzył ciśnienie na listwie, tym bardziej dynamicznie (a tylko to jest wiarygodne).

Jeśli ktoś mi potwierdzi, że problem leży prawdopodobnie w układzie paliwowym, to jutro z rana natychmiast kupuje pompkę walbro 255.

Dzięki Panowie za uwagę oraz za pomoc.

pozdrawiam,

Marcin

P.S.: wszystkie logi + chip robiony na PB98 (LPG w ogóle proszę nie brać pod uwagę, ponieważ nie jest skalibrowana i nie jeżdżę na podtlenku

Edytowane przez AB7

Opublikowano

Źle skalibrowane wtryski w sofcie.

Opublikowano

Łukasz dobrze gada polać mu ;)

W sumie jak na 2080 to słabo wyszło, dokrec gruche i jeszcze mozna podciagnać boost na koncu.

turbo ma clipping ? Giver składał turbo ?

Edytowane przez Imhotet

Opublikowano

Łukasz dobrze gada polać mu ;)

W sumie jak na 2080 to słabo wyszło, dokrec gruche i jeszcze mozna podciagnać boost na koncu.

turbo ma clipping ? Giver składał turbo ?

grucha seria ustawiona, wirnik bez clipa, całosć na oryginale KKK i wkład 2080H

Opublikowano

Skomentuje to krótko - skoro oni sugerują słabą pompe paliwa słabą to ja nie mam pytań :D

Tak nawiasem mówiąc to po logach to tam jest bida - lepszą moc robi się w seri BEX + dp + soft ;)

Opublikowano

true story u mnie na podobnych przeplywach i zaplonie lepszym u Grzesia pokazało 215hp ;P

Opublikowano

true story u mnie na podobnych przeplywach i zaplonie lepszym u Grzesia pokazało 215hp ;P

moja hamownia jest bezlitosna

Opublikowano
  • Autor

Panowie, dziekuje za udzial. Zeby mnie nikt nie zrozumial zle, nie chodzi mi o to aby kreski jak najwiecej pokazaly, tylko o to aby autko bylo sprawne oraz dobrze (zdrowo) zestrojone.

Edit: tak turbinka jest od Giverka.

Edytowane przez AB7

Opublikowano

Nie nakręcajcie chłopaka, kwestia kalibracji wtrsyków i będzie dobrze,

true story u mnie na podobnych przeplywach i zaplonie lepszym u Grzesia pokazało 215hp ;P

Ja jakoś nie widzę tu loga zapłonu więc może nie warto wyciągać pochopnych wniosków.

Opublikowano

Nie nakręcajcie chłopaka, kwestia kalibracji wtrsyków i będzie dobrze,

true story u mnie na podobnych przeplywach i zaplonie lepszym u Grzesia pokazało 215hp ;P

Ja jakoś nie widzę tu loga zapłonu więc może nie warto wyciągać pochopnych wniosków.

A jak byś widział to też nic konkretnego byś nie mógł powiedzieć bez hamowni tak na prawde ;)

Kalibracja pomoże tylko na korekty, a to nie wszystko.

Opublikowano
  • Autor

Bede bardzo wdzieczny jesli by ktos konkretnie w punktach wymienil, co jest zle w tym sofcie.

Edytowane przez AB7

Opublikowano

Nie nakręcajcie chłopaka, kwestia kalibracji wtrsyków i będzie dobrze,

true story u mnie na podobnych przeplywach i zaplonie lepszym u Grzesia pokazało 215hp ;P

Ja jakoś nie widzę tu loga zapłonu więc może nie warto wyciągać pochopnych wniosków.

widze cofanie, a jak nie potrafił skalibrowac wtrysków to raczej mapy zaplonu tez nie porezał wiec jest seria. wystarczy.

ab7 chyba najlepsze rozwiazanie jakby Ci przywrócili serie oddali hajs i zrób to u kogoś z rekomendacji

Edytowane przez Imhotet

Opublikowano
  • Autor

mam jeszcze taki log (032 + 003), ale niestety cos poszło nie tak podczas pomiaru bo ucieło mi kompletnie dolne obroty:

http://vaglog.pl/log_207638.html

Edytowane przez AB7

Opublikowano

Jednak zapłon całkiem dobry :)

no pierwsze co to mozesz im wytknąć te wtryski ze nie skalibrowane, masz wartosci po -10 w kanale 33 a powinny oscylowac w koło 0

Opublikowano
  • Autor

Tuner mnie poprosił o dodatkowe logi (030, 031, 032).

Akurat je porobiłem. Przed jazdą, usuwam wszystkie błędu z ECU nawet jeśli nie jest nic zapisane. Przped pierwsą jazdą oraz przed kasowanie błedów sprawidziłem zawartośc bloku 032: 09% oraz -15,6%

Print: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5dad6015826f4a20.html

Logi:

030 + 031: http://vaglog.pl/log_207749.html

032 + 090: http://vaglog.pl/log_207750.html

Edytowane przez AB7

Opublikowano

A co z tych logów ma wynikać?

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem :-) prosil to zrobilem a przy okazji wrzucilem na forum :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Update:

Dzisaj byłem u chłopaków z BRK na korekcie. Wklejam logi poniżej.

Na razie nie wywala żadnych błędów w ECU i mam wrażenie, że autko znacznie lepiej się zbiera:

Dynamiczne:

115+118: http://vaglog.pl/log_208755.html

020+003: http://vaglog.pl/log_208756.html

002+033: http://vaglog.pl/log_208753.html

001+031: http://vaglog.pl/log_208752.html (coś mi nie wyszło :facepalm: )

Statyczne (na samym końcu robione):

http://vaglog.pl/log_208754.html

Jest lepiej i mogę jechać gazik stroić?

Edytowane przez AB7

Opublikowano

Łoboże... :D

turbo wstaje Ok boost spoko, ale wtryski dalej nie skalibrowane...paliwa chlopaki nie umieją widze ogarnać

Edytowane przez Imhotet

Opublikowano

Co w 32?

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie to podam jutro bo za malo jechalem od kasowania bledow (ktorych nie bylo w ecu)

_____________________________________________________________________________

Update:

Rozumiem że chodzi o korektę długoterminową w polu 032, więc drugie pole.

Po 5km ta wartośc była -4,7% a po 10km była na poziomie -7,5%

Edytowane przez AB7

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.