Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wachania temperatury...BEX PB/LPG


andriu16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem... Otóż jadąc spokojnie temperatura na wskaźniku ustala się i trzyma na 90 st. Natomiast jeśli przycisnę go troche to temp spada o jakieś 10 -20 stopni po czym po odpuszczeniu znowu rośnie. Myślałem że to normalne w zimie (co prawda nie było wielkich mrozów ale jadąc 140 km/h myslałem ze temp moze troche sie wachać. No ale teraz już są ciepłe dni a to znowu sie dzieje. Dzisiaj to juz wogóle wachania były duże nawet przy spokojnej jeździe ale to działo się na LPG, natomiast jak przełączyłem na PB to było lepiej- w miarę ustaliła się temp. i tak trzymała choć przy mocniejszym przyciśnięciu też delikatnie spadała. Przełączyłem znowu na LPG i już też było ok a przez długi okres czasu to temp bardzo się wahała. Czy to może być wina termostatu? Czy już pada i tak z opóźnieniem reaguje na zmiany temp?

Drugi problem to chyba z 3 razy zapaliła mi sie kontrolka od ESP. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu było ok. Ten błąd jest sporadyczny bo mniej więcej raz na jakieś 400 km. Sprawdziłem VAGiem i był błąd czujnika światła stopu chyba nr 526 jak dobrze pamiętam. Czy wymieniać ten czujnik czy jeszcze sie wstrzymać? Dzieki z góry za odp. Przede wszystkim zależy mi na odpowiedzi na pierwsze pyt.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd jest sporadyczny bo mniej więcej raz na jakieś 400 km. Sprawdziłem VAGiem i był błąd czujnika światła stopu chyba nr 526 jak dobrze pamiętam. Czy wymieniać ten czujnik czy jeszcze sie wstrzymać?

Siema u kolegi parę dni temu był podobny problem z ESP okazało się żę to czujnik światła stopu po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko było ok, radzę wymienić ten czunik bo podczas pojawienia się błędu nie działają ci światła stopu i ktoś może ci wjechać...... z tego co się zorientowałem idą dwa rodzaję czujników podobno różnią się kolorem. Cena od 50 zł czujnik + robota 30 zł Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak zdiagnozować ta usterkę? Ciagle wacha mi sie ta temperatura. Jesli jade spokojnie to wszystko jest ok samochód rozgrzewa sie i trzyma temp.ale pierwsze przycisnięcie tak żeby termostat sie ruszył to już później temprratura sie wacha i ciężko jest osiągnąć 90st. Nie wiem czy to wina czujnika czy termostatu? Podłączyłem kompa w chwili gdzie na wskaźniku było jakieś 70st. I tam w kilku grupach była temp. 92-94st. Tylko że niewiem w których grupach powinienem patrzeć. Macie jakiś pomysł jak zdiagnozować co padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w czujnik temperatury, są krótko mówiąc zawodne. U mnie ustarka czujnika wyszła przy gorszym scenariuszu - nie działały wentylatory na chłodnice. W oczach szykowały się spore wydatki a ostatecznie okazało się że wynny był czujnik - komputer nie wiedział że ma załaczyć wentylatory i kiedy miały zaskoczyć to nic się nie działo. Były/są sprawne.

Podskocz do jakiegoś warsztatu, ten czujnik idzie do wszystkich vag-ów i serwisy mają to na poczekaniu za zwyczaj. Wymieńcie czujnik i jedź się przejechać. Będzie ok to płacisz i dziekujesz (przydałby sie jakis znajomy serwis w takim układzie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za odp. Właśnie zamówiłem czujnik. Chyba sam go wymienie bo już kiedyś to robiłem. Znajomy mechanik podpowiedział co jeszcze można zrobić. Kazał na vagu sprawdzić jaka temp.jest na silniku a jaka idzie na zegary i jeśli sie różnią to na bank czujnik. Oby bo termostat po mega zniżkach coś ponad 300 zł.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz czujnik padnięty ostatnio jak mi znajomy mechanik ustawiał inspekcje olejową, sprawdził od razu komputer i czujnik temperatury i powiedział że w naszych autkach były felerne i co jakiś czas komuś taki wymienia a było ich razem z jakieś 70 !

mnie temperaturę wskazywało między 93 a 96 stopni na kompie a na liczniku minimalnie na szerokość wskazówki za 90, twierdzi że jest ok jeżeli nic nie wariuje nie skacze i na bank musiał być już wymieniany

a co do ESP stary właściciel wymieniał czujnik ponieważ światła Stopu zaniemówiły a na licznikach sygnalizował ESP

Edytowane przez matisstz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kazał na vagu sprawdzić jaka temp.jest na silniku a jaka idzie na zegary i jeśli sie różnią to na bank czujnik.

Z tymi zegarami to też jest trochę kicha bo mają opóźnienie. Sprawdzałem z kompem w ręku i na kompie było 85 przykładowo to na desce miałem dopiero jakieś 70-pare. Podobnie jest przy wartościach około 90. Na silniku jest więcej a zegary nadal pokazują 90. Dopiero po przekroczeniu wartości na silniku o kilkanaście stopni względem umiarkowanej temp skutkuje wychyleniem wskazówki na desce. Poza tym wtedy wkraczają wentylatory i zbijają temp. Ogólnie problematyczna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieję że to czujnik choć dziwne jest to że przez jakiś czas wskazuje dobrze a dopiero przy wejściu na wyższe temp. zaczyna dawać mylne odczyty. Pewnie wymienię go w sobotę to dam znać czy to było przyczyną. A swoją drogą to nie spotkaliście się z tym żeby kupić sam wkład termostatu? bo z tego co sie orientowałem to są tylko z obudową. No ale może poprostu już tak jest.

dzieki za odpowiedzi pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy pomogło ...

generalnie sam wkład da się kupić, ale do niektórych aut, w audi nie szukałem ale są własnie auta w których idze to w komplecie ... Widać w a4 może tak być :/

BTW 300 po zniżkach to sporo, drogie te termostaty. Czytałem że np. do ESPACE kilkanaście zł :)

No i ogólnie, przy awarii termostatu miałbyś albo pernamętnie niedorzane albo przegrzane auto.

Znalazłem też niezłe DIY żeby wymienić samemu termostat w 1.8T, AVJ ponoć:

http://www.audiworld.com/tech/eng106.shtml

Mam nadzieję że się nie przyda :P Przed wymianą warto sprawdzić swój czy serio nie robi. Ale tak jak napisałem u Ciebie jakoś nic szczególnie na termostat nie wskazuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! troche późno na odpowiedź ale jakoś brak czasu. Wymiana czujnika temperatury pomogła także problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...