Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zero mocy 1.9TDI AFN


jaarekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy nazywam się Jarek mam 20 lat mieszkam niedaleko lubina.

Mam pewien problem ze swoim audi.

Samochód jeżdził normalnie zaczeły się kłopoty jakieś tydzień temu.

Jak przyśpieszałem to turbina dmuchała ok 2s przerwa 2s i znowu dmuchała.

Zjechałem do domu odpalam samochód od szczała jadę a tu nic całkowity brak mocy, jakbym jechał maluchem samochód jakoś przyśpieszał do 2tys/obr a jak dalej to już całkowita kaplica. Turbiny wogóle nie słychać prędkość maksymalna ok 120km/h nie mam pojęcia co się dzieje.

Problem jest też taki że to jest audi 80 z silnikiem i kompem z audi a4 b5. I za chiny nie moge znaleść gniazda diagnostycznego. Proszę o podpowiedź co mogę posprawdzać chociaż bo nie wiem, podciśnienie niby jest. Bym był wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam Jarek

Edytowane przez jaarekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz pewnie padł.

Gniazdo diagnostyczne masz w podszybiu pod klapką od bezpieczników. Jest starego typu, czarno-białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma bo kiedyś miałem 1.9tdi 1z w audi 80 to były w podczybiu takie 2 małe kostki biała i czarna. a tu nie ma nic komp jest z audi a4 i nie wiem co robić przepływke odłączyłem zero reakcji ni lepiej ni gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączyłeś przepływomierz i zero reakcji to znaczy, że nie działa on ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na podmiankę z kimś przepływkę to pewnie to .. albo coś z turbiną a zobacz kolego czy nie masz w tylnej popielniczce może tam zamontowali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączyłeś przepływomierz i zero reakcji to znaczy, że nie działa on ;

Ale kiedyś kumpel odłczył mi żebym mu golfa nie dogonił to samochód był słabszy ale krecił się normalnie.

A teraz ledwo co do 2 tys a dalej to już koszmar.

Dodam że silnik to 1.9tdi afn 110km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak czy siak przepływke podmienić jak nie będzie reakcji to masz problemy z turbiną .. i poszukaj tego gniazda do podpinki powinieneś miec w tej popielniczce skoro nie masz z przodu ... oby się skończyło na przepływce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będziesz miał gniazda to musisz je sobie sam zrobić, zajrzeć za schowek pasażera do ECU i popatrzeć jak rozwiązali podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ściągnij wąż od zimnej strony turbo i sprawdź czy czasami turbina się nie zablokowała, oczywiście na wyłączonym motorze :grin:. Miałem taki przypadek, szukałem jak głupi a turbo stało w miejscu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...