Skocz do zawartości
IGNOROWANY

świrująca elektryka A4 B6


camillotychy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że ktoś z Was miał już taki problem i mi pomoże bo ja walczę z tym miesiąc, dwóch elektryków a efektów brak… już mam dość. Do rzeczy:

Pacjent to A4 B6. Jak samochód postoi(wystarczy kilka godzin) dzieją się takie rzeczy:

-Nie działający "pająk" (długie, wycieraczki, kierunkowskazy, kontrola fis)

-Nie działające otwieranie szyb

-Nie działający klakson

-Nie działające światło wsteczne

-świrujący nawiew, centralny zamek - robią co chcą zazwyczaj

-radio i oświetlenie w środku samochodu nie reaguje (po przekręceniu kluczyka radio się nie włącza, a oświetlenie wnętrza po zamknięciu drzwi świeci cały czas)

wczoraj zdarzyło się gdy wszystko miałem rozkopane że sam sobie zatrąbił i włączył kierunek… cuda!

Gdy samochód trochę pojeździ, czasami wszystko wraca do normy, jeżeli nie wróci, zamknę go to za kilka godzin jest rozładowany akumulator.

Pierwsza diagnoza to był moduł Bordnetz(MCE), w sobotę kupiłem o tych samych numerach podmieniłem i dalej to samo.

Pomóżcie magicy :( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sypie bardzo dużo różnych błędów wskazujących właśnie na bordnetz, postaram się je tu zaraz wrzucić

Edytowane przez camillotychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź akumulator bo jak na wykończeniu to takie cuda mogą się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuś jest ok, zapalał nawet przy mrozach po 2 tygodniach stania. Takie błędy:

v8k7eg.jpg


Ale mimo wszystko sprawdzamy, akuś podmieniony, zobaczymy co będzie za około dwie godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledz sterowniki może masz zalane przez wode mi kiedyś w b5 tak się robiło i miałem zalane , wyczyszczenie + nowe sterowniki i wszystko wróciło do normy .. .. tak samo z niczego ci się to chyba nie wzieło ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko suche, sprawdzone kilka razy, samochód stał długo w garażu i obstawiam że coś się porobiło z wilgoci


akumulator sprawdzony, na innym to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Ganiały mi lampki po kokpicie. Nie działały długie , kierunki wsteczne i przeciwmgielne. Do tego szyby i centralny. Wymieniłem moduł komfortu i wszystko wróciło do normy. wcześniej okazało się że miałem ecu zalany i w aso mi zarobili nowe kostki do kompa ale to nie pomogło(oczywiście prędzej czy później by to wyszło). Tylko pamiętaj że jak kupisz używany moduł komfortu to jak najszybciej go zamontuj i sprawdz czy działa bo ja tego nie zrobiłem i okazało się że cuda w aucie zniknęły ale nie działa 5 gniazdo odpowiedzialne za sterowanie centralnego z pilota i po 3 tygodniach nie mogłem zwrócić zakupionego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...