Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż rejestratora - jak montujecie ?


jary1982

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Jak najlepiej zamontować rejestrator jazdy żeby kabel nie przeszkadzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o Tym myślę zamierzam poszukać prądu w podsufitce (z żarówek ) i zamontować tam gniazdko USB i tego od góry na usb do kamerki. Taki mam plan jak wykonam to wrzucę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podłączone w schowku. Kabel z wideorej. puszczony w podsufitce w słupku i do schowka. W Schowku mam podłączony adapter na 3 wejscia zapalniczki+ 1 wejscie na usb (na podładowanie smartphona ). Adapter wł. sie po przekreceniu klucza (po zapłonie). Działa super. Nie musze uwazac zeby sie wł albo wył wideorej. robi to automatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wejście USB do Smartphona mam zrobione tutaj Tylko muszę usunąć tą diodę za mocna i nie pasuje

2c9fc543e2108d12med.jpg

A dokładnie jest to coś takiego

bf816_1.jpg

Oczywiście bez tego kołnierza

Edytowane przez GRESTA88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez fajny pomysł ale nie praktyczny jezeli chodzi o podłączenie wideorejestratora poniewaz kabel bedzie na widoku :) i bedzie przeszladzac

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c99184025ebe4af.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój bajer do ładowania Telefonu a do rejestratora planuje zamontować coś takiego w podsufitce tam gdzie są lampki jest tam sporo miejsca. Podłączyć planuje pod zasilanie od lampki do czytania i wypuszczę tylko wtyczkę będzie estetycznie i schowane. Myślę że mniej kombinacji jak ciągnąć przez słupek

HTB1zdqmHXXXXXXzXVXXq6xXFXXXG.jpg?size=6


Widziałem że większość kamerek ma zasilanie z USB krótki kabelek i nic nie będzie widać i na stałe. Moim zdaniem o wiele lepiej jak wiszące kable idące od zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój bajer do ładowania Telefonu a do rejestratora planuje zamontować coś takiego w podsufitce tam gdzie są lampki jest tam sporo miejsca. Podłączyć planuje pod zasilanie od lampki do czytania i wypuszczę tylko wtyczkę będzie estetycznie i schowane. Myślę że mniej kombinacji jak ciągnąć przez słupek

Nie ma duzo pracy przy puszczeniu kabla w słupku. Tylko go tam wepchac. Nie trzeba nic zdjemowac, jedynie to odkrecic pozniej schowek aby zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w słupku tylko się wpycha a w podsufitce ? I o jak grubym kablu mówisz ? A zasilanie masz za schowkiem z czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel jest gruby tak jak np od navi (standard) do podsufitki tez tylko wepchnąłem, chowie sie bardzo fajnie (ja małą łyzeczka wpychalem)

. a zasilanie mam do radia po zaplonie podlaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł muszę sprawdzić, jak da się włożyć taki kabelek jak od navi USB to chyba kupię długi i jakoś go poprowadzę do góry od tego miejsca co mam zamontowane gniazdko USB bo mam u siebie 2 wyjścia jedno zostanie na ładowarkę fona tableta a drugie kamerka gniazdko zapalniczki potrzebne mi do navi często latam w długie trasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowalem bezpośrednio ze świateł w podsufitce tyle ze kamerka jest na 12v. Po włączeniu zapłonu pojawia się napięcie 12.5 do 14v. Po wyłączeniu zapłonu po 1min spada napięcie do 4v i kamerka sama się wyłącza. Ciekawe czy będzie rozladowywac aku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdziłem u mnie w podsufitce ciężko paznokieć włożyć trzeba by odchylać czy to później tak dojdzie jak było. Czym to poważać nie chcę poniszczyć mojego czarnego sufitu :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na kabel i w wolnym czasie to ogarnę mam nadzieje ze 2 metry starczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wideorejestrator-mio-mivue-528-i5194144875.html

mam kamerke tego typu , przewód przeprowadzony w podsufitce poprzez lewy słupek , w miejscu gdzie są bezpieczniki mam zrobione dodatkowe gniazdo zapalniczki i w nie podłączona kamerka, bezpośrednio pod zasilanie nie mogła być ponieważ kamerka ta jest na 5V , oczywiście podłączone zasilanie po kluczyku , plus jest taki że żadne przewody nie pelentają się po aucie wszystko jest pochowane a kamerka jest bezobsługowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Jak najlepiej zamontować rejestrator jazdy żeby kabel nie przeszkadzał ?

Rejestrator zamontowałem bezpośrednio za lusterkiem (uprzednio ustawiając go tak abym cokolwiek widział) ;) .

Kabel poleciał nad uchwytem, do zapalniczki. O tyle mam plus, że jak go chcę włączyć to nie muszę bawić się małymi przyciskami, tylko włącza się jak wcisnę wykę do zapalniczki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mordeczki powiedzcie mi, podlaczylem kamerke do instalacji lampki podsufitki, razem z tym „zasilaczem” ktory wsadza sie w zapalniczke samochodowa, przez 3 dni bylo git, czyli po zgaszeniu zaplonu kamerka sie wylaczala. Przedwczoraj kamerka sie nie odpalila, po godzinie jazdy zaczela dzialac, a dzisiaj juz w ogole sie nie odpala, ktos moze podejzewa co to moze byc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...