Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A6 avant 2.0TDI NL /turbo CAHA/drugi intercooler/ 200KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam.Na forum jestem już jakiś czas ale jakoś nigdy nie zakładałem tematu ze swoim autem.
Ze względu na kilka modyfikacji jakie auto niedawno przeszło i pewnie jeszcze kilka przejdzie postanowiłem zrobić własny temat.
A wiec do rzeczy.Auto mam już kilka dobrych lat.Przejechałem nim około 70tyś.
Niedawno coś wpadło do silnika(sprawa z archiwum X) trzeba było zrobić swapa.
Kupiłem silnik BKD z Jetty 2009r i stary wyleciał.Podczas wymiany silnika wyszło że i turbo trzeba wymienić na nowe.
Kupiłem CAHA wraz z kolektorem i wypruty pdf z flanszą pod CAHA(tu podziękowania dla peter22)
Wczoraj poskładane wszystko do kupy i dzisiaj pierwsze 50km na nowej suszarce.
Mimo że auto jeszcze nie strojone to od razu lepiej ciągnie,silnik jakby ożył z martwych :banan::banan::banan:
Wcześniej miałem już kilka samochodów z grupy AUDI - A3 1.8T ,sportbacka 2.0TDI i A4 1.9TDI 130KM
Ale najpierw fotka starej A4 bo w sumie jesteśmy na forum A4 ;-)
9fba96095df44b49med.jpg
A teraz kilka słów o A6.
A6 avant z 2006r.
2.0TDI 140KM kupiona z udokumentowanym NAP przebiegiem 250tyś
6 biegowa skrzynia biegów
bixenon z samopoziomem
spryskiwacze lamp
ledy przód i tył
parktronic tył i przód z wizualizacją
coming-leaving home
pakiet ambiente lighting z ledami pod nogami i w boczkach
lusterka zewnętrzne z podświetlaniem led
koła 18 cali
ogumienie continental sportcontact 3 245/40/18
skórzana tapicerka z welurowymi siedziskami
siedzenia z możliwością pompowania odcinka lędźwiowego
multifunkcyjna kierownica
nawigacja
bluetooth
zmieniarka na 6 CD
Przez te kilka lat parę rzeczy się wyrzezało.Zresztą wszystko jest na foto.
Zaraz po zakupie.

13d7c33cf9d2a500med.jpg
7261b2c7e26e48ddm.jpg
307b93c20ab5a1d2m.jpg
5ac5cb4cf9c90181m.jpg
e6a897dcdce55debm.jpg
f40639594a2c0ec6m.jpg
0451631568f78653m.jpg

I po kilku modach.

-nowe koła Rotor

-ledy S6

-grill S6

-przyciemnione szyby

-lotka S-line

-końcówki wydechu S-line

-podświetleni tablicy led

-DVD w zagłówkach

-lewarek S-line

-turbo CAHA 170pk

925f4bdb9c4feb4amed.jpg

219495c96e4d9382med.jpg

3cc0b91ab218d06fmed.jpg

3d685097c69645f9med.jpg

098c2cb44e27a500med.jpg

d99b911eb0d19c5emed.jpg

2394a01eeb0a187emed.jpg

82f60b2b475a0a62med.jpg

312a17f9de53f836med.jpg

16b7a570dff8afeamed.jpg

30bd83aacb895cd3med.jpg

37f3dbc22a8e9139med.jpg

2261f74de23dc06bmed.jpg

Edytowane przez tommy24

Opublikowano

Śliczna kolego bezawaryjności :) jest kox :kox::naughty:

Opublikowano

Super , teraz pozostała do zmiany kierownica żeby pasowała do nowej gałki :o)

Opublikowano

Super się prezentuje po modach. A jak ten silnik 140KM daje rade? Wszyscy mówią że za mały do takiej budy, jak w porównaniu do A4 czuć różnicę że słabiej się zbiera? Sam noszę się z zamianą, 2,7 i 3,0 TDI trochę mnie przerażają kosztami utrzymania, a mi głównie chodzi aby zmienić na coś większego i wygodniejszego? Ewentualnie chip na 170KM i powinno dawać radę

Opublikowano

Silnik jak silnik - masą C6 wcale za dużo od B8 nie odstaje, a jedynie odczucie jest inne, przez wielkość auta , wyciszenie i wygodę podróżowania ;) Rakiety i tak się nie zrobi, a i V6 to nie będzie, ale jeździć jeździ :)

Opublikowano

śliczna jest , sporo modów poszło , bezawaryjnosci

Edytowane przez harry19-19

Opublikowano

Jak sie mądre mody zrobi to bedzie dorównywać osiągami 3.0 . A spalanie mniejsze przy normalnej jeździe i obsługa auta tez tansza

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pozytywne komentarze,fajnie że sie podoba.

Ja wziąłem 2.0TDI głównie ze względu na koszta w NL.

Za 2.0 płacę już ponad 150euro miesięcznie plus 80 euro ubezpieczenia a 3.0 jeszcze droższy plus większe spalanie.

Do 3.0TDI są praktycznie wszystkie w automacie,a ja chciałem w manualu. Jak się tu taki automat rozsypie to koszta są masakryczne.

Więc rozsądek podpowiadał mi 2.0TDI.

Wiadomo rakieta to to nie jest ale dla ''młodego'' ojca rodziny wystarczy.

Różnica pomiędzy A4 a A6 w przyspieszeniu jest znikoma.

Tak jak peter22 pisze po kilku mądrych modach dynamiką dorównuje 3.0TDI.

Teraz szukam jeszcze prawego intercoolera z silnika CAHA,bo u mnie jest tylko lewy.

Ciężko trafić kompletny z wężami,a w aso ceny powalają.

Później pozostanie poskładać i można stroić w PL bo tu to tylko gotowce wgrywają.

Opublikowano

od turbo benzyny jest taki sam IC

Opublikowano
  • Autor

od turbo benzyny jest taki sam IC

Wiem mam numer części. Chodzi o to żeby był komplet z wężami.

Jak zakładałem turbo to podjechałem do aso po wąż turo-intercooler co by pasował pod CAHA,wiesz ile krzyknęli za 30cm gumy ? 210euro :kox:

Opublikowano

to i tak nie dużo bo wąż od turbiny kosztuje w ASO 225 Euro :D mowa o silniku a4 b6 1.9 tdi

Edytowane przez harry19-19

Opublikowano
  • Autor

Następne graty zakupione .

Drugi cooler co by za ciepło nie było w piecu.

30665cf9fe76eddfmed.jpg

Edytowane przez tommy24

Opublikowano
  • Autor

Następne graty zakupione .

30665cf9fe76eddfmed.jpg

Opublikowano

co się stało z silnikiem,ze trzeba było az wymieniac caly

Opublikowano

a sprawdzałeś w jakim stanie jest twój IC na aucie . Wadą fabryczną jest że się rozszczelniają . szkoda że nie poszedłeś w jeden centralny

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Tracer90 cos wpadło do drugiego cylindra i narobiło bałaganu.Zdecydowałem że wymienie silnik zamiast remontować stary.

Peter22 właśnie dzwonilem do tunera co mi go bedzie stroić, i powiedział że na tych dwóch wyjdzie tak samo jak na jednym centralnm a żeźby mniej i koszta mniejsze.
Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.Jak sie uda to w maju strojenie.
Co do szczelności mojego to nie sprawdzałem ale gostek co mi swapa robił mówił że cooler jest OK,poza tym auto fajnie ciągnie więc musi być ok.

I cooler już na miejscu.W sumie filozofii wiele nie ma. Trzeba najpierw pozbyć się tłumika szumów( czy co to tam jest ;-) ) i wieszaka od niego.

ed471104fb608fc7med.jpg

Trzeba założyć wieszak pod nowy cooler i można zaczynać montaż. Rura w wersji 170KM jest trochę inna więc musimy naszą(140KM) trochę przyciąć .Na zdjęciu widać o ile aluminiowa rura jest za długa.

49b9351a531992e0med.jpg

Po obcięciu rury nie ma ona frezowanej końcówki jak w oryginale, więc ja dla pewności dałem dwie opaski żeby sie tam nie rozłączyło.

W sumie na podnośniku było by na pewno prościej ale i bez niego sie da.Ja zrobiłem to w 2 godziny pod domem.

c1041fc52ed1447cmed.jpg

7e337ab7327037a5med.jpg

Teraz jedynie pozostaje strojenie. Termin już umówiony ;-)

Edytowane przez tommy24

Opublikowano

może być tak , że te dwie opaski nie dadzą rady. Trzeba było naspawać brzeg. Trzeba było zainwestować w mocniejsze opaski .

Opublikowano
  • Autor

No tak się akurat składa że nie mam spawarki do aluminium ;-)

Jeśli puści to będę dalej kombinować. Zobaczymy co na to powie tuner.

Opublikowano

Trzeba jeszcze pamiętać o zmianie kratki na tą z otworem......

Do montażu drugiego coolera potrzebny prawy cooler, wieszak do niego i kratka plus dwie opaski...? czy coś jeszcze???

A czy już zauważyłeś jakąś różnice .......

Opublikowano

fmic.pl mają profi opaski,te są słabe i szczerze wolałbym wymienić je bo balbym się w trasę jechać jak Ci wąż spadnie :-/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.