Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak przewieźć 2 rowery autem?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się w kwietniu na tygodniowy urlop nad morze. Chciałbym zabrać ze sobą rowery. Czy jest jakaś opcja aby zamontować na Audi A4 bagażnik rowerowy? Co będzie lepsze - taki na dach czy na hak? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz w dwie osoby, to rozłóż siedzenia tylne, odepnij przednie koła i tak zapakuj rowery ;) Jeśli chcesz bagażnik proponuje na dach, w moim odczuciu bezpieczniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby faktycznie dwa rowery wejść w kombiaka wiec przymierz ...

A pozatym masz dwie opcje przewozu roweru:

1) bagażnik za autem - wchodzi w grę jeśli masz hak - generalnie platformy są od 2-4 rowerów, cena ... 1-1,5 zł za coś dobrego + czasami dorobienie tablicy

2) na dachu, potrzebne belki bazowe na dach - wertuj portale ogłoszeniowe za 200-250 dostaniesz ori Audi i do tego uchyty na rower od 100 do 400zł. (polecam Thule ProRide) wchodzą bez problemu szerokie opony górali, rowerki są na tyle stabilne że można zapomnieć że ma się je na dachu.

nie polecam rozwiązania mocowania rowerów na stelażu powieszonym na tylnej klapie - moim zdaniem bzdura i tyle.

Pierwsze rozwiązanie ma trochę więcej zalet ale jest droższe - mniejsze opory powietrza - spalanie (dyskusyjne kiedy jedziesz do 110 km/h), mniejsza wrażliwość na podmuchy wiatru, łatwy (de)montaż rowerów, niższe auto - wiedziesz na tereny marketów itp,

Drugie rozwiązanie jest też OK - normalny dostęp do bagażnika, w dieslu nie czuć i przy niektórych bagaznikach nie słychac że coś mamy na dachu (należy pilnować się prędkości), możliwość wykorzystania belek do innych celów (coś przewieźć, do boxu, serfingu itp itd.), monteż rowerów nie jest problemem - chyba każdy dźwignie te 12-17 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechaliśmy w dwie osoby w góry. Rozebrane rowery weszły na tylne siedzenie. Nawet nie musiałem składać kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam z rowerami na haku, dwa sezony, trasy nawet po 1000km i daje spoko radę, nie korzystam z bagażnika dachowego, bo mam dosyć niski garaż podziemny a chciałem wjeżdzać z rowerami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...