Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak sygnalu wylaczenia swiatel i rezerwy paliwa w b7


damian19886

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mialem w b6 dzwiek ktory dawal znac o nie wylaczonych swiatlach lub gdy sie wlaczala rezerwa paliwa.Teraz w b7 to nie dziala nie ma zadnego sygnalu czy tak ma byc? ewentualnie gdzie ten glosniczek moze sie znajdowac bo mysle ze poprzedni wlasciciel go odlaczyl lub jest gdzies przerwa choc bledow nie ma zadnych na vcds.Czy ktos moze mi doradzic rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jest z tyłu licznika, więc może w B7 też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % padł głośniczek w liczniku. Temat był nie raz opisywany , znajdziesz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem ze słuchawki telefonicznej, na wielkość jest prawie taki sam jak oryginalny:) Mieści sie idelanie w tylej obudowie licznika, może minimalnie ciszej chodzi ale przynajmniej o swiatłach nie zapominam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma mozliwosci w ASO kupic? A moze ktorys z kabelkow nie laczy?

U mnie ostatnio narzeczona zapomniala wylaczyc i rano byla przykra niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO nie wiem. Na aledrogo widzialem po 50 złociszy. Tam nie ma kabelków, głosnik jest przylutowany na 4 nożkach do płytki, no i plus i minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak samo trzeba przylutowac? czy przykleic go na kleju i przylutowac 2 kabelki? aha a jak bedzie mniejsze o 5 mm to tez bedzie dobry?

Edytowane przez damian19886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nowy głosniczek dałem do otworu w tylnej obudowie licznika, osadziłem go na kleju, trzyma jak tralala:) musisz dolutować 2 kabelki od nowego do starego głosniczka. Nie wiem czy biegunowsc ma jakieś znaczenie, u mnie działał i tak i tak, ale podłączyłem tak jak ma być:) Rozebranie i przylutowanie licznika to jakies max 30 min, najgorzej jest wyciągnąć licznik tak żeby nie zarysować górnej obudowy kierowniczej :decayed: ale pomału z głowa i wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik juz raz wyciagalem w b6 takze dam rade.Czyli stary glosniczek zostawiles? jak bedzie ciut mniejszy glosniczek to nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zostawilem dolutowalem do niego tylko 2 kabelki i tyle, nie widze potrzeby wylutowywania starekgo;) mysle ze jak bd troszke mniejszy to nic sie nie stanie tylko zeby za cichy nie byl;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się dotrzeć do ori buzzera i jego specyfikacji:

https://www.buerklin.com/en/catalog/Miniature-speakers-type-Digisound-FE36100PC-W-FR3-MG3-HT-M647300.html

z ważniejszych informacji:

100om

ok 80dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...