Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrobotanie na luzie


koob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A4 B8 CAGC z przebiegiem 190k.

Jak silnik jest rozgrzany to słychać chrobotanie/tłuczenie przy otwartych drzwiach z siedzenia kierowcy. Po wciśnięciu sprzęgła chrobotanie ustaje. Na zimnym silniku cicho.

Tutaj nagranie audio http://vocaroo.com/i/s0ZnKi2jpZt3

Najlepiej słychać od 13 sekundy, jak wcisne sprzęgło to przestaje.

Proszę o pomoc i diagnoze czy to dwumas czy coś innego, bo testowałem na 5 biegu od 1000 obrotów i nic się nie dzieje. Budą też nie telepie przy gaszeniu/odpalaniu.

Edytowane przez koob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie słychać kończącą się dwumasę...

Coś podobnego w golfie

i coś podobnego tyle że w BMW i chyba stukot podobny..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj kaskę na 2masę. Mam podobny przebieg i podobne odgłosy. Fachman stwierdzil że 2masa zaczyna siadać. Może zrobie jeszcze z 5 tyś km a może 15 ale raczej mniej jak wiecej i 2masa do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj kaskę na 2masę. Mam podobny przebieg i podobne odgłosy. Fachman stwierdzil że 2masa zaczyna siadać. Może zrobie jeszcze z 5 tyś km a może 15 ale raczej mniej jak wiecej i 2masa do wymiany.

Też chrobocze tylko jak rozgrzany? Na zimnym mam cisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc zbieg okolicznosci z tym chrobotaniem na zimnym u mnie byle czesciej na cieplym a jak wcisniesz sprzeglo i jest cisza to dwumas do wymiany a dlaczego sie tak dzieje ze jak wcisniesz sprzeglo i jest cisza powinienes sie domyslic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator łożysko ,łożysko napinacza od tego bym zaczął


tu masz coś podobnego

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/298332-zimny-silnik-dziwne-dzwieki-wideo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jak by sciagnoł pasek wielorowkowy i zobaczył czy w tedy tez wystepuje to chorbotanie? Bo jezeli ten dzwiek pochodzi z łozyska alternatora lub rolki napinacza to pewnie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator łożysko ,łożysko napinacza od tego bym zaczął

tu masz coś podobnego

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/298332-zimny-silnik-dziwne-dzwieki-wideo/

Koob pisze na że po wciśnięciu sprzęgła przestaje więc jak wyjaśnisz powiązanie z łożyskiem alternatora czy napinacz do tych hałasów ??

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze RALF76, chrobotanie ustaje po wciśnięciu sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie na innych forach bo ludzie tez mieli takie problem i wymiana sprzegła i dwumasu nie pomogła.

Zobaczcie co na ten temat pisza:

" To chrobotanie w skrzyni ( szczególnie słyszalne gdy skrzynia sie rozgrzeje i olej stanie się rzadszy ) wystepuje też u mnie i z tego co się orientowałem to jakś wada tych skrzyń i wysiadają jakieś łożyska w skrzyni biegów icon_mutny.gif Na 100 % nie jest to łozysko wyciskowe sprzęgła. Jak zacznie Ci chrobotać chwyć drążek zmiany biegów i bez wciskanie sprzegła lekko go popchnij jakbyś chciał włączyć bieg i zobaczysz że luz się skasuje i też przestanie chrobotac "

Moze to jest przyczyna!?

Edytowane przez łukaszenko258
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie na innych forach bo ludzie tez mieli takie problem i wymiana sprzegła i dwumasu nie pomogła.

Zobaczcie co na ten temat pisza:

" To chrobotanie w skrzyni ( szczególnie słyszalne gdy skrzynia sie rozgrzeje i olej stanie się rzadszy ) wystepuje też u mnie i z tego co się orientowałem to jakś wada tych skrzyń i wysiadają jakieś łożyska w skrzyni biegów icon_mutny.gif Na 100 % nie jest to łozysko wyciskowe sprzęgła. Jak zacznie Ci chrobotać chwyć drążek zmiany biegów i bez wciskanie sprzegła lekko go popchnij jakbyś chciał włączyć bieg i zobaczysz że luz się skasuje i też przestanie chrobotac "

Moze to jest przyczyna!?

To jest o leonie w benzynie jak dobrze znalazłem temat. Tam skrzynia jest chyba jednak inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, ale zawsze mozna sprawdzic niz wymieniac nie potrzebnie dwumas. Bo wymienisz i okaze sie ze problem nie zniknął i szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest o leonie w benzynie jak dobrze znalazłem temat.
I o skrzyni M32 z Opla /Fiata. :D Ten sposób dość dokładnie jest w stanie określić czy skrzynia do remontu czy na śmietnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator łożysko ,łożysko napinacza od tego bym zaczął

tu masz coś podobnego

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/298332-zimny-silnik-dziwne-dzwieki-wideo/

Koob pisze na że po wciśnięciu sprzęgła przestaje więc jak wyjaśnisz powiązanie z łożyskiem alternatora czy napinacz do tych hałasów ??

nie koniecznie silnik jest trochę obciążony sprzegłem i właśnie niekiedy po wcisnięciu sprzęgła przestaje gruchotać łożysko bo już tego obicążenia silnik nie ma

Jeszcze sprawdził bym przy włączonej klimie

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator łożysko ,łożysko napinacza od tego bym zaczął

tu masz coś podobnego

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/298332-zimny-silnik-dziwne-dzwieki-wideo/

Koob pisze na że po wciśnięciu sprzęgła przestaje więc jak wyjaśnisz powiązanie z łożyskiem alternatora czy napinacz do tych hałasów ??

nie koniecznie silnik jest trochę obciążony sprzegłem i właśnie niekiedy po wcisnięciu sprzęgła przestaje gruchotać łożysko bo już tego obicążenia silnik nie ma

Jeszcze sprawdził bym przy włączonej klimie

Jak dobije jedynke bez sprzęgła to chrobotanie ustaje. Więc wygląda na to, że to będzie jakieś łożysko w skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innych forach i podobny problem wystapił i ludzie zmieniali dwumas i nie pomagało a okazało sie ze to było łozysko w skrzyni. Tak zebym ja bym na Twoim miejsciu wymienił łozysko w skrzyni i cieszył sie jazda ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innych forach i podobny problem wystapił i ludzie zmieniali dwumas i nie pomagało a okazało sie ze to było łozysko w skrzyni. Tak zebym ja bym na Twoim miejsciu wymienił łozysko w skrzyni i cieszył sie jazda ;)

pozdrawiam

Dodam jeszcze, że ten odgłos dochodzi z końca skrzyni. Więc wyglądałoby na to, że jednak jakieś łożysko. Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem co na filmiku z golfem. U mnie jest 2.0tdi i skrzynia multitronic, dwumasa wymieniona a hałas dalej występuje, hajs w błoto.. :facepalm:

Czy rzeczywiście może to być skrzynia? Miał już ktoś ten problem przy multi? Jaki może być koszt wymiany? Zaczynam się zastanawiać czy nie wstawić manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...