Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instrukcja do radia BNS?


iDybeK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niby ustaliłem że mam radio typu BNS (zdjęcie niżej) tylko nie mogę znaleźć instrukcji :( Tak samo mam problem z mp3 ale znalazłem chyba rozwiązanie na forum które sprawdzę jak odbiorę auto od mechanika (wymiana filtrów, płynów i rozrząd).

zdjęcie:

http://www.xcarlink.it/downloads/images/BNS%205.0.JPG

pytanko czy samemu da się wgrać wersję polska i nową nawigację? lub jak byłby koszt wymiany na RNS-E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą. Nie ma niczego w necie do spolszczenia, jakieś tam firmy to robią ale się za to cenią, mapy do navi z tego co wiem też trzeba kupic w audi i to juz nie oszukujmy się przestarzała technologia, ja tylko zmieniłem u siebie język na bardziej cywilizowany czyli na angielski a nawigacje modecoma usytuowalem w miejscu na telefon i tak chyba zostanie.

Koszt wymiany na rnse to 1500-2000. Ja raczej nie będe sie w to bawił bo navi mam dobrą oddzielna a w bnsie lubie podłączony telefon przez bluetooth, gra fajnie i tyle mi wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zmieniłem u siebie język na bardziej cywilizowany czyli na angielski a nawigacje modecoma usytuowalem w miejscu na telefon i tak chyba zostanie.

Kolego, a masz dostęp do płytki żeby zmienić język na angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam trzeba z tego co pamiętam wrzucić płytkę od navi zeby zmienić. A u mnie były jakies w schowku jak kupiłem auto. Nie masz zadnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam i szukam kogoś kto ma. Mógłbym w któryś weekend do Ciebie podjechać jak będę w Białym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu. pisz na pv jak bedziesz, tzn ja mieszkam w Mońkach ostatnio, w białym studiowałem a teraz szukam pracy, szukam tez w wawie, takze moze i w warszawie za jakis czas bede mógl Ci ją dac, nie wiem gdzie mnie zaniesie :

A jak nie bedzie nam po drodze to wyślę Ci jedą za koszty wysyłki, pozdrawiam

mały off top zrobilismy Ci kolego iDybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu. pisz na pv jak bedziesz, tzn ja mieszkam w Mońkach ostatnio, w białym studiowałem a teraz szukam pracy, szukam tez w wawie, takze moze i w warszawie za jakis czas bede mógl Ci ją dac, nie wiem gdzie mnie zaniesie :

A jak nie bedzie nam po drodze to wyślę Ci jedą za koszty wysyłki, pozdrawiam

mały off top zrobilismy Ci kolego iDybek :)

nic nie szkodzi :P nawigacje mam też w telefonie a więc przeżyję :) zmieniłeś język na angielski ale jak? podziel się ze mną :D

Edytowane przez iDybeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach musisz wyklikać, zaczynasz od setup. Potem prosi o włożenie płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od paru dni bns 5.0, zrobilem przerobke na 2din, z chorusa 2 na bns 5.0

wszystko funkcjonuje dobrze, wechsler tez rozpoznal.

mam tylko jedno male ale, otoz odbior radia jest jakby troche gorszy, w chorusie mozna czasami bylo uslyszec jak zmienia sobie anteny, a takiego typowego zlego odbioru tzn charczenia nigdy nie bylo. teraz w bns zdarza sie ze czasami ze troche slaby odbior jest.

antennen diversity jest w aucie bo originalnie auto mialo concert 2.

pozatym pytanie czy trzeba bns zakodowac do auta?

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu. pisz na pv jak bedziesz, tzn ja mieszkam w Mońkach ostatnio, w białym studiowałem a teraz szukam pracy, szukam tez w wawie, takze moze i w warszawie za jakis czas bede mógl Ci ją dac, nie wiem gdzie mnie zaniesie :

A jak nie bedzie nam po drodze to wyślę Ci jedą za koszty wysyłki, pozdrawiam

mały off top zrobilismy Ci kolego iDybek :)

nic nie szkodzi :P nawigacje mam też w telefonie a więc przeżyję :) zmieniłeś język na angielski ale jak? podziel się ze mną :D

dokładnie tak jak tam kolega pisał, nie wiem po co, ale musisz wrzucic jakąkolwiek płytę z mapą od navi do radia zeby zmeniło język, U mnie było kilka płyt a i tak nigdy ich nie użyję także mogę jedną puścić w obieg dla dobra naszej społeczności :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu. pisz na pv jak bedziesz, tzn ja mieszkam w Mońkach ostatnio, w białym studiowałem a teraz szukam pracy, szukam tez w wawie, takze moze i w warszawie za jakis czas bede mógl Ci ją dac, nie wiem gdzie mnie zaniesie :

A jak nie bedzie nam po drodze to wyślę Ci jedą za koszty wysyłki, pozdrawiam

mały off top zrobilismy Ci kolego iDybek :)

nic nie szkodzi :P nawigacje mam też w telefonie a więc przeżyję :) zmieniłeś język na angielski ale jak? podziel się ze mną :D

dokładnie tak jak tam kolega pisał, nie wiem po co, ale musisz wrzucic jakąkolwiek płytę z mapą od navi do radia zeby zmeniło język, U mnie było kilka płyt a i tak nigdy ich nie użyję także mogę jedną puścić w obieg dla dobra naszej społeczności :naughty:

Odezwę się do Ciebie na PW w sprawie tej płyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :P Prześlesz mi później tą płytę :P Dogadamy się na PW ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu. pisz na pv jak bedziesz, tzn ja mieszkam w Mońkach ostatnio, w białym studiowałem a teraz szukam pracy, szukam tez w wawie, takze moze i w warszawie za jakis czas bede mógl Ci ją dac, nie wiem gdzie mnie zaniesie :

A jak nie bedzie nam po drodze to wyślę Ci jedą za koszty wysyłki, pozdrawiam

mały off top zrobilismy Ci kolego iDybek :)

nic nie szkodzi :P nawigacje mam też w telefonie a więc przeżyję :) zmieniłeś język na angielski ale jak? podziel się ze mną :D

dokładnie tak jak tam kolega pisał, nie wiem po co, ale musisz wrzucic jakąkolwiek płytę z mapą od navi do radia zeby zmeniło język, U mnie było kilka płyt a i tak nigdy ich nie użyję także mogę jedną puścić w obieg dla dobra naszej społeczności :naughty:

aha ja mam 1 niby od nawigacji ale jeszcze nie testowałem dzięki za pomoc :) niby na allegro koleś ma za 65 zł ale szkoda kasy tracić myślę że jak język przestawię na ang to opanuję radio :)

Edytowane przez iDybeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Panowie moze wiecie jak wyklikać żeby nie było takiego pojedyńczego dźwięku w głośnikach jak mam sparowany telefon z radiem i zbliżam się do samochodu, albo wysiadam? Taki pojedynczy, głośny, denerwujący dźwięk za każdym razem jak telefon wchodzi w zasięg bluetooth samochodu i z niego wychdzi, niby szczegół ale drażni :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam bt, wiec nie pomogę.

Natomiast mam pytanie, czy da się ręcznie nadawać nazwy stacjom radiowym, bo mi czesto przy zapisywaniu zapamiętuje się pierwszy wyraz nazwy i w wielu przypadkach jest to "radio", co jest mało satysfakcjonujace.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, bo ja tak kiedyś przez przypadek zrobiłem. Przy RMF FM po dodawałem jakieś gwiazdki i litery i nie wiedziałem jak je usunąć, więc zrobiłem reset radia.

Co do dźwięku z bluetooth to nie wiem, bo ja dopiero bluetooth zakładam :_)

rawa92, wiesz może jaki masz moduł bluetooth? Bo chcę wiedzieć jakie opcje są dostepne w bnsie przez bluetooth. Np. masz książkę telefoniczną? Jak możesz wykonać połączenie z samochodu? Jakoś na fisie Ci się kontakty przewijają?

Edytowane przez Tweak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Panowie moze wiecie jak wyklikać żeby nie było takiego pojedyńczego dźwięku w głośnikach jak mam sparowany telefon z radiem i zbliżam się do samochodu, albo wysiadam? Taki pojedynczy, głośny, denerwujący dźwięk za każdym razem jak telefon wchodzi w zasięg bluetooth samochodu i z niego wychdzi, niby szczegół ale drażni :facepalm:

Nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się, że po podpięciu vcds-a można w opcjach znaleźć wyłączenie tego dźwięku.

Pliki mp3 odtwarza bez problemów po nagraniu obrazu iso na płytkę CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, bo ja tak kiedyś przez przypadek zrobiłem. Przy RMF FM po dodawałem jakieś gwiazdki i litery i nie wiedziałem jak je usunąć, więc zrobiłem reset radia.

Co do dźwięku z bluetooth to nie wiem, bo ja dopiero bluetooth zakładam :_)

rawa92, wiesz może jaki masz moduł bluetooth? Bo chcę wiedzieć jakie opcje są dostepne w bnsie przez bluetooth. Np. masz książkę telefoniczną? Jak możesz wykonać połączenie z samochodu? Jakoś na fisie Ci się kontakty przewijają?

Mogę jutro zajrzeć czy tam są jakieś symbole. Tak, jak klikam w radiu tel, to mogę wybrać numer ręcznie, albo przewijać dużym pokrętłem: nieodebrane/ odebrane/ wkonane/ książke i to wszystko się wyświetla na wywietlaczu radia, a na fisie wyświetla się dopiero nazwsko jak ktoś do Ciebie dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie też wyświetla się książka telefoniczna gdy chcesz wybrać numer i dzwonić, z tym że teraz mam w niektórych kontaktach krzaczki zamiast polskich liter od czasu gdy mam nokię na windows phone, na starej E52 było elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...