Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie z okolicy kompresora po włączeniu klimatyzacji


RafalTraw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W Audi A4 B5 1.9TDI (97r) po włączeniu klimatyzacji słychać bardzo dziwny dźwiek który dobiego z okolicy kompresora. Jest to dzwięk podobny do stukania plastiku o plastik (wydaje mi się że terkotanie jest tutaj odpowiednim określeniem). W klimatyzacji został sprawdzony i uzupełniony czynnik. Klimatyzacja chłodzi i gry jest wyłączona żaden dzwięk się z kopmresora nie wydobywa.

Po włączeniu chwilę klimatyzacja chodzi normlanie a po jakimś czasie (czas jaki upływa od włączenia klimatyzacji do powstania hałasu bywa róźny) zaczyna terkotać. Wyłączenie klimatyzacji natychmiastowo wycisza ten hałas. Po ponownym włączeniu sytuacja się powtarza.

Niestety jak pojechałem do serwisu klimatyzcji to na złość nie chciała zacząć terkotać i serwis stwierdził że wszystko jest ok :)

Proszę o pomoc. Co może byc przyczyną takiej pracy klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia łożysko sprężarki.

Rozumiem, że chodzi o łożyska wewnątrz sprężarki. Sprężarka nie hałasuje gdy jest wyłączona więc łożysko koła pasowego powinno być OK.

Jest możliwość sprawdzenia łożysk wewnątrz sprężarki czy pozostaje jedynie demontaż sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest też tak jak odpale sprężarke to strasznie coś w niej stuka jak by metal o metal i cichnie co jest z nią????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia łożysko sprężarki.

Rozumiem, że chodzi o łożyska wewnątrz sprężarki. Sprężarka nie hałasuje gdy jest wyłączona więc łożysko koła pasowego powinno być OK.

Jest możliwość sprawdzenia łożysk wewnątrz sprężarki czy pozostaje jedynie demontaż sprężarki?

Witam. Czy udało Ci się naprawić terkotanie?

Też to samo przerabiam - takie terkotanie - proszę o info. Jeżeli to jest te łożysko to proszę o info o ewentualnych kosztach jakie trzeba ponieść.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest też tak jak odpale sprężarke to strasznie coś w niej stuka jak by metal o metal i cichnie co jest z nią????

sprawdź najpierw czy tarczka sprzęgła nie lata na boki , jeżeli nie lata, to dobrze by było zwalić pasek i pokręcić kołem pasowym czy nie słychać jakiś dziwnych dzwieków .... czasami łożysko na kole pasowym odzywa się dopiero jak załaczysz klimę i tym samym zwiększasz obciążenie na koło pasowe.... Jezeli tu bedzie oki to niestety ,ale coś w środku sprężarki się dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sprawdź najpierw czy tarczka sprzęgła nie lata na boki , jeżeli nie lata, to dobrze by było zwalić pasek i pokręcić kołem pasowym czy nie słychać jakiś dziwnych dzwieków .... czasami łożysko na kole pasowym odzywa się dopiero jak załaczysz klimę i tym samym zwiększasz obciążenie na koło pasowe.... Jezeli tu bedzie oki to niestety ,ale coś w środku sprężarki się dzieje .

u mnie jest podobny przypadek :kwasny: , jak załączę klimę to słychać takie chrupanie i jak zrzuciłem pasek to koło po którym śmiga lekko się kreci i kręci a środek jak zacznę kręcić ręką to z oporem i chrupie:( :huh:.

Jakieś sugestie może to być wina łożyska, że pod obciążeniem zaciera się? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw czy tarczka sprzęgła nie lata na boki , jeżeli nie lata, to dobrze by było zwalić pasek i pokręcić kołem pasowym czy nie słychać jakiś dziwnych dzwieków .... czasami łożysko na kole pasowym odzywa się dopiero jak załaczysz klimę i tym samym zwiększasz obciążenie na koło pasowe.... Jezeli tu bedzie oki to niestety ,ale coś w środku sprężarki się dzieje .

u mnie jest podobny przypadek :kwasny: , jak załączę klimę to słychać takie chrupanie i jak zrzuciłem pasek to koło po którym śmiga lekko się kreci i kręci a środek jak zacznę kręcić ręką to z oporem i chrupie:( :huh:.

Jakieś sugestie może to być wina łożyska, że pod obciążeniem zaciera się? :angry:

Wygląda , że sie powoli zaciera.... mozę być łożysko igiełkowe w środku albo cylindry z tłokami .... lepiej teraz szybko reagować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wygląda , że sie powoli zaciera.... mozę być łożysko igiełkowe w środku albo cylindry z tłokami .... lepiej teraz szybko reagować ...

a wiesz kolego czy to takie łożysko podchodzi bo trochę wnikałem i chyba o takie biega:

http://allegro.pl/lozysko-sprezarki-klimatyzacji-35x55x20-nsk-i5340203656.html

:huh: ?

a możesz coś więcej na temat tych cylindrów i tłoków co się z nimi może dziać? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda , że sie powoli zaciera.... mozę być łożysko igiełkowe w środku albo cylindry z tłokami .... lepiej teraz szybko reagować ...

a wiesz kolego czy to takie łożysko podchodzi bo trochę wnikałem i chyba o takie biega:

http://allegro.pl/lozysko-sprezarki-klimatyzacji-35x55x20-nsk-i5340203656.html

:huh: ?

a możesz coś więcej na temat tych cylindrów i tłoków co się z nimi może dziać? :hi:

To jest łożysko koła pasowego.... ale jak pisałeś te koło kręci się lekko wiec to odpada.... a co do tłoków to stają dęba w cylindrach... nie zależnie która wewnętrzna czesc sprężarki nawla to na bank wysyła już swoje opiłki z olejem i gazem po całym układzie .... a tego lepiej uniknąć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dzieki za info:):) moja się zaciera jak nic, bo sprawdzałem już w kilu autach i tam bez oporu śmiga a u mnie chrupie i ciężko się kręci... zostaje tylko regeneracja chyba... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, po rozebraniu sprężarki okazało się że to oporowe łożysko igiełkowe się rozleciało wiec kupiłem takie ( dobrali mi w sklepie) i po problemie, mam nadzieję ze jeszcze trochę popracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, po rozebraniu sprężarki okazało się że to oporowe łożysko igiełkowe się rozleciało wiec kupiłem takie ( dobrali mi w sklepie) i po problemie, mam nadzieję ze jeszcze trochę popracuje ;)

kolego a możesz podesłać foto z neta jak wygląda to łożysko, i czy sam to zmieniałeś? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...