Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie rozmiar opony na oryginale felgi 17 s-line 7,5 cala


marcinbie

Rekomendowane odpowiedzi

Adrian A 4 dzięki, ja mam zawias 1BE więc będzie lalka :wink:

Fido no naj niższe to one nie są aczkolwiek też nieżle wyglądają w aucie ale pójde raczej w 225

no problemo :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na naciąg opony - zgoda, ale będą to bardzo małe różnice.

Nie wiem czy wyłapałbyś różnicę, gdyby postawić dwa auta z identycznymi zawieszeniami, felgami i jeden na oponach 215/45/r17 a drugi 225/45/r17 :wink:

Doczytałem jedną rzecz i muszę przyznać że dałem ciała w jednej kwestii - wysokość profilu jest zależna od szerokości opony.

Jednak w tym przypadku (215/45/r17 vs 225/45/r17) różnice nieznaczne - 4,5 mm na profil, 9 mm na całe koło dla średnicy zewnętrznej. +, - coś wynikającego z mniejszego/większego naciagu opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na 45 najlepsza jest 235, a jak chcesz mieć większy profil to koledzy polecają 215/50. Osobiście jeżdżę na 235/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlatego na 45 najlepsza jest 235

Ja bym tak nieuogólniał. Przy mocniejszym aucie i równych drogach to można tak powiedzieć i tyle. Jeźdząc po polskich drogach niezamocnym autem bym tak nie powiedział. + i - poszczególnych szerokości już się w wątku przewineły, niech każdy wybierze na czym mu zależy i z czym może się pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wkońcu 225/45. Na feldze wygląda świetnie. Wiadomo troszę komfort się pogorszył ale ogólnie spoko. Tylko wczoraj jechał drogą taka z koleinami i powiem że ciekawie nie było . Napewno kwestia przezwyczajenia ale kierownica ciągnie strasznie gdzie jada na 15 ta samą droga było to nie odczuwalne. Zobaczymy jeszcze jak spalanie. Założyłem komplet Bridgeston Potenza RE050 . Teraz zastanawiam się czy nie lepiej było by na 215/45 albo 205/50 może ma ktoś zdjęcie jak wygląda felaga 7,5 cala na takich oponach . I może jakieś doświadczenia co do tych dwóch mniejszych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 215/45 i nie 205/50

Jak już to 215/50

No to polecę 215/50/17 bo to idealny zamiennik 235/45/17

Plusy

+lepsze prowadzenie

+mniejsze myszkowanie na koleinach

+Większy komfort na kiepskich drogach

+bardzo małe przekłamanie na liczniku ( przy 140 GPS pokazuje u mnie 137 km/h)

Minusy

- ten rozmiar stosunkowo drogi

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły jednak 235 45 R 17. jak narazie jest fajne, wiadomo na koleinach autko trochę myszkuje ale w normie, dynamika bardzo bardzo nie znacznie słabsza, ale wygląd jest na duży plus i prowadzenie jak przyklejony. :banan: Po przejechaniu 500 km jak naj bardziej na PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, dziś założyłem letnie opony, okazało się że są na maxa wyząbkowane.

Teraz mam opony w rozmiarze 235/45 R17, ale chce założyć 225/45. Czy oprócz przekłamania prędkości mogą być jeszcze jakieś problemy?

Znalazłem takie dunlopy: http://allegro.pl/4-x-opony-dunlop-sport-maxx-rt-225-45r17-2015-rok-i5210254127.html

Będą ok? Czy coś lepszego znajdę w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze - Dunlopy mają opinię opon, które mega szybko się ścierają, wystarczy poczytać wypowiedzi innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że są ciche i ogólnie miały dobre opinie, nie wiem co to znaczy że mega szybko się ścierają? Na jeden sezon wystarczą przy jeździe głównie po mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, polecałbym poczytać wątek o oponach (nie całość oczywiście, bo trzeba z 2 dni na to, ale z 10 ostatnich stron):

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/3552-opony-letnie-jakie-polecacie/page-159

pojawiały się opinie użytkowników, tak jak pisze Damian, o szybkim zużywaniu się opon. Mój ojciec miał także Dunlop-y i także zauważył dość szybkie zużycie (widocznie inna mieszanka, zużycie, zależnie oczywiście jak kto jeździ jest niekiedy nawet 2x szybsze). Generalnie poza tym oponka jest super, wiele osób chwali za cisze, dobry wygląd, niezłe właściwości trakcyjne, ok zużycie paliwa.

Osobiście nie miałem takiej opony, ze swojej strony polecałbym Barum-y. Tańsze, generalnie opony nie-premium, więc niektórzy nawet na nie nie spojrzą, ale zgodnie z wypowiedziami paru posiadaczy, moją własną i na podstawie testów oponiarskich mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzięki wielkie za odpowiedź, może faktycznie zastanowię się nad Barumami, zaoszczędziłbym trochę pieniędzy. Muszę poczytać dokładniej wątek o oponach, co prawda trochę stron do przejrzenia i zrobi mi się całkiem mętlik w głowie no ale trzeba poczytać opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Tak jak pisałem, przeczytaj ostatnie 10-15 stron, nie ma co czytać o oponach co kto pisał w 2007 roku ... Poczytaj też coś więcej o Barumach. W 2013 i 2014 te opony były na prawdę super jakościowo, mam nadzieję że nic się nie zmieniło w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam teraz użytkowników opon 235/45R17 i 225/45R17 jaka jeśt różnica w jeżdzie? jakie są wasze odczucia?

Kolego jam mam od tygodnia 235/45/17 wcześniej miałem seryjne 15" odczucia są takie że jest poprostu twadszy i troche ucieka w koleiny ale generalnie myslałem że będzie gorzej,zawieszenie mam fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co szerokość opony ma do wysokości profilu?

A no ma.

Bo przy tym samym profilu i różnej szerokości będą różnice w wysokości opony.

Mowa tu o wspomnianym 45

Dokładnie, przecież wysokość profilu to % z szerokosci opony. Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fugi, dobrze piszesz, ale dzień po tym poście doczytałem i napisałem że się myliłem.

Temat dawno wyjaśniony

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fugi, dobrze piszesz, ale dzień po tym poście doczytałem i napisałem że się myliłem.

Temat dawno wyjaśniony

Odświeżyłem kotleta. Sorki.

Do kolegi który zastanawia sie nad Barumami, to jak najbardziej polecam. Zaoszczędzisz trochę kasy, a powinieneś być zadowolony. Ja jeżdżę na rozmiarze 225/45 17" Felga 7.5. Ciekawi mnie jakie macie przełamania na takim rozmiarze. U mnie to od 2 do 5km/h wzgledem GPSa.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,

Hm, te 2-5km/h dla jakiej prędkości? Bo to też istotne ;) też miałem takie opony w identycznym rozmiarze i sprawdzałem względem GPS.

U mnie przy 140km/h było 7-8km/h przekłamania. na 225/45/R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 120. Sprawdzę kiedyś po kolei do 200 i tu napiszę.W każdym razie różnica jak dla mnie nie duża(do 100km/h bardzo mała), a jeździ sie dobrze na 225/45.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...