Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glosniki przednich dzrwi


Lysy2407

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.jak w temacie problem dotyczy glosnikow w przednich drzwiach, sa do wyminy.I tu moje pytania :czy podejda do drzwi glosniki z a4 b6?szukalem po roznych forach ale nic konkretnego nie moge znalezc.Ewentualnie czy jest opcja przelozyc z tylnej polki do drzwi?Jesli moje pytanie zasmieca forum lub juz wczesniej taki watek juz sie przewinal z gory przepraszam...i dziekuje za wszystkie odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W półce są całkiem inne głośniki. W a4 b5 z przodu są małe 13cm pukawki które kupisz kpl używki za 50zł ;) W a4 b6 zapewne są już głośniki 165mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mysle troche poprawic audio przy okazji...a nigdzie nie moge znalezc zwymiarowanego rysunku tycz glosnikow z b6:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu w A4 B5 masz głośniki 10 cm.

Jak chcesz zasadniczo poprawić audio w B5 to bez rezania się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wiem...czytalem juz troche na ten temat...ichyba tak trzeba bedzie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica montażowa wynosi 13cm, a co do samej membramy głośnika, to w miejscu jej zawieszenia średnica wynosi 10cm, także naprawdę niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest do d*py. Montaż oryginalnie na 3 śruby, miejsca mało, bez rzeźby nawet 13cm nie wsadisz. A skoro już rzeźbisz to wsadzanie 13cm jest bez sensu, lepiej zrobić kickpanel i wsadzić 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega napisał.

16 to jedyna sensowna opcja. Jednak ja wyrezałem i wsadziłem 16, zabudowałem to wszystko i ... szału nie ma. Nie wiem co nie tak mam. Może radio muszę zmienić?

Lepiej chyba wsadzić oryginały używane z przodu i dorzucić w bagażnik(boczek) suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jednak ja wyrezałem i wsadziłem 16, zabudowałem to wszystko i ... szału nie ma.
witam, a co to za glosniki wstawiles?drzwi wygłuszałeś? zasilanie od radia (jakie radio?)czy od wzmaka(jaki wzmak?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega napisał.

16 to jedyna sensowna opcja. Jednak ja wyrezałem i wsadziłem 16, zabudowałem to wszystko i ... szału nie ma. Nie wiem co nie tak mam. Może radio muszę zmienić?

Lepiej chyba wsadzić oryginały używane z przodu i dorzucić w bagażnik(boczek) suba.

To opisz dokładnie jak to zrobiłeś, bo furtki w A4 sa bardzo wymagające i żeby to zrobić dobrze i miało to sens to trzeba się naprawdę dobrze napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam az bedzie ladna pogoda i troche dnia przybedzie (nie dysponuje garazem) i zabieram sie za to...rozebrac, zobaczyc na wlasne oczy...chcial bym zeby lepiej gralo a zarazem zostawic orginalna tapicerke ale zdaje sobie sprawe ze bedzie to ciezko pogodzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. Ja mam u siebie audi concert z bose. Z przodu od pasazera glosnik pierdzi :/. chce od razu 2 wymienic. czy tam tez sa 13 cm ? czy z bose sa juz 16 cm ? No i chce wywalic to radio i wsadzic jakies sony 4x55 W zeby wszystko lepiej gralo.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wstawić zdjęcia jak to wygląda z głośnikiem 16? Kupiłem głośniki PB niedługo bd rezac, wzorując sie tym wątkiem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic923483.html, a może ktoś kombinował już wzorując sie tym tematem? Bardzo bym prosił o jakąś fotke może ktoś coś ma, głownie chodzi mi o to czy było coś kombinowane przy boczku czy nie.

Dodatkowo potrzebuje pomocy odonosnie jaki wzmacniacz pod te głośniki tzn ile musi mieć na kanał tzn głośnik ma chyba 70wat w rms i ile musi mu dać wzmacniacz?, 50-70?

A co jeśli chce dodatkowo zakupić coś typu: http://allegro.pl/skrzynia-basowa-helix-b-12w-1200w-mdf-i4782694210.html jaki wzmak potrzebuje żeby napedzić przód plus soobwoofer?

I ostatnie pytanie lepiej 2 wzmaki oddzielnie przod-tyl, czy wszystko z jednego?. Z góry dzieki za cierpliwość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam u siebie audi concert z bose

No i chce wywalic to radio i wsadzic jakies sony 4x55 W zeby wszystko lepiej gralo

To nie wiem czy poprawisz bo w BOSE radio wysyła jedynie sygnał na tył do wzmacniacza i z tamtąd waraca sygnał na głośniki więc czy sygnał wysyła Concert czy Sonka to jeden pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę po komentarzach że nie wszyscy rozumieją po co jest głośnik tzw kick (w tym wypadku 16cm) a po co subwoofer.

W skrócie subwoofer odpowiada za uzupełnienie najniższych rejestrów a nie za "granie" dlatego nie ma mowy zastępowaniu głośnika średnio-tonowego jakim jest kick subwooferem.

Co więcej da się zbudować poprawnie grający system oparty na maksymalnie 16cm głośnikach i bez subwoofera, ale nie da się tego zrobić w drugą stronę. Dlaczego? Ponieważ każdy z głośników odpowiada za inną część pasma, a co więcej im wyżej tym większy wpływ na scenę ma danych głośnik (niskie częstotliwości nie przenoszą stereo dlatego subwoofer zazwyczaj jest jeden)

Dlatego nie kombinować z subami, zrobić najpierw poprawnie grający przód - kick + tweeter w słupek a dopiero potem szukać czego brakuje i ewentualnie dokładać suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak te wygluszenie to był klucz do sukcesu, gra jak z subem :D, ale i tak dołożyłem powerbass s12 i dopełnia braki :), jesli ktoś sie zastanawia to polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zobaczcie na tej stronie fejsa moja a4b5 bedzie tam krotki opisik ,to jak jest wygłuszone i jak to wyglada:-)https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153062279754054.1073741894.329588029053&type=1

Edytowane przez nina_chudu4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wycinałem blaszki zrobiłem taką siatkę z nich i położyłem na nie mate dekarską jak na amatorskie i tanie zastosowania gra przekozak warto mowie Ci :), najgorzej mi szło zamocowanie panelu ale jak to zrobiłem to już z górki :), na to co kolega wyżej napisał nie porwałbym się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...